Civic FC5 Dizelci arkadaslar buraya

Evet hocam dizel manuel.
hocam rampada düşük vites yüksek devirle çık araba akıyor. aynı hatayı ben yapmıştım izmit umuttepe rampasında, sonrasında tavsiyelerle ikinci çıkışımda düşük vites yüksek devir yaptım araba gayet akıcı bir şekilde rampayı çıktı.

6055P cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Ankara'da sabah eskişehir yolu ve yenimahalle trafiği ile tüketim 3.9-4.3lt arası... dönüş ise 4-4.6lt arası değişiyor... eco mod kapalı yada açık ben bir fark göremedim...

Aracınız
Civic FC5 2018
İstanbul trafiğinde aracın yakıt değerleri BP 'den alınca 5,5 ile 5,9 litre yakıyor. Shell olunca 6-6,4 litre oluyor .Neden böyle anlam veremedim.

maksu

0
Yönetici
Aracınız
Honda CRV
Arkadaşlar dizelin bakım periyotlarını paylaşabilir misiniz? Tüm kitapçığı indirmeyeyim şimdi.

HTC U11 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Arkadaşlar dizelin bakım periyotlarını paylaşabilir misiniz? Tüm kitapçığı indirmeyeyim şimdi.

HTC U11 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Honda.da benzin dizel ve LPG fark etmiyor, hepsi 10 bin km... dizel aracın bakımı 10 bin km mi olur? Ayda 2 bin km yapan birisi senede 2 defa bakıma girer 6. Sene ise 3 defa bakıma girer (her 5 ayda bi bakım, yılda 2 ay öteki bakıma doğru atar 6 yılda senede 3 bakım eder). Yuh diyorum...

Aracınız
Lpg ile şehirdışı yakıt verisi 5.2 olan araca 4.6-4.9 litre yaktırıyosam, dizelin şehirdışı düz 3.4'e 3, otomatiğe de 3.4-3.5 yaktırırım :)

Aracınız
Hocam lpgde de fabrika verisinden düşük değerleri düz yolda yapmadım, 70 le hiç gitmedim. Bursa-Balıkesir-Denizli-Antalya hep dağ tepe çıktık :)

Hocam ya bir yerde aşağı eğimli gitmissindir ve bunu fark etmemişsindir, ya da senin fabrika değerlerinden haberin yok... LPG yüzde 20 üzerine koyar... 5.2 Benzinde tüketim değeridir. Bunu sadece laboratuar koşullarında yada dümdüz yolda 90 ile giderken yapabilirsin... ayrıca araçta tek kişi olmalı... daha düşük bir yakıt tutarı elde etmek teknik olarak imkansız çünkü fabrika verisi bu... en düşük veri zaten bu... normal yol koşulları altında 6.2lt LPG tüketmen gerekir ki bu da dümdüz yolda...

Geri