Fc5 fabrikasyon Lpg için lpg'ye geçiş süresi

Aracınız
Civic FC5 2018
Merhaba arkadaşlar 2018 model fc5 tipi Eco Civic executive almak istiyorum Daha doğrusu Civic RS ile Eco Civic arasında gidip geliyorum iki önemli sorum olacak bana bunları cevaplandırır sanız çok sevinirim 1 soru fc5 in benzinden LPG ye geçme süresi ne kadar hava sıcaklığının bunda etkili olduğunu biliyorum ama Ortalama bir değer verilebilir mi 2. Soru ise Civic RS in şehir içi tüketimi. Nasıldır. genellikle kısa mesafe kullanıyorum ortalama 2 kilometre gibi araç tam ısınmadan stop ediyorum. Dolayısıyla yakıt tüketimi de fazla oluyor endişe ettiğim şey Civic RS de 11 12 litrenin üstüne çıkmak Eco Civic de de LPG ye geçiş olmadan mesafenin bitmesi. Yani anlayacağınız ne yapacağıma Bir türlü karar veremedim sizlerden yardım ve destek isterim Teşekkür ederim Rica ediyorum bilgisi olanlar konu hakkında bir beyanda bulunsunlar

Öncelikle içten yanmalı tüm motorlar (lpg, benzin, dizel) verimli hale geçene kadar, yani optimum tüketim sağlayana kadar uygun çalışma ısısına ulaşmaları gerekir. Bu bağlamda hangi aracı alırsanız alın 2 -3 km lik periyotlar içinde kullanacaksanız yakıt ekonomisi beklemeyin.
Rs i de fazla yakacak, dizeli de lpg/benzinlisi de.

6-12 derece arasında ki hava sıcaklığında ilk çalıştırmada yaklaşık 0,6-1 km benzin kullanıyor. Sıcak motorda çalıştırdıktan sonraki ilk 30 sn de LPG ye geçiyor.

Evet ben de sizinle aynı kanaatteyim ve Bunun böyle olduğunu iyi biliyorum ama bu araçları kullanan insanlardan bilgi edinmek ve onların tecrübelerinden faydalanmak iyi olsa gerek hangi araç bu tarz kullanımlar için daha mantıklı olur yani lpg li versiyonu alsak 2 3 kilometrelik mesafede hemen devreye girer mi bu konu için bazıları 400-500 metre sonra LPG nin devreye girdiğini söylüyor bazıları ise 2 3 kilometre sonra diyorlar. Bunun disinda Rs ne yakabilir kullananlar cevaplasin lutfen

@Maniac Lpg ye geçme süresi havanın sıcaklığına göre değişir İzmir de şu anda ki hava durumuna göre 500 metre sonra lpg ye geçiyor, yazın 100 gitmeden geçiyor.

@Maniac
Biraz genelliyeyim.
Kısa mesafe ve az kilometre yapan biri iseniz Rs.
Uzun mesafe ve çok kilometre yapan bir iseniz Lpg.

Faaliyet ayn-ı lezzettir...

Evet ama RS versiyonunda korkum kısa mesafede 12 13 litreleri bulmak o zaman iş eğlenceden çıkıp eziyete dönüşüyor

HUAWEI NXT-L29 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

@Maniac Lpg ye geçme süresi havanın sıcaklığına göre değişir İzmir de şu anda ki hava durumuna göre 500 metre sonra lpg ye geçiyor, yazın 100 gitmeden geçiyor.
Eğer böyle ise LPG geçiş çok iyi bu da benzin sarfiyatının az olacağını işaret ediyor

HUAWEI NXT-L29 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Geri