fc5 ses sisteminde deck çevirici sesi bozar mı ? ana ünite mi yoksa kaliteli deck çevirici mi ?

amfi olarak q line g force 5 takılı aracımda.ama gene de istediğim sesi alamadım.belki de arkalara mid koymadığım için olabilir.sadece bir çift önde var.

amfi olarak q line g force 5 takılı aracımda.ama gene de istediğim sesi alamadım.belki de arkalara mid koymadığım için olabilir.sadece bir çift önde var.
Hocam sadece önde 1 takım mid olduğunda seste yükseklikten ziyade orantisizlik oluyor mu? Çünkü şimdiye kadar hep 2 çift olarak dinledik vede kullandık.

SM-A235F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Hocam sadece önde 1 takım mid olduğunda seste yükseklikten ziyade orantisizlik oluyor mu? Çünkü şimdiye kadar hep 2 çift olarak dinledik vede kullandık.

SM-A235F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

**Hoparlörler sadece önde olduğunda;
Arkada oturanlar ses isteyince öndeki rahatsız oluyor.

**Hoparlör arkada olduğunda ise;
Sürücü ve yanındaki ses açmak istediğinde arkadaki rahatsız oluyor.

Bana göre 2 çift, 4 adet midrange bu işin olmazsa olmazı.
Orantısızlık kesinlikle oluyor. Stereo bir ses almak için 4 hoparlör şart.

Örneğin bir video klip izliyorsunuz yada MP3 dinliyorsunuz. Klipte veya müzikte bir helikopterin sesi var etrafinizda dolasiyormuscasina bir ses alırsınız. Ama 2 hoparlorde bu sesi yakalayamazsiniz.

Doğrudur. Hocam arkaya mid almak gerekiyor. Nedense baş ağrıtıyor pioneer ts a30s4 subwoofer var. Arkada mid olmadığı için bass frekansları da pek güzel gelmiyor.

Geri