Fren pedalı titremesi

Durgun trafikte araç durmaya yakın frene bastığımda bir titreme hissediyorum takıntı yaptığımdan değil güvenlik açısından bir sorun olur mu

SM-N910C cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
[MENTION=12812]legolas06[/MENTION] Bu bende de oluyor ama brake hold açıkken olduğunu düşünüyorum. Sizde de brake hold açıkken mi oluyor.

Güvenlik açısından zannetmiyorum bir şey olsun.

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016
Durgun trafikte araç durmaya yakın frene bastığımda bir titreme hissediyorum takıntı yaptığımdan değil güvenlik açısından bir sorun olur mu

Sizin diskleriniz yamulmuş olmasın, titreme abs titremesi gibi değilse muhtemelen diskleriniz yamulmuş.

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016
@NoFeaR, o zaman her hızda titremesi beklenenmez mi? Tam durmaya yakın pedal ayağın altında "pıtırdıyor" gibi his veriyor. En azından bende böyle.

Disk yamulmasında 100 km üzeri hızlar da frene ilk bastığınız zaman da titremeye başlar, düşük hızlarda aracın durmasına yakın titremeyi hissedersiniz.

3.000 km de aracın diski yamuldu mu ki anı fren yapmadım hiç durup dururken yamulur mu no fear aynı his bende ki brake gold acikkende kapalı ikende titriyor ayağıma değiyor pit pit

okanhh

0
Aracınız
Yaptığınız kilometre ile alakası yok, araba yoldan yeni gelmişken tekerlere su tutarsanız diskler yamulur. Sadece yavaşlayınca hafif olarak hissettiğinize göre fazla yamulmamış demektir diskler tornaya verilir düzeltilir geri takılır fazla maliyeti olmaz.

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016
3.000 km de aracın diski yamuldu mu ki anı fren yapmadım hiç durup dururken yamulur mu no fear aynı his bende ki brake gold acikkende kapalı ikende titriyor ayağıma değiyor pit pit

[MENTION=10001]okanhh[/MENTION] Arkadaşımızın dediği gibi sıcak diskin üzerine su tutulması diskin yamulmasına neden olur.

koraya

0
Aracınız
Bazen durmaya yakın otomatik vites değiştirip hafif bir ileri atıyor, titreme gibi algılanabilir, sizde de benzer birşey olabilir mi?

Aracınız
Civic FC5 2020

Selamlar ustad 2 yıl önce konu acmissin hala kullaniyo musun bilmem ama bende yeni 2020 civic aldim henuz 2000 km de ayni sorun olustu, sen nasil cozum bulmustun?

Geri