Cvt vites geçişleri

Oguz6

0
Aracınız
Arkadaşlar merhaba cvt şanzıman daha önce başka bir markanın aracında kullandım onda vites geçişleri ni hiç hissetmiyordum ama yeni aldığım civicde her zaman olmasa da bazen vites geçişleri hissediliyor sizde de aynimi

Leo

0
[FONT=proxima_nova_cn_rgregular]1.5 RS 182 HP olan modelini kullandım, sürüş konforunu bozmuyor fakat vites geçişleri bariz hissediliyor. CVT sağlam dayanıklı şanzıman fakat böyle bir eksiside yok değil.

Gözatmak isterseniz;

[/FONT]

Aracınız
Bir gözlemimi daha yazmak istiyorum. Durur haldeyken gaza güzelce yüklenip sıfırdan yüze denersem hızlanma gayet güzel. Ama aynısını 10-20 km hızla giderken denersem daha yavaş bir hızlanma hissediyorum. Sanki 0-100 için özel bir ayar var makinede. Sıfırdan kuvvetli hızlanmak istediğinizi anlayıp şanzman farklı davranıyor olabilir mi? Sonuçta sonsuz oran bir vites sisteminden bahsediyoruz.

2017 RS den bahsediyorum bu arada.

Aracınız
Civic FK7 HB 2017
yazdığım bir diğer forumdan bir arkadaş 182hp cvt şanzımanlı güç ünitesinin dyno larda genellikle 165hp güç çıkışı verdiğini söyledi, yine de tatminkar bence, ben birkaç kez sert kalkış yaptığımda ön alt taraftan küt pat diye ses geldi heralde lastikler yoldaki küçük tümsekler üzerinden sekiyor diye pat küt ediyor diye düşündüm arabam daha 3000km de bu km de motor takozu ve ön takım kırmış olmamalı?

howtek

0
Aracınız
yazdığım bir diğer forumdan bir arkadaş 182hp cvt şanzımanlı güç ünitesinin dyno larda genellikle 165hp güç çıkışı verdiğini söyledi, yine de tatminkar bence, ben birkaç kez sert kalkış yaptığımda ön alt taraftan küt pat diye ses geldi heralde lastikler yoldaki küçük tümsekler üzerinden sekiyor diye pat küt ediyor diye düşündüm arabam daha 3000km de bu km de motor takozu ve ön takım kırmış olmamalı?

Merhaba, esp açıkken sert kalkışlarda devreye girip ön taraftan küt küt ses gelmesi normal, esp kapalıyken böyle bir sesin gelmemesi lazım.

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FK7 HB 2017
Merhaba, esp açıkken sert kalkışlarda devreye girip ön taraftan küt küt ses gelmesi normal, esp kapalıyken böyle bir sesin gelmemesi lazım.

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

İçim rahatladı çok sağolun, Civic in en hassas ve kötü kısmını buldum sonunda galiba, kaymak gibi asfalt istiyor bu araba:) yoldaki pürüzlerden mazgal kapaklarından parke taşlardan nefret eden bir yapısı var, eski arabam hyundai getz ti o da tam tersiydi:) toprak mıcır çukur tümsek severdi:D

Geri