DPF yenilenmesi uyarısı

arkadaşlar az önce bu uyarıyı aldım. kitapçıkta 60km hızda en az 20 dakika aracı sürün yazıyor. ilerleyen saatlerde deneme yapıcam. FC5 kullanıcıları arkadaşlar daha önce başına gelipte bu şekilde rejenerasyon yapıp çözüme kavuşanlar var mı? yoksa ciddi bir sorunla karşı karşıyamıyım. canım sıkıldı biraz. 2021122_195419963.jpg

6055P cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Çözüm
Hocam bende de dizel var. Bu uyarıyı vermeden önce araç kısa mesafelerde fan açmaya başlar bu dpf tıkanıklığı habercisi ben böyle olduğu zaman bi yarım saat 4. Vites 100 km sabit hızla kullanıyorum şimdiye kadar hiç bu uyarıyı almadım böyle yaparak. Soğuk havalarda özellikle şehir içi kısa mesafe kullanımı bu sorunun ana sebebi.

Farklı mekanlarda benzer hiçlikler..
eyvallah hocam. bende ilk kez karşılaşıyorum, şimdi e-5 turunu bitirdim. 10. dakikadan sonra söndü dpf uyarısı. dediğin gibi sadece 4.viteste 2500-3000 devir arası kullandım. bende bundan sonra her ay başında (fan açmadığını varsayarak) E-5'te şöyle 40-45 dakika devirli sürüş yapıcam, öbür türlü yine karşıma çıkar bu uyarı. şimdilik herşey yolunda.

6055P...

seckins33

0
Yönetici
Aracınız
Civic FC5 2019
arkadaşlar az önce bu uyarıyı aldım. kitapçıkta 60km hızda en az 20 dakika aracı sürün yazıyor. ilerleyen saatlerde deneme yapıcam. FC5 kullanıcıları arkadaşlar daha önce başına gelipte bu şekilde rejenerasyon yapıp çözüme kavuşanlar var mı? yoksa ciddi bir sorunla karşı karşıyamıyım. canım sıkıldı biraz. Ekli dosyayı görüntüle 267200

Hocam yüksek devirde kullanın. DPF içerisindeki kurumun yanıp egzozdan atılması lazım.

Hocam yüksek devirde kullanın. DPF içerisindeki kurumun yanıp egzozdan atılması lazım.
hocam sizinki de dizel mi.? şunu merak ediyorum, bu şekilde uyarı alıp rejenerasyon yaparak sıkıntısız devam eden varmı, yoksa işin sonu filtreyi sökmeyemi gidiyor.

seckins33

0
Yönetici
Aracınız
Civic FC5 2019
hocam sizinki de dizel mi.? şunu merak ediyorum, bu şekilde uyarı alıp rejenerasyon yaparak sıkıntısız devam eden varmı, yoksa işin sonu filtreyi sökmeyemi gidiyor.

Benim aracım lpgli ancak dizel araçlarda dpfi ancak yüksek devirde bir süre kullanarak açabilirsiniz. 3000~3500 devir aralığında bir süre kullanın.

Ugr60

0
Hocam bende de dizel var. Bu uyarıyı vermeden önce araç kısa mesafelerde fan açmaya başlar bu dpf tıkanıklığı habercisi ben böyle olduğu zaman bi yarım saat 4. Vites 100 km sabit hızla kullanıyorum şimdiye kadar hiç bu uyarıyı almadım böyle yaparak. Soğuk havalarda özellikle şehir içi kısa mesafe kullanımı bu sorunun ana sebebi.

eyvallah hocam. bende ilk kez karşılaşıyorum, şimdi e-5 turunu bitirdim. 10. dakikadan sonra söndü dpf uyarısı. dediğin gibi sadece 4.viteste 2500-3000 devir arası kullandım. bende bundan sonra her ay başında (fan açmadığını varsayarak) E-5'te şöyle 40-45 dakika devirli sürüş yapıcam, öbür türlü yine karşıma çıkar bu uyarı. şimdilik herşey yolunda.

Çözüm
Ad Soyad
Suat Tanar
Aracınız
Civic HB 9. Jen.
Sorununuzun hallolmasına sevindim.Bendede dizel var,şu an 66600 km de ve 18 bin km dir bendedir.BEn uyarı almadım ama aracı bazen devirli kullanıyorum.Fakat başka bir konuda bunun nasıl olduğu yazılmıştı.60 70km hızda yüksek devirli olarak(o konuda devir belirtilmişti.)kullanılması tavsiye olunmuştu.Kitapçıktan alıntı vardı.O konuya bir göz atmakta fayda var.

Sorununuzun hallolmasına sevindim.Bendede dizel var,şu an 66600 km de ve 18 bin km dir bendedir.BEn uyarı almadım ama aracı bazen devirli kullanıyorum.Fakat başka bir konuda bunun nasıl olduğu yazılmıştı.60 70km hızda yüksek devirli olarak(o konuda devir belirtilmişti.)kullanılması tavsiye olunmuştu.Kitapçıktan alıntı vardı.O konuya bir göz atmakta fayda var.
eyvallah hocam. kitapçıkta minumum 60km hızla, 20dakika sürüş yapılması isteniyor. bence en iyisi 4.vites 100km hız. zaten bu aralıkta devir 2500-3000 arasında oluyor. en optimumu bu sanırım.

Geri