Civic FC5 Egzoz

Aracınız
Civic FC5 2020
Arkadaşlar geçen gün şehir içinde polis çevirdi ehliyete baktıktan sonra aracın arkasına geçti gaz vermemi söyledi hafif gaz verdim sonra gelip sana ceza yazmam gerekiyor dedi bende egzozda hiçbir işlem olmadığını söyledim ve egzozun bayide takıldığını söyledim polis de bana sen o bayiye dava aç diyip bu seferlik yazmıyorum diyerek geçiştirdi anlam veremedim böyle egzoz yasak mı 4d981b87-8e6d-40ab-bceb-1868f7388105.jpg

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FK7 HB 2020
İlk defa duydum böyle bir şeyi yasak falan değil altı üstü egzoz çıkışı susturucular, filtreler takılı işlem yoksa suç değil.

Aracınız
Civic FC5 2020
İlk defa duydum böyle bir şeyi yasak falan değil altı üstü egzoz çıkışı susturucular, filtreler takılı işlem yoksa suç değil.

Yok hiçbir işlem yok hocam bende anlamadım şaşırdım bir de bayiye dava aç falan dedi iyice şaşırdım

Aracınız
Civic FK7 HB 2020
Çok saçma olmuş evet yaşadığım şehirde stock hiç bir parçası değişmemiş lamboya bile egzozdan ceza yazdılar şaşırmam

Aracınız
Civic FC5 2020
Çok saçma olmuş evet yaşadığım şehirde stock hiç bir parçası değişmemiş lamboya bile egzozdan ceza yazdılar şaşırmam

Bu da çok saçmaymış polisleri de anlamıyorum honda ya da lüks araç görünce bi ceza yazma eğilimine giriyorlar gibi geliyor bana benim önümdende bir sürü araç geçiyordu onları durdurmadı beni durdurdu sadece

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Arkadaşlar geçen gün şehir içinde polis çevirdi ehliyete baktıktan sonra aracın arkasına geçti gaz vermemi söyledi hafif gaz verdim sonra gelip sana ceza yazmam gerekiyor dedi bende egzozda hiçbir işlem olmadığını söyledim ve egzozun bayide takıldığını söyledim polis de bana sen o bayiye dava aç diyip bu seferlik yazmıyorum diyerek geçiştirdi anlam veremedim böyle egzoz yasak mı Ekli dosyayı görüntüle 263995

Burada yanlış anlaşılma var gibi duruyor. Sanırım serviste Typer egzos ucu değişikliği yapılmış. Polis ise egzos hattı ve egzoz değişmiş gibi algılamış. Sadece şekil olarak takıldı ise yoldan geçen bütün Typer'lara ceza yazması lazım. Keşke sebebini açık ve net şekilde belirtseydi.

Faaliyet ayn-ı lezzettir...

Son düzenleme:
Aracınız
Civic FC5 2020
Burada yanlış anlaşılma var gibi duruyor. Sanırsam serviste Typer egzos ucu değişikliği yapılmış. Polis ise egzos hattı ve egzoz değişmiş gibi algılamış. Sadece şekil olarak takıldı ise yoldan geçen bütün Typer'lara ceza yazması lazım. Keşke sebebini açık ve net şekilde belirtseydi.

Evet hocam bende sizin gibi düşünüyorum başta typer egzozu görünce ceza yazıcaktı sonra gaz verdikten sonra işlem olmadığını anladı sebebini sorunca da cevap veremedi normalde ceza yazmam gerekiyor sen o bayiye dava aç falan yasak bunlar diyip bu sefer yazmıcam diyerek geçiştirdi bende kurcalamadım daha fazla

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Bu da çok saçmaymış polisleri de anlamıyorum honda ya da lüks araç görünce bi ceza yazma eğilimine giriyorlar gibi geliyor bana benim önümdende bir sürü araç geçiyordu onları durdurmadı beni durdurdu sadece

Honda'nın mazisi var. Modifiye ve egzos işlerinde en çok oynanan marka olduğu için adı çıkmış. Adın çıkar dokuza inmez sekize. :)

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Evet hocam bende sizin gibi düşünüyorum başta typer egzozu görünce ceza yazıcaktı sonra gaz verdikten sonra işlem olmadığını anladı sebebini sorunca da cevap veremedi normalde ceza yazmam gerekiyor sen o bayiye dava aç falan yasak bunlar diyip bu sefer yazmıcam diyerek geçiştirdi bende kurcalamadım daha fazla

O zaman tahmin ettiğim gibi olmuş. Memurun araç hakkında bilgisi azmış, sonradan û dönüşü yapması bunu gösteriyor. Ezbere hareket ediyorlar.

Aracınız
Civic FC5 2017
Maçın sonunu psikolojik oynamış eğer siz gidip karakola egzoz hakkında danışsanız ceza yazmaz, ilgili kuralı kanunu gösterir gerekirse sanayi veya bayiye kadar eşlik eder. Çevirmede hadi affettim diyemez sonrakinde cezai işlem uygulansa kendinin de başı ağrır, ama sizi psikolojik olarak rahatlatan bir cümle ile uğurlayarak kendini sorgulanmaktan, araştırılmaktan kurtarmış.

CIVIC 2017 FC5 RS

LEON 2009 MK2 1.4 TSI

Geri