D de titreme sorunu fc5

Aracınız
Civic FC5 2020
Aynı sorunu bende yaşıyorum sürekli olduğunu söyleyemem fakat şu sıralar çoğunlukla D de beklerken titriyor (bunu sadece sürücüler anlıyor yolcuların hissetmediğini sanıyorum ) N ye alırken rahatlıyor araç, bana da yetkili servis normal olduğunu söylemişti 🤷‍♂️

Boğaz kelebeği, egr valfi, maf sensörü, oksijen sensörü temizliği ve sonrasinda boğaz kelebeği kalibrasyonu yaptırdım 81.000km deki aracıma ilk defa. Kirli çıktı dedi usta hafif titreme ve rölantide ufak bir dalgalanma skntısı vardi halloldu tavsiye ederim arkadaşlar İstanbul Avrupa Yakası için Ezka otomotiv Arnavutköy Bolluca arayıp randevu almanız gerekiyor, ben çok memnun kaldım

Ad Soyad
Okan Güleryüz
Aracınız
Civic FC5 2021
Boğaz kelebeği, egr valfi, maf sensörü, oksijen sensörü temizliği ve sonrasinda boğaz kelebeği kalibrasyonu yaptırdım 81.000km deki aracıma ilk defa. Kirli çıktı dedi usta hafif titreme ve rölantide ufak bir dalgalanma skntısı vardi halloldu tavsiye ederim arkadaşlar İstanbul Avrupa Yakası için Ezka otomotiv Arnavutköy Bolluca arayıp randevu almanız gerekiyor, ben çok memnun kaldım
Anıl hocam merhaba acaba iyi gelir mi maliyet ne tutuyor. Minimize mi oluyor titreme yoksa tamamen mi kesildi titreşim birde sizin rolanti de d de iken durunca devir ne gösteriyor. 600 devir üstünde kalıyorsa eğer yaptıklarınızın etkisi olabilir ama 600 ise eğer titreme bizim gibi olacaktır. Devirin fabrikasyon olarak 600 de sabit olması vtec 182 HP lerde standarttır herhalde.

Ben bu hafta içinde 700 tl ye temizlettim, titreme diye birşey kalmadı devir kaçta sabitleniyor tam bakmadım fakat bizim hondalarin çalışıp çalışmadığı belli olmayan sessizliginde çalışıyor neredeyse marşa basası geliyor insanin :) 125 hp 1.6 fc5 eco aracım bu arada 182 lik degil 700 800 gibi sanki devir gözümün önüne getirmeye çalıştığımda, ben faydasını gördüm denemenizde yarar var diye düşünüyorum tabiki siz bilirsiniz

Ad Soyad
Okan Güleryüz
Aracınız
Civic FC5 2021
Ben bu hafta içinde 700 tl ye temizlettim, titreme diye birşey kalmadı devir kaçta sabitleniyor tam bakmadım fakat bizim hondalarin çalışıp çalışmadığı belli olmayan sessizliginde çalışıyor neredeyse marşa basası geliyor insanin :) 125 hp 1.6 fc5 eco aracım bu arada 182 lik degil 700 800 gibi sanki devir gözümün önüne getirmeye çalıştığımda, ben faydasını gördüm denemenizde yarar var diye düşünüyorum tabiki siz bilirsiniz
1.6 125 lerde durum nedir bilmiyorum. Genel olarak 182 HP lerde oluşmuş bu durum standart olarak ama denemek lazım. Ben 1.5 182 benzinli zannettim sizin aracınızı. Yine de sağolun denemekte fayda var zararı olamaz herhalde. 64.000 km de araç ya da gerek var mı onu da bilmiyorum. O yüzden örnek olarak aynı konudan muzdarip arkadaşlara sormak istedim.

Ad Soyad
Okan Güleryüz
Aracınız
Civic FC5 2021
Birde sizin titreme hangi durumlarda oluyordu. Nasıl yani mesela detay olarak.

Dururken yapıyordu, hafif eğimli yerde ileri geri park manevrasi yaparken oluyordu çözülmüş oldu. 3 bakıma bir yapılsa bu temizlik en azindan boğaz kelebeğini kontrol ettirseniz iyi olur dedi usta, ben bundan sonra 50.000 kmde 1 yaptirmayı dúşünüyorum bu işlemi rutin olarak

Ad Soyad
Okan Güleryüz
Aracınız
Civic FC5 2021
Dururken yapıyordu, hafif eğimli yerde ileri geri park manevrasi yaparken oluyordu çözülmüş oldu. 3 bakıma bir yapılsa bu temizlik en azindan boğaz kelebeğini kontrol ettirseniz iyi olur dedi usta, ben bundan sonra 50.000 kmde 1 yaptirmayı dúşünüyorum bu işlemi rutin olarak
Benim Vites konumu olarak N , P , R lerde yapmıyordu sadece d de sabitken durunca yapıyordu. Sadece problem devir kaynaklı gibi gözüküyor ama bogaz kelebeğine baktırmak lazım.

Geri