Civic FC5 hareket halinde el freni kullanımı

Aracınız
Civic FC5 2019
merhabalar, arazi yolunda yaklaşık 25 km hızla giderken elektronik el frenini kaldırdım ve araç durana kadar da bırakmadım. sonuç manuel el freninde olduğu gibi oldu. asfalt yola çıkınca biraz daha hızımı artırıp denedim ve aynı şekilde problemlemsiz araç durdu. sadece arka tekerler kizaklama yaptı. yani manuel fren kullanımından farklı bir sonuç çıkmıyor. saygılar

MI 6X cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FC5 2017
merhabalar, arazi yolunda yaklaşık 25 km hızla giderken elektronik el frenini kaldırdım ve araç durana kadar da bırakmadım. sonuç manuel el freninde olduğu gibi oldu. asfalt yola çıkınca biraz daha hızımı artırıp denedim ve aynı şekilde problemlemsiz araç durdu. sadece arka tekerler kizaklama yaptı. yani manuel fren kullanımından farklı bir sonuç çıkmıyor. saygılar

MI 6X cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.
eyw Teşekkürler ler evet aynen öle ama saniyelik kaldırınca bişi olmuyor kalkık sekılde tutmak gerekiyor.

BV6800Pro cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FC5 2018
Esime araba kullanmayi ogretirken manuel el freni olmadigi icin cekiniyorum. Ama elektronik el freni hep ceksende serbest kalir diye dusunuyordum. Farkli bir bilgi oldu gercekten

Aracınız
B6 kasa passat'ta denemiştik bizde. Hatta düğmeyi basılı tutunca acil durum freni yapmıştı araç.

SM-G900FQ cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

seckins33

0
Yönetici
Aracınız
Civic FC5 2019
Yüksek hızlarda denemeyin, önünüz bir anda arkanıza gelebilir ? Mekanik el freninde fren şiddetini ayarlayabiliyoruz ancak elektronik el freninde direkt sonuna kadar çekmiş gibi oluyor. Bu yüzden yüksek hızlarda denememek gerekiyor. ?

Aracınız
Civic FC5 2020
Yüksek hızlarda denemeyin, önünüz bir anda arkanıza gelebilir Mekanik el freninde fren şiddetini ayarlayabiliyoruz ancak elektronik el freninde direkt sonuna kadar çekmiş gibi oluyor. Bu yüzden yüksek hızlarda denememek gerekiyor.
Araç %60 oranında fren yapıyor hocam.
Arkayı kilitlemiyor.

????-???-??????
????-??? ?-????-?????
????-???-????? ???????

Aracınız
Civic FK7 HB 2017
Benim arabada elektrikli el freni eğer hız 5-10km üzerinde ise dört tekerleği frenletiyor, yavaş hızda iken sadece arkayı frenletiyor. Hızlı hareket halinde el freni düğmesine basınca gacırtı sesi geliyor çünki fren yaptıran şey ESP yani VSA sisteminin aktüatörü, fren pedalı ile aynı hidrolik hattına bağlı ama freni dört tekerleğe düzgünce dağıtarak çalışıyor normal servis freni gibi değil haliyle arkanın savrulması problemi olmuyor. Yavaş hızda düğmeye basarsak el freni devreye girdiğinde ise daha farklı bir ses çıkıyor çünki arka tekerlekleri durduran el freni aktüatörü ise hidrolik değil mekanik yapıda ve sadece arka frenlere bağlı.

Aracınız
Civic FC5 2020
Benim arabada elektrikli el freni eğer hız 5-10km üzerinde ise dört tekerleği frenletiyor, yavaş hızda iken sadece arkayı frenletiyor. Hızlı hareket halinde el freni düğmesine basınca gacırtı sesi geliyor çünki fren yaptıran şey ESP yani VSA sisteminin aktüatörü, fren pedalı ile aynı hidrolik hattına bağlı ama freni dört tekerleğe düzgünce dağıtarak çalışıyor normal servis freni gibi değil haliyle arkanın savrulması problemi olmuyor. Yavaş hızda düğmeye basarsak el freni devreye girdiğinde ise daha farklı bir ses çıkıyor çünki arka tekerlekleri durduran el freni aktüatörü ise hidrolik değil mekanik yapıda ve sadece arka frenlere bağlı.
Elinize sağlık hocam :)

????-???-??????
????-??? ?-????-?????
????-???-????? ???????

Geri