fk7 stop etme sorunu

Ad Soyad
yusuf
Aracınız
Civic FK7 HB 2020
aracım 2020 fk7 1.5 vtek turbo cvt 4500km de 1haftadır sıcak soğuk fark etmiyor arac durmaya yakın hızlarda stop ediyor
bışıkta beklerken vites d konumundaiken rolaqntidevri 500 e kadardüşüyor nedeni nedir acaba
yardımcı ola bilirmisiniz ( arac sıfır 6ay oldu alalı 4500 kmde daha)

Son düzenleme:
İnsanın subap ayarındandır diyesi geliyor tabi ama araç FK7 1.5L turbo?

Hocam mesaj atarak üste çıkarıyorum biraz ama umarım bilen cevaplar. Benim tavsiyem aracı bi servise göstermeniz yönünde.

Rölanti dengesizliği var gibi. Isı sensör gibi birşey olması lazım sanırım o hatalı.

SM-G930F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

3 yıl 81 bin km oldu benim hiç yaşamadım bu sorunu. Bu forumda da hemen hemen her konuyu takip ederim. Kimsenin de yaşadığını görmedim FK7 için. Serviste kontrol ettirmenizde fayda var.

Seneler önce benzer problemi Renault Clio Symbol 1.5 dci manuel araçta yaşamıştım. Işıklarda durmak için iyice yavaşladığımda ya da çok düşük hızlarda akan yoğun trafikte 4-5 km gibi hızlarda stop edebiliyordu. Bazen ışıkta beklerken rölanti devri dengesizleşip stop ediyordu. Bursa'daki Mais'e götürmüştüm. Yakın enjektörlerinden olduğunu söylediler problemin. O zaman için 300 TL gibi bir fiyata temizliğini yapmışlardı özel bir sıvıyla. Sonrasında aracı satana kadar bir daha aynı problemi yaşamadım.

Bu cuma aracı servise götüreceğim. İnşâallah kullanıcı hatası deyip kitlemezler.

Moderatörün son düzenlenenleri:
YAKITI HERZAMAN ALDIĞIM YERDEN ALDIM

Bayi her zaman yaptığı kârı yapamıyor artık, periyodik olarak depolarını temizliyorlar diye biliyorum birkaç yılda bir de olsa, artık temizletmiyor olabilir kâr marjları çok düştüğü için. Düşük ihtimal de olsa olabilir.
Adamların elektrik faturaları 30 binden aşağı değil personel giderleri 2 marketci 4 pompacı ile yaklaşık 36-40 bin (asgariden hesaplarsan). Su,vergi vb derken 80 binden aşağı değil giderler 90 kuruş kar ile günlük en az 3000-4000 litre satarsalar 0 kâr ile dönüyor adamlar en az 10000 satmaları lazım ki bişeyler kazansınlar. 20 milyonluk ederi olan birçok benzinliğin ayda 100 bin bırakması lazım ki adamlar kazanıyoruz desin yoksa niye yapsınlar bu işi. 4 yıl önce 6-7 milyona(2 milyon dolara) benzinlik alan birisi ile almayan birisi düşündek almayan iyiki almamışım diyordur para en az 27 milyon lira oldu şuan batan bi benzinliği 10 milyon liraya alır kalan 17 milyon lirayı da faize verir adam. Ticaret yapanlar çok da iyi durumda değiller nakiti bulunanlar çok zenginleşti.

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Son düzenleme:
Geri