Cvt

Volkoo

0
selam arkadaşlar kafama takılan bir soru var. Aracımı p den d ye alınca arac devrinde düsüklük ve sonrasında normale dönme olusuyor. Bu bir sorun mu yoksa benim yanlış düşüncem mi. Sizin araclarda da aynı mı merak ettim

Ne kadar düşüyor mesala 600 lere inip 700 de sabit kalması gerekiyor. Araba ısınmış mı bu arada?

Merhaba araç ısınmıştı. Birim değerlerine bakmadım fakat d ye alınca devir düşüşü meydana geliyor.

O devir düşüşü bende de oluyor tekleme şeklinde değil atıyorum trafikte ilerliyorsun ışıklara geldin durdun 700 civarında başta sonrasında 600 e kadar iniyor bu arada hafif bir titreme yapıyor bence araç ışıklarda D konumunda ekonomi için devri düşürüyor. O sırada N konumuna alırsanız tekrar 700 civarına çıkıyor . @Volkoo

Cevap için TSK fakat benim merak ettiğim konu su; araç çalışır vaziyette ve boşta d ye alırken devir düşmesi yasıyorum bu normal mi. Kısaca sizde de böyle mi

Bence d konumundaykken cvt kavrama halinde olduğu için düşüyor. El freni çekili frene basmadan d ye aldığınızda araba gitmek için zorlanıyor gibi oluyor n ye alınca rahatlıyor. Bu yüzden 10 sn den fazla duraklamazlarsa boşa alıyorum. Doğru mu yapıyorum

SM-G935F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Geri