FC5 Hareket Halinde Gaz Kesti, Gitmiyor.

Merhaba arkadaşlar.

45 bin km 2018 Eco executive aracım. Hareket halindeyken birden gaz kesti, gaz yemedi. Benzine aldım yine aynı. 30 km hızla gidebiliyor. Uygun bir yer bulup aracı park ettim. Fotoğraftaki arıza lambasının yakıyor gaza basınca. Bu neden yapar, başına gelen varmı, ortalama ne masraf çıkarır bilgisi olan var mı? Çekici ile sanayiye götüreceğim.

Teşekkürler.
Screenshot_2023-07-29-10-43-19-816_com.miui.gallery.jpg

2304FPN6DG cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

ywzckr

0
Hocam bir sürü neden olabilir ama caravella da aynı durum başımıza gelmişti geçen yıl araç bir anda hızı kesip 30 üstüne çıkmıyordu arıza lambası yakıyordu, elektronik gaz pedalı arızalanmıştı. Eğer sizdede gaz pedalıysa ya çıkması ya orjinali ya da elektronik tamiri yapan beyincide tamir ettirmeniz lazım. Bizim araç yurtdışı aracı olduğu için yurtdışından gelmesi çok uzun sürecekti acil çıkması gerektiği için transporter parçası alıp takmıştık. Başına başka gelen varsa farklı bir yorum getirecektir.
Yakınlarınızda fc5 varsa gaz pedalını soketinden söküp sizin araca takıp deneyebilirsiniz kolay bir işlem, tak çıkar tarzı gaz teli olmadığı için.

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Araştırdığım ve anladığım kadarıyla bobin arızası gibi duruyor. Verdiği arıza koduda ondan kaynaklı olabileceğini gösteriyor. Çekici ile akşama doğru özel servise götüreceğim. Bobine yetkili servis 6350 TL fiyat veriyor. Özel serviste çıkma taktırmak ne kadar mantıklı olur yahut sıfır güvenilir bir bobin markası önerebilecek arkadaş olursa mutlu olurum.

mturker

Özel Üye
Araştırdığım ve anladığım kadarıyla bobin arızası gibi duruyor. Verdiği arıza koduda ondan kaynaklı olabileceğini gösteriyor. Çekici ile akşama doğru özel servise götüreceğim. Bobine yetkili servis 6350 TL fiyat veriyor. Özel serviste çıkma taktırmak ne kadar mantıklı olur yahut sıfır güvenilir bir bobin markası önerebilecek arkadaş olursa mutlu olurum.

Orjinal çıkma taktırın merak etmeyin birşey olmaz .
Birde şu var acaba bobin mi ?
Başka birşeyde olabilir.

RMX3263 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Ad Soyad
Şükrü Bengü
Aracınız
Civic FC5 2018
Bobinse konu bujiler de kontrol edilse iyi olur, geçmiş olsun

Sırasıyla buji buji kablosu bobin (mutlaka arıza kodu vermiştir obd ile baktır ip hangi silindir de misfire var ona gorw orjinal cikma deneyip kontrol edin yansanayi parça ateslemede kullanmamanizi salık veririm.

Aracınız
Civic FC5 2017
Benzer sorun geçen yıl benim de başıma gelmişti. Sorunun kaynağı lpg enjektörleriymiş. iki adet lpg enjektörü garantiden değişmiş ve sorun çözülmüştü. İsterseniz sizde lpg enjektörlerinizi bir kontrol ettirin.

2201117TG cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

ywzckr

0
Benim bobinlerden biri çatlaktı hocam kafasına göre ateşleme yapıyordu, ama araç 110 120 yapıyordu yavaş yavaş da olsa, lpg den benzine atıyordu gaza yüklenince. Birde bobin tamamen arızalanmadan önce bobin teklemeler yaptırıyor vtec teklemesi dedikleri gibi araçla giderken farkedersiniz 1 kez yapıyorsa normalde bobin arızasında 3-5-6 kez gibi belirgin şekilde hissettirir, bobinlerden sadece 1 i arızalansa araba 1.2 motor gücüyle gibi çalışır araç, 30 u geçer herşekilde. 2 bobin birden arızalanması lazım sizdeki sorun için. Bobinleri söküp avometre ile ölçüm yapabilirsiniz youtube da gösterenler var o şekilde anlayabilirsiniz, bobinler ne durumda diye. Bobinler arızalıyda bujilerde sıkıntı olabilir. Lpg enjektörleri arızalı olsa benzinde gider araç, lpg de yapar sadece bu sorunu. Eleyerek gitmeniz lazım arıza tam nerede diye. Bu sorun bobinden kaynaklanmıyor olabilir ama bobininiz de arızalıdır siz farketmemişsinizdir. Benim araçta bobin arızalı olmasına rağmen bir kere motor arızası yada herhangi bir kod göstermemişti.
Benim dediğim gaz pedalı arızasını yaşayanlar da varmış civicde onu da aklınızda bulundurun derim.

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Geri