Honda'dan ayrılanlar :(

Aracınız
Civic FB7 2012
Merhaba,

Uzun yıllar severek kullandığım FB7 aracımla ayrılma zamanı geliyor. Ayrılanlar için bir konu bulunsun istiyorum. Burada hem tecrübelerimiz, hem yeni araçlara geçişlerde tercih nedenlerini paylaşabileceğimizi düşünüyorum.
Kendi adıma durumum netleştikçe detayları paylaşırım.

Aracınız
Civic FB7 2012
Honda'dan makul sayılabilecek modeller bekliyordum. Bir ara CRV bakmak için gittiğim bayiden sadece biraz yüksek olan önceki kasa HRV alıp çıkacaktım. :)

CRV gibi C/D SUV almanın akla mantığa uygun imkanı kalmadı. Şimdilik elimde temiz bir B-SUV olan VW T-ROC var. Test sürüşü yaptım ve turbonun o kasayı uçurması beni çok etkiledi. Zamane donanımlar zaten benim zaafım. Bakalım, aracımı bir iki sitede online ilana koydum. Satabilirsem değiştireceğim.

Marka bağımlılığım yok, maalesef. Önce Opel Corsa CDTi, Sonra Citroën C4 Sedan HDI, şimdi Civic Elegance OV, sonrası Highline VW T-Roc çok yakın.

49.300 verip 2012 başında aldığım arabanın artık 900.000 mertebesine gelmesi üzücü. Hele 2 yaşındaki bir VW ile arada 150-200 fark olması... :(

Aracınız
Civic FB7 2012
T-roc bence güzel bir seçim, tabi imkanlar dahilinde. Ben de Karoq almayı düşünüyorum fakat bu ekonomik konjöktürde beni çok zorlayacak. Bakalım inşallah hayırlısı olur.

Aracınız
Civic FC5 2017
Ben de üzülerek Honda’ya veda ediyorum şimdilik. 2017 eco elegance 104.000 km hatasız aracımı iş yerinden bi abimize 545 bine verdik. Yeni kasa 2022 model kia cerato 620 bine anlaştık. Yarın kısmetse almaya gideceğim. Brc lpg dönüşümü yaptırıp bi kaç sene de yolumuza kia ile devam edeceğiz nasip olursa.

Aracınız
Civic FB7 2012
Evet arkadaşlar!

9 Eylül itibariyle 10,5 yıllık emektar aracımla vedalaştım.

2012 Honda Civic FB7 Elegance OV

6 Eylül'de verdiğim ilana bir iki düşürme ile 8 Eylül'de anlaşıp 9 Eylül'de noter satışını verebildim. Arabanın bu şartlarda dahi piyasasının açık olması, özelikle taşradan elden çıkarılabilmesi hoş oldu.
Aynı gün başladığım yeni arabanın ve kredi başvurusunun işlemlerini hafta sonu girmesi nedeniyle pazartesine tamamlayabilerek noter satışını tamamladık.

VW ayrı bir dünya. Honda oldukça yaşlanmış, teknolojik oyuncaklar geride kalmış ama hala sapasağlam.
Allah utandırmasın.

Hala yolda Civic FB7 görünce duygusallık oluyor. Eşyaya, dünya malına çok bağlanmamak lazım belki ama, benim ki de bir nevi vefa oluversin.

VW T-ROC Highline 1.5 TSi ACT OV

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Evet arkadaşlar!

9 Eylül itibariyle 10,5 yıllık emektar aracımla vedalaştım.

Ekli dosyayı görüntüle 269562

6 Eylül'de verdiğim ilana bir iki düşürme ile 8 Eylül'de anlaşıp 9 Eylül'de noter satışını verebildim. Arabanın bu şartlarda dahi piyasasının açık olması, özelikle taşradan elden çıkarılabilmesi hoş oldu.
Aynı gün başladığım yeni arabanın ve kredi başvurusunun işlemlerini hafta sonu girmesi nedeniyle pazartesine tamamlayabilerek noter satışını tamamladık.

VW ayrı bir dünya. Honda oldukça yaşlanmış, teknolojik oyuncaklar geride kalmış ama hala sapasağlam.
Allah utandırmasın.

Hala yolda Civic FB7 görünce duygusallık oluyor. Eşyaya, dünya malına çok bağlanmamak lazım belki ama, benim ki de bir nevi vefa oluversin.

Ekli dosyayı görüntüle 269563
Hayırlı uğurlu olsun hocam :)
Yeni aracınızı sağlıklı, huzurlu günlerde kullanmaniz dileğiyle (y)

Aracınız
Civic FC5 2017
Ben de üzülerek Honda’ya veda ediyorum şimdilik. 2017 eco elegance 104.000 km hatasız aracımı iş yerinden bi abimize 545 bine verdik. Yeni kasa 2022 model kia cerato 620 bine anlaştık. Yarın kısmetse almaya gideceğim. Brc lpg dönüşümü yaptırıp bi kaç sene de yolumuza kia ile devam edeceğiz nasip olursa.
Honda’dan daha fazla ayrı kalamadım. Kia’ya hiç alışamadım kullandığım süre boyunca hep yabancı geldi. 2020 eco elegance ile yeniden Honda’ya geçiş yaptım.

Aracınız
Civic FC5 2017
Hoşbuldum tekrardan. İçime yeniden bir huzur doldu :) Gönlüm FE1 kasaydı ama şartları daha fazla zorlayamadık. İleride artık nasipse..

Geri