Fren pedalinda boşluk

Merhaba arkadaşlar 2013 civic aracimin fren pedalinda normalden fazla boşluk var pedal ilk 1-2 cm(tam ölçüyü bilemiyorum) hiç tepki vermiyor sonrasında tutuşunda sorun yok balatalari kontrol ettirdim yakin zamanda daha kullanılabilirmis acaba sizdede durum ayni mı

MI 6 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Fren hidrolik Yağının özelliğini baktırın. Bir kalem ile ölçüm yapılıyor. Birde yağ haznesinde Min Max seviyesini kontrol edebilirsiniz.

Faaliyet ayn-ı lezzettir...

Aracınız
Şak diye almıyor bendede 2012 fb7 var fren hidrolik seviyesi gerektiği gibi balatalar yeni bence herkeste aynısı var

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Birde Octavia dan inip Hondaya bindiğimde fren hissi hemen değişiyor. Almanlar frenleri sert bastınmı şak diye hissettiriyor. Ani basmaya dikkat edicen. Honda biraz daha yumuşak tepkisi var. Ani bile bassan içeriyi pek rahatsız etmiyor. Araçtan aracada değişebilir.

Faaliyet ayn-ı lezzettir...

Aracınız
Civic FB7 2015
Merhaba arkadaşlar 2013 civic aracimin fren pedalinda normalden fazla boşluk var pedal ilk 1-2 cm(tam ölçüyü bilemiyorum) hiç tepki vermiyor sonrasında tutuşunda sorun yok balatalari kontrol ettirdim yakin zamanda daha kullanılabilirmis acaba sizdede durum ayni mı

Fren havasınıda aldırabilirsiniz.

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Fren pedalinda boşluk

Boşluktan ziyade Honda modellerinde orjinal disk ve balatalar mevcutsa fren pedalı kademeli hissettirir. Az dokunuşta minimal sürtünme, fazla dokunuşta güçlü fren hissiyatı oluşturur. Bu sayede balata-disk ikilisi uzun km.ler dayanabilir. Bunda esas faktör balatanın sert yapılı olmasından kaynaklıdır. TRW,Ferodo, Bosch gibi muadil yan sanayi ürünleri taktığınızda frenleme hissinin arttığını hissedersiniz çünkü bu balatalar daha yumuşak özellikte olmaları nedeniyle ufak temaslarda bile daha fazla sürtünme ve frenleme sağlayabiliyorlar ancak bu da kademelilik durumunu azalıyor. Benim deneyimlerime göre orjinal balata muadillerden daha güçlü frenaj sağlıyor ama bunun için pedala tam güçle asılmanız gerekli. Ancak Günlük kullanımda bu durum çoğu kullanıcıya ideal gelmiyor ve şehiriçi sık kullanımda bacak kaslarında erken yorgunluk oluşturuyor.

Boşluktan ziyade Honda modellerinde orjinal disk ve balatalar mevcutsa fren pedalı kademeli hissettirir. Az dokunuşta minimal sürtünme, fazla dokunuşta güçlü fren hissiyatı oluşturur. Bu sayede balata-disk ikilisi uzun km.ler dayanabilir. Bunda esas faktör balatanın sert yapılı olmasından kaynaklıdır. TRW,Ferodo, Bosch gibi muadil yan sanayi ürünleri taktığınızda frenleme hissinin arttığını hissedersiniz çünkü bu balatalar daha yumuşak özellikte olmaları nedeniyle ufak temaslarda bile daha fazla sürtünme ve frenleme sağlayabiliyorlar ancak bu da kademelilik durumunu azalıyor. Benim deneyimlerime göre orjinal balata muadillerden daha güçlü frenaj sağlıyor ama bunun için pedala tam güçle asılmanız gerekli. Ancak Günlük kullanımda bu durum çoğu kullanıcıya ideal gelmiyor ve şehiriçi sık kullanımda bacak kaslarında erken yorgunluk oluşturuyor.
Salı günü 140 bin bakimini yaptıracağım. Firen hidrolik yağı degismesi gerekiyormuş. servisin soyledigine göre 3 yilda bir degismeliymis bununla ilgisi varmidir bilmiyorum

memspe

0
Aracınız
Civic FC5 2018

Bende 2013 FB7 var ve ayni hissi yasatiyordu. Gecen ay yapilan arac muayenesinde fren olcum degerlerinde arka sol balataki sapmanin digerlerine gore cok oldugu dikkatimi cekti, buyuk ihtimalle o balata bir sekilde daha cok asindi diye dusunerek her iki arka balatayida zamani tam gelmedigi halde degistirdim. Degisimden sonra o ilk frenleme esnasindaki bosluk hissi kalmadi. Aklinizda bulunsun, belki balatalarda farkli oranda asinma vardir.

Geri