? Güncel > Benzin / Motorin / Lpg Fiyatları

Arkadaşlar brent petrol ilk defa çıkmıyor bu fiyatlara. 2008 de brent petrolün varil fiyatı 140$ iken benzin 3.2TL idi.
İsmail kardeşim 2008 de 140 $ idi ve benzin 3,2 TL idi dediğinde eksik kalani ben yazayım... dolar kuru. 1.2 TL ile 1.6 TL arası idi.

Yani 2 dolar idi benzin.

Şimdi 1.2 dolar.

Aracınız
Civic FC5 2020
aracımı satıp elektirikli scooter almayı düşünüyorum arkadaşlar :))) acil bir durum olursada taksi çağırırım napiyim artık :)

Yada aracımın sadece sigrotasını yapıp acil durumlarda kullanacağım. Artık kaskoyu yaptırmayı bile düşünmeyebilirim.

İsmail Beşiroğlu

Super Moderator
Yönetici
Ad Soyad
İsmail Beşiroğlu
Aracınız
Civic FB7 2016
İsmail kardeşim 2008 de 140 $ idi ve benzin 3,2 TL idi dediğinde eksik kalani ben yazayım... dolar kuru. 1.2 TL ile 1.6 TL arası idi.

Yani 2 dolar idi benzin.

Şimdi 1.2 dolar.
Hocam burada dikkat çekmek istediğim nokta da buydu ve fiyatların sorumlusunun ne olduğunu herkes anlamış olduğunu bu sayede bir kez daha teyit etmiş olduk. Etken sadece brent petrol değil…

Volkan Dizge

0
Yönetici
Ad Soyad
Volkan Dizge
Aracınız
Civic FD6 2011
Bir mühde daha !
Cumartesi gecesi ;
Benzine 1,17 tl
Motorine 1,29 tl daha zam gelebilir.

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

ywzckr

0

Yani 2 dolar idi benzin.

Şimdi 1.2 dolar.

Evet hocam sende eksik kalanı da ben tamamlayayım 2 dolar idi, dünyanın en pahalı benzinini kullanıyorduk. En pahalı benzin vb. den elde ettiği vergi gelirlerini çar çur ettikleri için bugün kötü gün için kullanabilecek herhangi bir birikimimiz olmadığından dolar 20 ye sora 50 ye sora 100 e doğru gidiyor işte. Dolar ilerledikçe vergili benzinimiz de ilerliyor işte. İlerlemesin diye %20 üzeri faizli dolayısıyla da enflasyonu bol bi ülkeyiz artık sonumuz hayrolsun. 2 dolar ile 1.2 doların ortalamasını da alsak yinede pahalı benzin yanı başımızda iranda litresinin yaklaşık 70 krş olduğu düşünülünce aşırı pahalıya kullanıyoruz demek daha doğru bizler için. Biz avrupa ülkesi değiliz eğer dünya standartlarına çıkacaksak benzin fiyatında asgari ücreti de avrupanın asgari ücretine eşitlememiz tl olarak değil euro/dolar olarak sabitlememiz gerekir. Ondan sonra ucuz pahalı muhabbeti yapılabilir.

Son düzenleme:
Çip krizi durduk yere çıkmadı. Büyük teknoloji firmaları çip konusunda öngörüsüz olduklarını anladılar son 2 yıldaki gelişmeler sonrasında. Şuan herkes deli gibi çip fabrikası kurmaya başladı devletler ve şirketler.
Bu konuyu Türkiye'de ilk dile getiren kişi teknoloji yazarı Erdi Özüağ'dır. Youtube kanalında çok detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz, komplo teorisi değil kesinlikle.

herkesin gorusu kendine gore degerlidir, saygi duyarim.
Ama son 2 yil icinde gerceklesen olaylara da komplo teorisi denmisti hatirlarsaniz.
Neyse, bekleyip gorelim. Insallah yaniliyoruzdur…

Geri