Civic FC5 Fc5 bulunamayan hararet sorunu

Beyler Aracım da Hararet Sorunu Vardı
Etc 1 Etc 2 müşürü değişti
Genleşme kabı kapağı değişti
Devirdaime bakıldı sağlam geri takıldı
Termostat orijinal değişti
Antifriz değişti
Conta testi yapıldı sağlam
Kompresör testi yapıldı kaçak göçek yok
radyatör e bakıldı sağlam denildi
( DEĞİŞEN PARÇALAR YETKİLİ SERVİS TEN ALINMA )

Araç rampaya vurunca hararet bu kadar yükseliyor rampayı çıkıp düze gelince hararet yerine iniyor
Sorun nedir ustalar bulamıyor arıza yı başına gelen çözüm bulabilen varsa Allah aşkına söylesin kafayı yemek üzereyim en kötü …… deyip tekmelemeye başlayacağım arabayı

Image1693685930.738926.jpg

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

seckins33

0
Yönetici
Aracınız
Civic FC5 2019
Antifriz değişti

Araç rampaya vurunca hararet bu kadar yükseliyor rampayı çıkıp düze gelince hararet yerine iniyor
Sorun nedir ustalar bulamıyor arıza yı başına gelen çözüm bulabilen varsa Allah aşkına söylesin kafayı yemek üzereyim en kötü …… deyip tekmelemeye başlayacağım arabayı

Ekli dosyayı görüntüle 271389

Geçmiş olsun hocam. Radyatör fanı kontrol edildi mi? Hararete göre hızlanıp yavaşlaması lazım. Sürekli düşük devirde çalışıyor olabilir.

Geçmiş olsun hocam. Radyatör fanı kontrol edildi mi? Hararete göre hızlanıp yavaşlaması lazım. Sürekli düşük devirde çalışıyor olabilir.

Sadece radyatörün su çevirmesi kontrol edildi su döndürüyor sa bişe yok denildi extra bişeyine bakmadılar

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Antifriz değişti

Geçmiş olsun hocam parça olarak bir çok malzeme değişmiş. Teşhis için uğraşacak usta bulmalısınız. Benim önerim aracı bilgisayara bağlamak. Usta sağ koltukta oturup anlık verileri takip edecek. Bilhassa rampa çıkarken sıcaklık takip edilecek. Fan açılma zamanı ve sonrası hararet düşmesi nasıl? Eğer 100°C'yi geçip ısı düşmüyor ise o anda aracı kenara çekip araç rölantide iken lazerli ısı ölçer ile hortumları tek tek bakılmalı. Isı az olan yerler tespit edilmeli. Fan takip edilmeli.

Ad Soyad
Ufuk
Aracınız
Civic FC5 2018
Sadece radyatörün su çevirmesi kontrol edildi su döndürüyor sa bişe yok denildi extra bişeyine bakmadılar

Kabaca anlatayım....Çoğu araçta
Fan ve müşürü bildiğim kadarıyla 2 devreli
1. Devre sıcaklık 98 C de
2. Devre sıcaklık 110 C de devreye girer..Fan müşürü görevini yapmıyor olabilir mi...Yani 2 devre,, devreye girmiyor olabilir mi..

Sizin yazdıklarınıza göre çoğu kritik bölge kontrol edilmiş aracınızda (devir daimi pompası, termostat, üst kapak contası, kompresyon testi,,,,bunlar en kritik parçalar ki kontrol edildi demişsiniz...)

Kabaca Motor Hararet problemleri

1. Araç geçmişinde hareret yaptıysa hareretin yükselmesi, motor suyunu eksiltmesi görülür..Üst kapak çevresinde ıslanma damlatma ile kendini belli eder,,,motor çok sıkıştığında hareret göstergesi yükselir...

2. Su devir daim pompası arızaları
3. Termostat arızaları
4. Su radyatör tıkanıklıkları

5. Yoğun derece de antifriz kullanılması...Kabaca tarif etmek gerekirse diyelim ki araç toplam 3 lt soğutma suyu kapasitesi ise 1 lt antifriz olması gerekli..Yani 3/1 oranında antifiriz konulması gerekir...Antifirizi ölçtürün -50 gibi ölçümde antfiriz yoğunluğundan şüphelenebilir. Soğutma sistemi kapalı sistem....hava olma ihtimali de düşünülebilir..

6. Fan müşürü arızaları..

Bu yazdığım maddelerde sorun yoksa eminseniz....

Diğer ihtimal motoru yada şanzumanı sıkıştıran bir durum olabilir (örn. Şanzuman yağı az veya subap ayarı bozuk motoru sıkıştırıyor gibi....tabi bunlar tahmin...aklıma gelenleri yazdım...inşallah sorunu bulur burda bizimle de paylaşırsanız herkese yardımcı olmuş olursunuz...bizde tecrübeye katmış oluruz...İyi günler..

Son karar tabiki sizin...Saygılar

Ad Soyad
Doğan singi
Aracınız
Civic FC5 2018
Antifriz değişti

Aynı şey yaklaşık 6 ay önce benim başıma geldi düzce otobanında araba durduk yere hararet yapmıştı yetkili servis çok fiyat çekince sanayide yaptırdım ısı müşiri değişti bende sorun çözüldü. Bahsettiğiniz değişen bir çok değişen parça var bu sebeple tekrardan parçaların uyumu kontrol edilmeli gibi ayrıca üstte arkadaşta bahsetmiş anlık veri takibi ile araç test edilmeli sadece rampada arabanın şişmesi bana normal gelmedi düz yolda harareti çıkarmıyor değil mi?

SM-G780G cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

neasy

0
Aracınız
Aynısı fd6mda başıma gelmişti. En son conta testine soktu usta. Bujileri sırayla çıkarıp oradan kendi yaptığı bir aparat ile hava basmıştı. Su yükselirse conta yanıktır demişti. 3. Bujide su yükseldi. Conta değişti. Kurtuldum. İstanbul ikiler Honda Hüseyin Usta yapmıştı bu işlemi.

SNE-LX1 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Geçmiş olsun hocam parça olarak bir çok malzeme değişmiş. Teşhis için uğraşacak usta bulmalısınız. Benim önerim aracı bilgisayara bağlamak. Usta sağ koltukta oturup anlık verileri takip edecek. Bilhassa rampa çıkarken sıcaklık takip edilecek. Fan açılma zamanı ve sonrası hararet düşmesi nasıl? Eğer 100°C'yi geçip ısı düşmüyor ise o anda aracı kenara çekip araç rölantide iken lazerli ısı ölçer ile hortumları tek tek bakılmalı. Isı az olan yerler tespit edilmeli. Fan takip edilmeli.

Hocam star Honda yaptı onu İstanbul da anlık bilgisayar ile takip ettik 1 saat trafik te akıcı yolda sokak arasında heryere girdik çıktık aracın herşeyi normal çıkıyor

Ne zaman nerde yapacağı belli olmuyor bu durumu sorun orda bazen 2 ayda 1 yapıyor bazen 2 haftada 1 yapıyor

Kabaca anlatayım....Çoğu araçta
Fan ve müşürü bildiğim kadarıyla 2 devreli
1. Devre sıcaklık 98 C de
2. Devre sıcaklık 110 C de devreye girer..Fan müşürü görevini yapmıyor olabilir mi...Yani 2 devre,, devreye girmiyor olabilir mi..

Sizin yazdıklarınıza göre çoğu kritik bölge kontrol edilmiş aracınızda (devir daimi pompası, termostat, üst kapak contası, kompresyon testi,,,,bunlar en kritik parçalar ki kontrol edildi demişsiniz...)

Kabaca Motor Hararet problemleri

1. Araç geçmişinde hareret yaptıysa hareretin yükselmesi, motor suyunu eksiltmesi görülür..Üst kapak çevresinde ıslanma damlatma ile kendini belli eder,,,motor çok sıkıştığında hareret göstergesi yükselir...

2. Su devir daim pompası arızaları
3. Termostat arızaları
4. Su radyatör tıkanıklıkları

5. Yoğun derece de antifriz kullanılması...Kabaca tarif etmek gerekirse diyelim ki araç toplam 3 lt soğutma suyu kapasitesi ise 1 lt antifriz olması gerekli..Yani 3/1 oranında antifiriz konulması gerekir...Antifirizi ölçtürün -50 gibi ölçümde antfiriz yoğunluğundan şüphelenebilir. Soğutma sistemi kapalı sistem....hava olma ihtimali de düşünülebilir..

6. Fan müşürü arızaları..

Bu yazdığım maddelerde sorun yoksa eminseniz....

Diğer ihtimal motoru yada şanzumanı sıkıştıran bir durum olabilir (örn. Şanzuman yağı az veya subap ayarı bozuk motoru sıkıştırıyor gibi....tabi bunlar tahmin...aklıma gelenleri yazdım...inşallah sorunu bulur burda bizimle de paylaşırsanız herkese yardımcı olmuş olursunuz...bizde tecrübeye katmış oluruz...İyi günler..

Son karar tabiki sizin...Saygılar

Motor üst kapak etrafında ne su ne yağ hiç bişe yok hatta her gün sabah ve akşam aracın suyunu kontrol ediyorum eksiltme vs yok radyatör hortumlarında su lekesi yok şişme yok

Şanzıman yağını seviye tapasından baktık dolu
Motor yağı dolu

Antifriz i ölçtürmedim hiç usta değişmişti onu o biliyordur zaten neyi ne kadar koyduğunu

Müşürler orijinal tarafımca alınıp değiştirildi zaten
Genede sorun devam ediyor

Sadece radyatör ü test ettiler fakat kapalı sistem olduğu için çokta belli olmuşmudur şüphesi var bende onun için kendim gidip orijinal 0 radyatör alıp değiştirmek

Aynı şey yaklaşık 6 ay önce benim başıma geldi düzce otobanında araba durduk yere hararet yapmıştı yetkili servis çok fiyat çekince sanayide yaptırdım ısı müşiri değişti bende sorun çözüldü. Bahsettiğiniz değişen bir çok değişen parça var bu sebeple tekrardan parçaların uyumu kontrol edilmeli gibi ayrıca üstte arkadaşta bahsetmiş anlık veri takibi ile araç test edilmeli sadece rampada arabanın şişmesi bana normal gelmedi düz yolda harareti çıkarmıyor değil mi?

SM-G780G cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Düz de hiç bişe yok fizana giderim rampa da yapıyor sadece evet

Geri