Civic FC5 Dizelci arkadaslar buraya

Aracınız
Kullanmasını bildikten sonra önemli bir sorun olacağını zannetmiyorum

LG-H850 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.
100 150bin km lik süreçte ortalama 10bin tl ekstra masrafı var dizellerin bu bahsettiğim parçalarla ilgili. Ha ben arabayı 100bine gelmeden satarım derseniz bişey diyemem ama ben aldığım arabaya 10 15 sene bineceğim için uzak duruyorum

Aracınız
Civic FC5 2018
100 150bin km lik süreçte ortalama 10bin tl ekstra masrafı var dizellerin bu bahsettiğim parçalarla ilgili. Ha ben arabayı 100bine gelmeden satarım derseniz bişey diyemem ama ben aldığım arabaya 10 15 sene bineceğim için uzak duruyorum
Hocam 10000 lira ekstra masraf neyden çıkıyor açıklarmısınız?

SM-G950F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Ugr60

0
Oladabilir tabii ama sorunsuz dediğimiz atmosferiklere de bu belirttiğiniz kilometreler içerisinde masraf yapmıyor musunuz ? Araç km yaptıkça elbette birşeyler çıkacaktır motor ve mekanik genel manada sağlam olduktan sonra varsın turbo 150 binde bir arıza versin benim için çok mühim değil değiştiririm olur biter benim endişelendiğim tek nokta dpf arızası. Fb7 kasa da kullandım zamanında dizele geçtim dizelin kullanım zevkine çekiş gücüne değer diye düşünüyorum.

Aracınız
Civic FC5 2018
Oladabilir tabii ama sorunsuz dediğimiz atmosferiklere de bu belirttiğiniz kilometreler içerisinde masraf yapmıyor musunuz ? Araç km yaptıkça elbette birşeyler çıkacaktır motor ve mekanik genel manada sağlam olduktan sonra varsın turbo 150 binde bir arıza versin benim için çok mühim değil değiştiririm olur biter benim endişelendiğim tek nokta dpf arızası. Fb7 kasa da kullandım zamanında dizele geçtim dizelin kullanım zevkine çekiş gücüne değer diye düşünüyorum.

Kesinlikle katılıyorum. Her aracın artısı ve eksisi var mutlaka tabi birde kişisel zevkler ve tercihler. Ama dizel araçlar benzinli araç kullanan arkadaşların dediği kadar masraflı araçlarsa neden daha pahalılar ve tüm şirket araçları neden dizel tercih ediliyor? Dizel in sesini sevmeyebilirsiniz aracınıza bakmadığınız zaman bir benzinli ye göre daha fazla masraf çıkartır diyebilirsiniz ama gerisi bahane bence. Bunu hem fb7 lpg li hemde dizel civic kullanan biri olarak söylüyorum. Önceden bakımları daha pahalı deniyordu şu anda benzin- dizel bakım fiyatları da aynı

SM-G950F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Geri