Fc5’te sesli ikazlar

Onat

0
3-5 gündür Kontağı çalıştırdıktan sonra ve geri viteste 3-5 saniyeliğine dıııııt sesi geliyor. Daha önce yoktu. Acaba bir ayarı mı değiştirdim bilmeden. Aracı yeni aldığım için ayar düğmelerini öğrenmeye çalışıyorum.

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016
3-5 gündür Kontağı çalıştırdıktan sonra ve geri viteste 3-5 saniyeliğine dıııııt sesi geliyor. Daha önce yoktu. Acaba bir ayarı mı değiştirdim bilmeden. Aracı yeni aldığım için ayar düğmelerini öğrenmeye çalışıyorum.

Park sensörü çalışıyor mu peki ?
Sensör çalışmıyor ise sensörü düğmesinden kapatmış olabilirsiniz.

Onat

0
Cevap için teşekkürler. Zannedersem dediğiniz gibi sensör hatası olabilir.
Çözüm için ne yapabilirim. P tuşu sürekli yanıp sönüyor

Geri vitese takınca uzun uzun ama aralıklı ve düzensiz şekilde ötüyorsa muhtemelen sensörlerinizden birisi kirlenmiştir ve sensör bunu ara sıra algılıyordur
Aynı şekilde arabayı yıkattığınızda ya da yağmur yağdığı zaman da bu şekilde alakasız uyarı duyabilirsiniz.
Çok zayıf bir olasılık da olsa sensör düğmesi tozdan kirden dolayı yarım şekilde basılı kalmış takılmış olabilir

Çok çok zayıf bir olsalık olsa da park sensör düğmesinin arka kısmısındaki soket gevşemiş olabilir

SM-N950F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Onat

0
Geri vitese takınca uzun uzun ama aralıklı ve düzensiz şekilde ötüyorsa muhtemelen sensörlerinizden birisi kirlenmiştir ve sensör bunu ara sıra algılıyordur
Aynı şekilde arabayı yıkattığınızda ya da yağmur yağdığı zaman da bu şekilde alakasız uyarı duyabilirsiniz.
Çok zayıf bir olasılık da olsa sensör düğmesi tozdan kirden dolayı yarım şekilde basılı kalmış takılmış olabilir

Çok çok zayıf bir olsalık olsa da park sensör düğmesinin arka kısmısındaki soket gevşemiş olabilir

SM-N950F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Yarın detaylı bir inceleme yapayım. Sağolun

iPad cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Onat

0

Evet aracımı servise götürdüm ve park sensörlerinden birinin bozuk olduğunu öğrendim. Garantiden yapılacak inşaAllah.

iPad cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Geri