Fc5 Lpgde rölantideyken silkeleme

Ad Soyad
Ahmet Karagülle
Aracınız
Civic FC5 2019
Arkadaşlar selamlar aracım 64 binde 2019 model eco execulive .4 ay önce aldım 54 bindeydi. 60 bin bakımını Gaziantep akcanlarda yaptırdım. Şanzıman yağı bujiler vs değiştirdiler. Uzun yol yaptm 1500 km sonra motor arıza lambası yaktı. Bi gün sonra söndü. Bi hafta sonra dönüş yolunda tekrar arıza lambaları yandı bu kez motor, vs, direksiyon ünlem , ... Videolar var. Aküden olabilr dendi . Ustaya ölçtürdüm değiştirirsen iyi olur dedi. Araç rölantideyken LPG de hafif silkeliyor. Devirde dengesizlik var .N ye aldığımdada devir dengesizliği devam ediyor. Eğzozdan pat pat vuruşlar var dinledim. Benzinde böyle bi sorun yok. Gidişindede bi problem yok aracın. Sibob ayarı olabilir diye. Bi ustaya ayarlattım ama değişmedi. Serviste lpg güncel program atıldı değişmedi yine. Aceba usta ayarlayamadımı. Buna benzer sorunu olan varmı arkadaşlar.

Ad Soyad
Ahmet Karagülle
Aracınız
Civic FC5 2019
tamamen lpg enjektörlerinden birinin sorunlu olmasından. aynı sorun bende de var. lanet olası servis her ilde olmadığı için benzinde kullanıyorum. bir zamanda randevu bulabilirsem servise gideceğim. hiçbir özel servis veya yetkili de olsa BRC servisi yazılıma girip güncelleme veya ayar yapamıyor bilginiz olsun. ben çok gezdim.
Sanırım . Bende şimdi benzinde kullanıyorum. Serviste müsait olunca bırakacağım ustaya direk buna bak diyeceğim. Daha önce bilgisayla bişiler yaptı servis ama olmadı. Sanırım enjektörde sorun var onuda bulup değişiyorlarmı napıyorlarsa . Harbiden geriyor insanı . Lpgde tam randımanlı çalışmıyor araç .

Ad Soyad
Aydın K.
Aracınız
Civic FC5 2018
Afr ayarı vs yapılabiliyor diye biliyorum ama emin misiniz ayar yapılamadığından ?
Ben bulunduğum ildeki ve ilçedeki iki ayrı yetkili servisi aradım, hiç bize getirme yetkili servis dışında yazılıma giremeyiz fabrikasyon lpg'li araçlarda dediler. keşke yapabilseler

Aracınız
Civic FC5 2017
Arkadaşlar selamlar aracım 64 binde 2019 model eco execulive .4 ay önce aldım 54 bindeydi. 60 bin bakımını Gaziantep akcanlarda yaptırdım. Şanzıman yağı bujiler vs değiştirdiler. Uzun yol yaptm 1500 km sonra motor arıza lambası yaktı. Bi gün sonra söndü. Bi hafta sonra dönüş yolunda tekrar arıza lambaları yandı bu kez motor, vs, direksiyon ünlem , ... Videolar var. Aküden olabilr dendi . Ustaya ölçtürdüm değiştirirsen iyi olur dedi. Araç rölantideyken LPG de hafif silkeliyor. Devirde dengesizlik var .N ye aldığımdada devir dengesizliği devam ediyor. Eğzozdan pat pat vuruşlar var dinledim. Benzinde böyle bi sorun yok. Gidişindede bi problem yok aracın. Sibob ayarı olabilir diye. Bi ustaya ayarlattım ama değişmedi. Serviste lpg güncel program atıldı değişmedi yine. Aceba usta ayarlayamadımı. Buna benzer sorunu olan varmı arkadaşlar.
Aracınızın garantisi 6 yıl ise servise götürün. Sorunun kaynağı büyük bir ihtimal lpg enjektörleri. Geçen yıl ve bu yıl benzer sorunları yaşadım her ikisinde de sorunun kaynağı lpg enjektörleri çıktı. Geçen yıl 2 bu yılda diğer iki enjektör garantiden değişti. Şuan sorn yok. Aracım 2017 eco elegans 80000 km de.

2201117TG cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Ad Soyad
Aydın K.
Aracınız
Civic FC5 2018
Aracınızın garantisi 6 yıl ise servise götürün. Sorunun kaynağı büyük bir ihtimal lpg enjektörleri. Geçen yıl ve bu yıl benzer sorunları yaşadım her ikisinde de sorunun kaynağı lpg enjektörleri çıktı. Geçen yıl 2 bu yılda diğer iki enjektör garantiden değişti. Şuan sorn yok. Aracım 2017 eco elegans 80000 km de.

hocam hiç diretmeden garantiden değiştirdiler mi?

Ad Soyad
Şükrü Bengü
Aracınız
Civic FC5 2018
Bu LPG enjektörlerini sanayideki BRC ustasida değişebilir mi? Bulduğum ilde servis yok, sırf bu iş için 300 km git gel yapmak istemiyorum da.

Not; bende de ara ara lpg de silkeleme var, bende enjektör de supheleniyorum.

Ad Soyad
Aydın K.
Aracınız
Civic FC5 2018
Evet. Neden direteceklerki. Ben boşa mı bakımlarımı yetkili serviste yaptırıyorum.

her servis aynı olmuyor. kimisi yanında mutlaka bakımıda gelmişken yapalım vs. teklifinde bulunuyor. ısrarcı olmadan garanti parçayı bile değiştirtmek problem olabiliyor.

ywzckr

0
Bu LPG enjektörlerini sanayideki BRC ustasida değişebilir mi? Bulduğum ilde servis yok, sırf bu iş için 300 km git gel yapmak istemiyorum da.

Not; bende de ara ara lpg de silkeleme var, bende enjektör de supheleniyorum.

Once enjektörleri temizletmek vb denemek işe yaramaz mı ki ? Sonuçta enjektör ömrü brc nin 100 k vardır diye düşünüyorum bilgisayara bağlayıp arızalı değilse temizletmek daha mantıklı diye düşünüyorum

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Ad Soyad
Ahmet Karagülle
Aracınız
Civic FC5 2019
Ben Gaziantep de önümüzdeki pazartesi götüreceğim bakalım servise lpgenjektörlerinide söyleyeceğim baksınlar. Aracım garantili benimde duruma göre bende ısrarcı olurum artık değişmesi gerekirse😊 tekrardan sonuçları yazacağım

Geri