CVT şanzuman kalışta titreme..

zero

0
aracı direk sürüş moduna alıp kalkış yaptığımda sorun yok.
geri vitesi kullandıktan sonra. tekrar sürüş moduna alıp freni bıraktığımda, gaza dokunurken.. hafif bir titreme-vuruntu gibi bir hareket yapıyor.
servise sordum geri vites sistemi bıraktığı için dedi.. bla bla blaa dedi yani net bir açıklama yapmadı bana maalesef.
kronik mi? dedim: "normal" dedi. tabii ki bir şey anlamadım :)
aracında böyle bir durum fark eden var mı?
Not: "motor soğuk" ihtimal değil..

zero

0
Benim şu an ki (fc5 ) aracımdada var daha önceki mazda 6 2009 model honda civic 2012 fd6 onlarda da vardı D den R ye alırken biraz beklemek lazım o zaman yapmıyor

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

daha önceden, otomatik vites tecrübem olmadığı için bilemedim. CVT ile ilgili değil o zaman.. anladığım kadarıyla;)
bir de D den R ye gelirken beklemek demişsiniz ya. tersi yönde de mi bu böyle acaba?
benim tarif ettiğim, önce geri geri gelir manevra yapar sonra durup ileri gidersiniz ya. otopark çıkışı gibi yani. o durumda titreme var
yani R den D ye gelirken acele edince mi yapıyor acaba? yavaş da denedim hatırlıyorum ama.
tavsiyenizi deneyeceğim teşekkür ederim.

rider

0
aracı direk sürüş moduna alıp kalkış yaptığımda sorun yok.
geri vitesi kullandıktan sonra. tekrar sürüş moduna alıp freni bıraktığımda, gaza dokunurken.. hafif bir titreme-vuruntu gibi bir hareket yapıyor.
servise sordum geri vites sistemi bıraktığı için dedi.. bla bla blaa dedi yani net bir açıklama yapmadı bana maalesef.
kronik mi? dedim: "normal" dedi. tabii ki bir şey anlamadım :)
aracında böyle bir durum fark eden var mı?
Not: "motor soğuk" ihtimal değil..

Otomatiğin doğasında olan çok normal bir durum

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

zero

0
dediğiniz gibiymiş sağ olun arkadaşlar :)
şanzumanın videolarına bir daha baktım..
anladığım kadarıyla CVT sistemi ileri gidiş için tasarlanmış tek yönlü bir sistem. geriye gitmek için ayrı bir dişli sistemi devreye giriyor. daha doğrusu bu tip şanzumanda dişli barındıran tek bölüm geri vitese ait bölüm. benim bahsettiğim silkeleme o dişli sistemin devreden çıkışına denk geliyormuş. sadece 1- 2 sn. fazladan beklemek gerekiyor. bu süreyi de etrafı kontrol ederek geçiriyorsun tamam :)

Merhaba arkadaşlar, arabam 2010 Honda ivetc arabam birinci vitesten ikinci vitese geçtiğinde aşırı derecede titreme ve vuruntu yapıyor dur kalklarda bunu araba tam durduğunda yapmıyor trafikte böyle tam durmaya yakın olduğu zaman gaza bastığım da yapıyor şanzıman yağı dediler değiş tirdim serviste gene aynı sorun devam ediyor. Bilgisi olan arkadaşlar dan yardım bekliyorum

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016
Merhaba arkadaşlar, arabam 2010 Honda ivetc arabam birinci vitesten ikinci vitese geçtiğinde aşırı derecede titreme ve vuruntu yapıyor dur kalklarda bunu araba tam durduğunda yapmıyor trafikte böyle tam durmaya yakın olduğu zaman gaza bastığım da yapıyor şanzıman yağı dediler değiş tirdim serviste gene aynı sorun devam ediyor. Bilgisi olan arkadaşlar dan yardım bekliyorum

Bu konu sizin aracınızla ilgili değil, aracınızın şanzıman bakımını yaptırıp gözlemleyin.

Bu konu sizin aracınızla ilgili değil, aracınızın şanzıman bakımını yaptırıp gözlemleyin.
Teşekkür ederim cevabınız için, de bilginiz varsa yardımcı olabilir misiniz. Araba gazı yemiyor gibi oluyor sonra araba komple titriyor aşırı derecede bu devir 18 ile 20 arası oluyor bayır yukarı daha çok oluyor..

GM 5 Plus cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Geri