Dışarıda ki ilk bakım. 30K bakımı

Herkese merhaba. İşim gereği uzun zamandır arabım ile ilgilenemedim. Yetkili serviste 1K, bakımını, 10K bakımını ve 20K bakımını yaptırdım. İlk 10K bakımı 2019 yılında 7500KM de. ikinci bakıma 2020 yılında 14500KM de girdim. Şimdi en son bakımın üzerinden 2 yıl ve 15K km geçti. Bakımı dışarıda yaptıracağım. Merak ettiğim sorular;

Şanzuman yağını yıldan dolayı değiştirmem şart mı? 2023 bakımına kadar en fazla 7 bin km yapacağım.
Dışarıda bakım yaptırırken nelere dikkat etmeliyim.

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Merhaba hocam,
- Şanzıman yağı 2 sene veya 40.000 kilometrede bir değişir. Piyasada orjinal cvt şanzıman yağını bulmak zor olduğu için yetkili servisten almanızı öneririm. Arasıra kampanya yapılır. Kampanyaları forumdan takip etmeye çaşılın. (Buji içinde bu dediklerim geçerlidir.)
- Diğer hava, yağ ve polen filtrelerini internetten alabilirsiniz. Man, Blueprint veya Filtron marka olabilir. Yağıda güvenilir sitelerden alabilirsiniz. (Yağ çarşısı veya Aloparça gibi.) Forumda bunlarla ilgili birden fazla konu var.
- Lpg filtresinide internetten alabilirsiniz. (Lpgyedekparça, Lpgmarketim, Otogazmarketim)
- Malzemeleri aldıktan sonra Honda'nın huyunu suyunu anlayan bir ustada değişim yapılır. Yeri zamanı geldiğinde subap ayarıda yapılacak.

Geri