İdeal Yağ Çeşiti

Mobil 1 10W 60 Full sentetik sipariş verdim. 2006 ES 130binde. Yüksek sıcaklıklar için biraz daha kalın yağ (bu anlamda yazın bu yağı, kışın da eski kullandığım Castrol 10W 40'ı kullanmayı düşünüyorum) özellikle yağ yakan eski yüksek km araçlar için ekstra yüzry koruma film tabakası için ütetilmiş. Aracım yağ yakmıyor ancak daha fazla koruma için uzun araştırma sonucu karar verdim. Kullanmaya başladığımda değişim var mı yazarım inşallah.

Volkan Dizge

0
Yönetici
Ad Soyad
Volkan Dizge
Aracınız
Civic FD6 2011
Bence 5 30 daha uygun olur. 100.000 i aşmış araba.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

100.000 i değil 200.000 i de aşmış olsa fd6 fb7 ye 0w20 yağ koyuluyor. Araçta lpg vardır ve 0w20 yağ eksiltmeye başlamıştır o şartla kademeli olarak yağ kalınlaştırılabilir. Araçta lpg olsa bile eksiltme yapmıyorsa honda araçlara kalın yağ koymayın. Civiclerin yağ kanalları çok ince kılcal kanallara sahip kalın yağ bu kanallarda ilerlemiyor arkadaşlar, 10w40 yağ koyan arkadaşlar araçlarınıza eziyet etmeyin , koyduğunuz yağın kaynama derecelerine,sıcaklık karşısında nasıl bir tepki gösterdiğine bakın. Aracı 140-150 liyle 3-5 dakika kullanınca 120-130 derecelere çıkan yağlardan da uzuk durulması gerekir. En iyi yağ ile en kötüsü arasında 40-50 lira fark yoktur,2 paket sigaranızı az için yada 2 tane bira almayın ama aracınıza doğru düzgün yağ koyun.

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
[MENTION=11758]w0lkan[/MENTION] yazdiklariniza tamamen katiliyorum. Malesef yag konusunda forumlarda kulaktan dolma bilgilerle yanlis oneriler yapiliyor.
[MENTION=10516]Paristanbul[/MENTION] bence cok yanlış bir yağ almissiniz. Ikinci rakamin yuksek olmasi motorunuza ekstra koruma sağlamaz. Ikinci rakaminin (yani 60 rakaminin) yaz sicaklari ile bir alakası yoktur. Bu rakam motor isindiginda yagin kalinligini gostetirir. Bu yağ motorunuz ısındığında daha kalin bir kivam alir ve motorunuz zorlanir. Egerki bu yagi koyarsaniz dikkat edin motor sesi kalinlasacak, aracin devirlenmesi azalacak ve motorunuz zorlanacaktir.

SM-E500H cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Mobil 1 10W 60 Full sentetik sipariş verdim. 2006 ES 130binde. Yüksek sıcaklıklar için biraz daha kalın yağ (bu anlamda yazın bu yağı, kışın da eski kullandığım Castrol 10W 40'ı kullanmayı düşünüyorum) özellikle yağ yakan eski yüksek km araçlar için ekstra yüzry koruma film tabakası için ütetilmiş. Aracım yağ yakmıyor ancak daha fazla koruma için uzun araştırma sonucu karar verdim. Kullanmaya başladığımda değişim var mı yazarım inşallah.
Aracınızı muhafaza etmek için dikkatinizi anlıyorum. Fakat 10w60 gt araçları için tasarlanmış güzel bir yağ fiyatı pahalı. 5w40 önerim olur tam sentetik. Sıcak ve uzun yağlama. Ben motul 8100 X-cess aldım.
+ iki yağ kullanmayın birini seçin devam edin verim almazsınız Katkıları farklı. Tam sentetik yağlar sıcak ve soğuğa gayet dayanıklıdır. İşinizi görür diye düşünüyorum.

Faaliyet ayn-ı lezzettir...

Volkan Dizge

0
Yönetici
Ad Soyad
Volkan Dizge
Aracınız
Civic FD6 2011

Hocam 10W60 yağ kullanmak aracınıza eziyet yine söylüyorum. İlla ki ben aracımın sıcaklarda yada yüksek devirlerde motoruna bişey olmasın niyetiyle böyle bir uygulamaya gidiyorsanız 5W40 motul 300V power kullanın. Ama 10W60 kamyonlara falan konulur.

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Reis

0
Aracınız
Ben 10 40 da 5 30 kullandım ama arabamın en rahat çalıştığı motor sesi bariz azaldı ve maksimum performans aldığım yağ mobil 0 40 olmuştu...

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Ben 10 40 da 5 30 kullandım ama arabamın en rahat çalıştığı motor sesi bariz azaldı ve maksimum performans aldığım yağ mobil 0 40 olmuştu...
Sıfırlar vtec 2 de azaltma yapmıyormu?

Aracınız
Youtubeda piotr tester diye bir kanal var.Oradaki videolarda.100derecede ve oda sıcaklığında standart bir mekanizma ile yapılmış aşınma testleri var(yağın koruyuculuğuile direkt ilgili) Videoların altında da bunların genel sonuçlarının olduğu bir link var.Orda hangi yağın ne olduğunu görebilirsiniz

Reis

0
Aracınız
Sıfırlar vtec 2 de azaltma yapmıyormu?

Azaltma yaptı tabi ki lpg nin etkiside var bu eksiltmede ama kritik seviyelerde değil yani her yağın yapacağı kadar 10000 km sonunda seviye iki çizginin ortanın biraz üstündeydi...

Son düzenleme:
Geri