Honda servis indirimi hakkında

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Ben ön arka olarak Ankara Bora'da değişim yaptırdım. Parça fiyatları dediğinize yakın.

Ancak araştırmalarım sonucu piyasada neredeyse "bosh" adı altında bütün ürünler sahte. Diğer markalarda da durum benzer.
Şu ana kadar bir sıkıntı yaratmadı tabiki kaç km de bitecek ömrümüz olursa görücez insaAllah orjinal balatasi 58 bin km yol yaptı.

SM-G930F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

İsmail Beşiroğlu

Super Moderator
Yönetici
Ad Soyad
İsmail Beşiroğlu
Aracınız
Civic FB7 2016
Bende 2015 fb7 var on arka Bosh marka balatayı internetten 300 tl ye aldim 50 tl de işçilik 350 nedir bu fahis fiyatlar arabayi sanki yeniden satıyorlar iki ay oldu değiştireli gayet memnunum hicbir sıkıntı yok

Evet hocam genelde o fiyatlarda ön ve arkalar. Ben de ön ve arkayı 40bin km önce 250tl'ye falan mal etmiştim. Valeo ve TRW olarak.
Ben ön arka olarak Ankara Bora'da değişim yaptırdım. Parça fiyatları dediğinize yakın.

Ancak araştırmalarım sonucu piyasada neredeyse "bosh" adı altında bütün ürünler sahte. Diğer markalarda da durum benzer.
Çok yüksek fiyatlar hocam valla. Yani sahte de olsa ben memnun kaldım ki hala da memnunum. Bu balataların yapıldığı malzemeler belli aşağı yukarı ve devlet sırrı da değil bunların formülü. Karbon seramik fren almıyoruz sonuçta çok yüksek bir rakam arka fren için 568tl. Düşünsenize yurtışındasınız ve 500$ ya da 500€ balataya veriyorsunuz...

Bu devirde yapılacak en iyi iş orjinal parça satmak sanırım. Bayiden araç alıp parçalayıp,servisin verdiği fiyatın 100-150 tl altına satsak 2 araba parası çıkar.

06 HONDA 2234
Orjinal olmasına gerek yok yani distribütör olmadan kendi fason imalatı yapsanız daha temiz kar edilir ülkeye bile katkısı olur aslında tabi bu bahsettiğinizden çok farklı bir alan. Bizim ülkedeki sanayi ve üretim kapasitesi gerçekten çok iyi. Çoğu ülkedeki araçların, ağır iş makinalarının, tren parçalarının yedek parçaları yapılıyor bizim sanayi sitelerimizde. Ben bizzat çalışıyorum ve çalıştım bu üretimi yapan firmalarda. Yapılabilir basit şeyler. Ancak şu marka değeri, lisans, pazar payında yer edinme durumları sıkıntı. Biz mesela amazondan ya da alibabadan bişiler alabiliyoruz ancak bizim üreticimiz satabiliyor mu ? Paypal falan da kapalı ülkeye. Bu tip dış pazara yönelik planlı programlı işlerle gayet iyi işler çıkarabiliriz aslında.

Volkan Dizge

0
Yönetici
Ad Soyad
Volkan Dizge
Aracınız
Civic FD6 2011
Evet hocam genelde o fiyatlarda ön ve arkalar. Ben de ön ve arkayı 40bin km önce 250tl'ye falan mal etmiştim. Valeo ve TRW olarak.

Çok yüksek fiyatlar hocam valla. Yani sahte de olsa ben memnun kaldım ki hala da memnunum. Bu balataların yapıldığı malzemeler belli aşağı yukarı ve devlet sırrı da değil bunların formülü. Karbon seramik fren almıyoruz sonuçta çok yüksek bir rakam arka fren için 568tl. Düşünsenize yurtışındasınız ve 500$ ya da 500€ balataya veriyorsunuz...

Orjinal olmasına gerek yok yani distribütör olmadan kendi fason imalatı yapsanız daha temiz kar edilir ülkeye bile katkısı olur aslında tabi bu bahsettiğinizden çok farklı bir alan. Bizim ülkedeki sanayi ve üretim kapasitesi gerçekten çok iyi. Çoğu ülkedeki araçların, ağır iş makinalarının, tren parçalarının yedek parçaları yapılıyor bizim sanayi sitelerimizde. Ben bizzat çalışıyorum ve çalıştım bu üretimi yapan firmalarda. Yapılabilir basit şeyler. Ancak şu marka değeri, lisans, pazar payında yer edinme durumları sıkıntı. Biz mesela amazondan ya da alibabadan bişiler alabiliyoruz ancak bizim üreticimiz satabiliyor mu ? Paypal falan da kapalı ülkeye. Bu tip dış pazara yönelik planlı programlı işlerle gayet iyi işler çıkarabiliriz aslında.

Bu kadar çetrefilli şeylere gerek yok bence. Al bayiden 2 araç parçala sat hocam. 2 araçta 1 araç parasına yakın da kâr bırakır. Bayi araç satar 5-10 bin kâr yapar siz parçalayıp satarsınız 40-50 bin kâr yaparsınız. Bayi araç sattı memnun,tüketici bayiden daha ucuza parça aldı memnun,siz kârlı bir iş yaptınız memnun Tabi davulun sesi uzaktan hoş geliyor bir de yapana sormak lazım

06 HONDA 2234

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Az önce Honda Marmara’yı aradım arka frenden ses geldiği için değiştireyim dedim. Fiyat almak için aradım ve arka fren balatası için söylenilen rakam: 568tl. Ön arka ve işçilik mi bu ne dedim..? yok arka fren balatası sağ ve sol dedi ? iyi günler diledim.

Balata fiyatları ne durumda diğer servislerde? Anormal bir fiyat değil mi sizce de?
Rutinde %30 disk-balata indirimi mevcut olması lazım, o fiyatlarla arka balatalar 400e geliyor diye hatırlıyorum :unsure: indirim kalktı mı yoksa?

İsmail Beşiroğlu

Super Moderator
Yönetici
Ad Soyad
İsmail Beşiroğlu
Aracınız
Civic FB7 2016
Rutinde %30 disk-balata indirimi mevcut olması lazım, o fiyatlarla arka balatalar 400e geliyor diye hatırlıyorum :unsure: indirim kalktı mı yoksa?
İndirimi orada değiştirirsen uyguluyor olabilirler ben sadece parça fiyatı aldım. Bilmiyorum bitti mi diye hocam.

Smoch

0
70 bin bakımım Honda Marmara'da 700 TL tuttu. (Benzin filtresi hariç)

Benzin filtresi 600 tl civarı tutuyor. Kitapçıkta 5 yıl veya 150 bin KM gideceği yazmasına rağmen 50 bin km bakımından beri servis değiştirelim diye darlıyor. Acaba benzin filtresini uygun nereden temin edebiliriz ?

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
70 bin bakımım Honda Marmara'da 700 TL tuttu. (Benzin filtresi hariç)

Benzin filtresi 600 tl civarı tutuyor. Kitapçıkta 5 yıl veya 150 bin KM gideceği yazmasına rağmen 50 bin km bakımından beri servis değiştirelim diye darlıyor. Acaba benzin filtresini uygun nereden temin edebiliriz ?
Rutinde aracı LPGli kullanıyorsanız değiştirmeyin, ben dahil birçok kişi benzin filtresini değiştirmedi. Zaten sürekli LPG filtrelerini değiştiriyoruz.
Normalde sürekli benzinli kullanımda 6 yıl 120bin km. ömrü olan bir parçanın 50bin de LPGli kullanılmış bir araçta değiştirilmesi hiç mantıklı değil.

Kısmetse aracımı bu hafta 60 bin bakıma vericem 2015 fb7 eco elegance 40 bin bakımda subap ayarı yapıldı acaba 60 bindede yapyirmalimiyim bir sıkıntı falanda yok tekleme rölanti bozukluğu gibi...

Moderatörün son düzenlenenleri:
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Geri