Düşük hızda Frene basınca gelen tıkırtı

bestoo

0
Aracınız
Arkadaşlar merhabalar bugün 2012 fb7 aracımda başıma gelen bi problemi paylaşmak istiyorum. Başlıkta da belirttiğim gibi düşük hızlarda (40 - 50 km) frene basınca önden gelen tıkırtı sesi. Ses kesinlikle abs vuruntusu değil. Ayağımı frenden çekince ses kesiliyor frene basılı şekilde araç yavaşladıkça gelen sesin periyoduda düşüyor. Tekerleri sökme fırsatım yoktu tam sağ tam sol yaparak kontrol edebildiğim kadar ettim herhangi bi anormallik göremedim. Ön disklerden şüphelendim fakat bugün 600 km yol yaptım hatta 150 km hızdayken emniyetli bi şekilde frene basıp denedim herhangi bi uğultu veya frende dalgalanmada hissedemedim. Ses sadece ışıklara yaklaşırken 60 km hızın altında duyulabiliyor. Dönen bişey frene basınca tık tık tık vuruyor ve sadece düşük hızda duyuluyor. Disk değil abs değil( inş bilyalarda değilidir). Böyle bir tecrübe yaşayan arkadaşlar var mı acaba.

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Ön alt takımlarda bir sorun olabilir. Araç yerdeyken boşluklar bakılıp sallanmalı. Sonra life kaldırıp tekerlerde boşluk varmı diye bakılabilir. Rot balanscıların standart olarak baktıkları yerler.

Faaliyet ayn-ı lezzettir...

bestoo

0
Aracınız
Ön alt takımlarda bir sorun olabilir. Araç yerdeyken boşluklar bakılıp sallanmalı. Sonra life kaldırıp tekerlerde boşluk varmı diye bakılabilir. Rot balanscıların standart olarak baktıkları yerler.

Peki durduk yere böyle bir şey olabilir mi? 3 gün yattı evin önünde marşına bile basılmadı. Tam uzun yola çıkacam süpriz yaptı bana

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Peki durduk yere böyle bir şey olabilir mi? 3 gün yattı evin önünde marşına bile basılmadı. Tam uzun yola çıkacam süpriz yaptı bana

Sanmıyorum. Uzun yola çıkmadan bir baktırın. Yola çıkmadan olması sizin avantajınız.

mnrshn

0
benzeri sorun bende de vardı sadece frene basınca değil ufak çukurlara girincede tıkırdı yapıyordu ön tablaları değiştirildi sorun çözüldü..

Onat

0
Bunu ben de 2004 model aracımda yaşamıştım. Düşük hızda ve frene hafif basınca tık tık tık tık diye bir ses geliyordu. Usta disklerden diyerek söktü, düzelttim dedi ama bir müddet sonra tekrar başladı. Bu sefer kafasına göre bazen yapıyor bazen yapmıyordu.

bestoo

0
Aracınız
Bunu ben de 2004 model aracımda yaşamıştım. Düşük hızda ve frene hafif basınca tık tık tık tık diye bir ses geliyordu. Usta disklerden diyerek söktü, düzelttim dedi ama bir müddet sonra tekrar başladı. Bu sefer kafasına göre bazen yapıyor bazen yapmıyordu.

Hocam disklerden olmadığını kendimce test ettim anladım. Bulunduğum yerde ne servis ne de özel servis var. Arızayı spestifik olarak kendim tespit edip parçaları alıp bi ustaya bunları değiştir demem lazım

Geri