Gümrük muafiyeti

Arkadaşlar ürünlerde gelmiyor haberiniz olsun. Bununla alakalı büyük forumlarda konularda var. Benimde aracım için sipariş ettiğim 3 ürünüm gelmedi şubat ayında sipariş etmiştim.

Bir de gümrük vergiler vs ninde içinde satıldığı siteler var. araştırın oraları değerlendirebilirsiniz.

Arkadaşlar ürünlerde gelmiyor haberiniz olsun. Bununla alakalı büyük forumlarda konularda var. Benimde aracım için sipariş ettiğim 3 ürünüm gelmedi şubat ayında sipariş etmiştim.
Gümrüğe sordunuz mu? Ürününüz gümrükte bekletiliyor olabilir.

SM-G900FQ cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Gümrüktekiler saolsunlar genelde alıcı ilgilensin araştırsın kafasındalar.
Amazon.com gibi şirketler fedex gibi kurumlarla çalıştıkları ve sürekli takip no verdikleri için rahatça takip edip gümrükte beklediği anda müdahalede bulunabiliyorum.
Sizin ürünlerin takip no ları varsa gönderici kargonun türkiye şubesine kargonun akibetini sorun, belki haberiniz olmadan gümrükten red yiyip geri gönderilmiş olabilir.

Değerli forum üyeleri tekrar yazayım. Sürekli değişiklik olduğu için kafası karışan üyeler olmuş sanırım. Artık 22 euro, 30 dolar falan diye bir sınır yok. 1 TL'lik bile bir ürün getirtilse, gümrük vergisi ödenecek. Ayrıca bir ay içinde en fazla 5 ürün siparişi verilebilecek. Vergiyi ödeyelim hadi eyvallah da, ufacık bir şey için bir sürü ıvır zıvırla uğraşmak gerekiyor. Son durum budur ve meselenin vergi kaçıranlarla veya suistimal ile hiçbir ilgisi yoktur. Meseleyi siyasi tartışma alanına çekme gibi bir niyetim yok ancak, devletin kasası maalesef boşaldığı için nereden ne yontmaya çalışacaklarını şaşırdılar. Yerli üretimi desteklemek gibi bir gaye olduğu yalanı da komik açıkçası, çünkü getirilen ürünleri yerli bir satıcıdan da alsak zaten o da aynı şekilde yurt dışından alıyor. Örneğin, aracınız için Çin'den sipariş ettiğiniz herhangi bir malzenin yerli üretim olanını gördünüz mü?

LG-D855 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Değerli forum üyeleri tekrar yazayım. Sürekli değişiklik olduğu için kafası karışan üyeler olmuş sanırım. Artık 22 euro, 30 dolar falan diye bir sınır yok. 1 TL'lik bile bir ürün getirtilse, gümrük vergisi ödenecek. Ayrıca bir ay içinde en fazla 5 ürün siparişi verilebilecek. Vergiyi ödeyelim hadi eyvallah da, ufacık bir şey için bir sürü ıvır zıvırla uğraşmak gerekiyor. Son durum budur ve meselenin vergi kaçıranlarla veya suistimal ile hiçbir ilgisi yoktur. Meseleyi siyasi tartışma alanına çekme gibi bir niyetim yok ancak, devletin kasası maalesef boşaldığı için nereden ne yontmaya çalışacaklarını şaşırdılar. Yerli üretimi desteklemek gibi bir gaye olduğu yalanı da komik açıkçası, çünkü getirilen ürünleri yerli bir satıcıdan da alsak zaten o da aynı şekilde yurt dışından alıyor. Örneğin, aracınız için Çin'den sipariş ettiğiniz herhangi bir malzenin yerli üretim olanını gördünüz mü?

LG-D855 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Hmm yurtdışından alışveriş yapmayız biz de olur biter zaten takibi falan zor oluyordu ebay hesabım vardı kapattım diğerlerini hiç denemedim bile.

Hmm yurtdışından alışveriş yapmayız biz de olur biter zaten takibi falan zor oluyordu ebay hesabım vardı kapattım diğerlerini hiç denemedim bile.
O kadar basit olsa keşke, Honda Civic özelinde FB7nin ön şöför kapı gergisini Amazon.com'dan kargo ve vergiler dahil 25 dolara alabilirken, servisin aynı parçaya 300 tl üstünde fiyat istediği durumlarda mantık haliyle yurtdışından alışverişi zorunlu kılıyor :cautious:

Haklısın servisler açıkgöz fiyatları şişiriyorlar gerçi ben sadece aksesuar tipi şeyler aldım düşük bedelli proforma ile gümrüğe takılmadan geçti kamera, çoklayıcı, usb çoklayıcı vbg şeyler almıştım kanun değişmeden önce şimdi ise elimde 4 yedek kamera bile var Sami Abi' den aldım onlarıda sizin eski üyeniz. :)

Geri