Fb7 hava kutusu ve boru bağlantısına kelepçe takılıyor mu ?

Aracınız
Öncelikle herkese iyi bayramlar, bayramda esimin köyünde aracı biraz yakından inceledim, fazlasıyla yakından hatta , bir kaç vida ve sabitleyici plastik aksam da eksik tespit ettim,
Birde aracın hava kutusu değişti, ordan arada bir boru var ,resmini ekledim.
Çok rahat şekilde boruyu çıkartabildim, acaba normal midir ?
Yoksa onu da sabitleyici ile sabitlemeyi unutmuş olabilir mi servis ?
Motorun sesi de biraz farklı geliyor, sanki daha homurtulu mu desem tam tarif de edemiyorum.
Acaba egzozla alakası olabilir mi ?

20230629_132629.jpg20230629_132629.jpg20230629_132901.jpg

Ekli dosyalar

• 20230629_132626.jpg
    20230629_132626.jpg
    156.6 KB · Görüntüleme: 30

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Öncelikle herkese iyi bayramlar, bayramda esimin köyünde aracı biraz yakından inceledim, fazlasıyla yakından hatta , bir kaç vida ve sabitleyici plastik aksam da eksik tespit ettim,
Birde aracın hava kutusu değişti, ordan arada bir boru var ,resmini ekledim.
Çok rahat şekilde boruyu çıkartabildim, acaba normal midir ?
Yoksa onu da sabitleyici ile sabitlemeyi unutmuş olabilir mi servis ?
Motorun sesi de biraz farklı geliyor, sanki daha homurtulu mu desem tam tarif de edemiyorum.
Acaba egzozla alakası olabilir mi ?

Ekli dosyayı görüntüle 271145Ekli dosyayı görüntüle 271145Ekli dosyayı görüntüle 271146
İyi bayramlar hocam, o boru herhangi bir klips veya kelepce ile tutulmuyor sadece geçme ile biraz sıkıştırıyorsunuz. Bu açıdan o boruyu kolayca çıkarmanız gayet normal içiniz rahat olsun. Motorun sesinin farklı gelmesi birçok etkene bağlı olabilir ama benim eskiden basima gelen yan sanayi hava filtresinin tam oturmamasi nedeniyle olmuştu. Sizde isterseniz hava filtre kazanının klipslerini açıp düzgün oturup oturmadığını kontrol edin. Orası düzgünse çevredeki klipsleri kontrol edin.
Ek olarak gaz kelebeginden hava kazanına giden boruyu da kontrol edin, o boruda zamanla kronik yırtık oluşuyor maalesef.
Ek: Elinizde tuttuğunuz borunun bir kısmında bir ek çıkıntı parçası olması lazım, fotoda göremedim, o parcada mı değişti?

Aracınız
İyi bayramlar hocam, o boru herhangi bir klips veya kelepce ile tutulmuyor sadece geçme ile biraz sıkıştırıyorsunuz. Bu açıdan o boruyu kolayca çıkarmanız gayet normal içiniz rahat olsun. Motorun sesinin farklı gelmesi birçok etkene bağlı olabilir ama benim eskiden basima gelen yan sanayi hava filtresinin tam oturmamasi nedeniyle olmuştu. Sizde isterseniz hava filtre kazanının klipslerini açıp düzgün oturup oturmadığını kontrol edin. Orası düzgünse çevredeki klipsleri kontrol edin.
Ek olarak gaz kelebeginden hava kazanına giden boruyu da kontrol edin, o boruda zamanla kronik yırtık oluşuyor maalesef.
Ek: Elinizde tuttuğunuz borunun bir kısmında bir ek çıkıntı parçası olması lazım, fotoda göremedim, o parcada mı değişti?
Ustad teşekkürler, simdi baktım aynen hava filtresinin klipslerinden birisi takılı değilmiş. Tam isabet , teşekkürler tekrar.

Aracınız
Ustad teşekkürler, simdi baktım aynen hava filtresinin klipslerinden birisi takılı değilmiş. Tam isabet , teşekkürler tekrar.
Hocam o kısımda kerpetenle sıkılan kelepceden olması lazım sanırım. Bu arada bende şuan sehirdisindayim ve uzunyolda araç acayip bir silkeledi bir sefer. İlk durduğum yerde kaputu açıp bir baktım ki meşhur boru yırtılmış maalesef. Şuan ķörüğü ayırınca yırtık görünüyor. 1-2 yere sordum ve boru tabiki halihazırda yok kimsede.
Dönüş icin yaklaşık 1500 km kadar yolum var ve bu şekilde gideceğim maalesef. Birsey olmaz sanirim? Bilen arkadaşlar yorum yaparsa iyi olur.
Bu arada ariza ışığı yakmadı ama hafif bir performans düşüklüğü ve tok bir ses degisikligi var.

SM-A235F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Necat

0
Hocam o kısımda kerpetenle sıkılan kelepceden olması lazım sanırım. Bu arada bende şuan sehirdisindayim ve uzunyolda araç acayip bir silkeledi bir sefer. İlk durduğum yerde kaputu açıp bir baktım ki meşhur boru yırtılmış maalesef. Şuan ķörüğü ayırınca yırtık görünüyor. 1-2 yere sordum ve boru tabiki halihazırda yok kimsede.
Dönüş icin yaklaşık 1500 km kadar yolum var ve bu şekilde gideceğim maalesef. Birsey olmaz sanirim? Bilen arkadaşlar yorum yaparsa iyi olur.
Bu arada ariza ışığı yakmadı ama hafif bir performans düşüklüğü ve tok bir ses degisikligi var.

n11'den Honda Civic Fb7 2012 Sonrasi Hava Filtre Üst Hortumu 17225R1Aa01 545676207 seçtim! Milyonlarca ürün, kaçırılmayacak fırsatlarla sana gelir!

SM-G950F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Performans düşüklüğü ve yakın tüketiminde artış olur, çalıştırmalarda motor stop edebilir bir süre sonra arıza ışığı yanabilir. Arızayı tespit edilinceye kadar bayağı bir yol yapmıştım sorun olmadı.

Son düzenleme:

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010

İdareten o açıklık bölgesini yanmaz elektrik izolasyon bantlari ile sıkı sekilde kapatıp devam edebilirsiniz bence.
Ek olarak bende hiç kullanılmamış orjinal bir boru mevcut duruyor, düşünürseniz özelden mesaj atabilirsiniz.

Aracınız

Üstad müsait bi ara,seni zahmete sormazsa, o kelepçe olması gereken yere ait fotoğraf paylaşabilir misiniz?

Şayet öyleyse servise giydirecegim baya bi.

Aracınız
Kelepce üst arka kisimdakinde varmış. Sanırım sizin bahsettiğiniz yerde yok.20230702_164747.jpg

Geri