Civic FB7 FB7 motor yağ kaçırma problemi

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Benim de üst kapak contasında kaçak vardı, değiştirdim ve kapağın kenarını iyice temizledik 2 hafta oldu o çevrede hiç yağ görmedim ama aracın altına baktığımda temizlenen bölge yine yağ olmuştu, çubukta eksilme yok ama ince ince kaçırıyor. Usta kontrol etti zincir contalarından dedi, hiç bilmediğim bir parça. Zincir falan sökülüp contalar değişecekmiş, 3000 TL maliyeti var ama kaçak çok az istersen yaptırma şimdilik dedi ben de yok şimdi yapalım dedim :) Henüz aracı teslim almadım.

Üst kapak contasını değiştirmek benim fikrimdi ama zaten oradan da bariz bir kaçak vardı, 2. kaçak sürpriz oldu onu da usta yaptığı kontroller sonrasında buldu.
Geçmiş olsun, bu sorunla hangi km.de karşılaştınız?

Ad Soyad
DOĞAN
Aracınız
Civic FD6 2011
Geçmiş olsun, bu sorunla hangi km.de karşılaştınız?
Teşekkür ederim hocam, 210 binden beri araç bende motor durumu çok iyi ancak tabii plastik kısım zamanla yıpranıyor, aracı aldığımdan beri vardı. Çubukla kontrol edince eksilme olmadığı için eski yağ sandım ve bu şekilde 30 bin km kullandım. Aracın altını yıkayıp yağları temizledikten sonra durumu anladık.

neasy

0
Aracınız
Aracın sağ tarafından gelen bir sızıntı varsa vtec contasından olabilir. Benim öyle olmuştu. Conta değişti, temizlendi. Sorun yok çok şükür.

SNE-LX1 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Geri