Kaza sonrası lpg gösterge sorunu

Merhaba arkadaşlar, 2018 exe eco aracımla bugün şanssız bir kaza yaşadım. Çok şükür fazla birşey yok ancak kazadan hemen sonra lpg almaya girdim ve depoyu fulledim ama istasyondan çıkmam sonrasında göstergeye baktım ve hala depo boş görünüyordu. Tekrar istasyona dönüp sıkıntıyı anlattığımda tekrar gaz koymayı denediler ama depo doluydu. Yani depo dolu olmasına rağmen göstergede boş görünüyor.
Ayrıca kaza öncesi depo zaten boştu ve lpg alacaktım. Başına daha önce böyle bir problem gelen oldu mu ve bu yaptığım hafif sürtünme şeklindeki kaza ile ilgisi var mıdır, servise gidersem garanti kapsamında gösterge için onarım yapılır mı, tampondaki sorunu bildiğim bir ustaya yaptıracağım ve karşı taraf karşılayacak, tamponu yaptırdıktan sonra mı götürsem acaba. Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler... (Not: darbe sağ arka tampondan, depo kapağı sol tarafta hepinizin bildiği gibi )IMG_5307.jpg

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Merhaba LPG tuşuna 10 saniye kadar basıp bırakın, kalibre etsin. Muhtemelen düzelecek, kazayla ilgisi olduğunu sanmıyorum. Arabayı ilk aldığımda servis böyle bilgilendirmişti. Geçmiş olsun bu arada..

Merhaba LPG tuşuna 10 saniye kadar basıp bırakın, kalibre etsin. Muhtemelen düzelecek, kazayla ilgisi olduğunu sanmıyorum. Arabayı ilk aldığımda servis böyle bilgilendirmişti. Geçmiş olsun bu arada..

Denedim ve oldu, çok teşekkür ederim tekrar, bu arada hasarı nasıl yaptırsam, boya gerekir mi, servise götürmezsem garantiden çıkar mı

Kaza sonrası lpg gösterge sorunu

Denedim ve oldu, çok teşekkür ederim tekrar, bu arada hasarı nasıl yaptırsam, boya gerekir mi, servise götürmezsem garantiden çıkar mı

Hocam iyi bir göçük düzelten usta düzeltir üstüne iyi pasta cila yaparlarsa o bölgeye boya gerekmez diye tahmin ediyorum çünkü yırtılma boya sökülmesi gözükmüyor hiç. Sarf malzeme tampon vb garantiye giren şeyler degil sadece boya garantisi var o parçaların kendi kendine tampon düşse bile kullanıcı hatası derler elektronik aksamı ve motoru garantiye alıyorlar genelde.

Hepinize çok teşekkür ederim, yarın bir çekiç ustasına gösterecek, boyasız düzelecek inşalah

Merhaba;

Çok geçmiş olsun. Boyasız düzeltmede yapılsa da çekiçlemek her türlü görünecek gibi. Çünkü tam keskin hatlar üzerinde deforme oluşmuş. İnşallah istediğiniz gibi olur.

Göstergeye gelince , kalibrasyondan sonra düzelme olmuş olabilir ama yine takip etmenizde fayda var. Benim aracımın şamandırasını sökerek Brc ye yollayarak işlem yapıldı. Aldığımdan beri aylarca lpg Işıkları düzgün çalışmamıştı. Işık yandıktan sonra kalibre ediyordum ama , iki çubuk gösterirken lpg bitiyordu. Şu anda herşey normale geldi.

Kolay gelsin .

Sadece hayal et

[MENTION=13438]drakaya28[/MENTION] Geçmiş olsun Allah beterinden korusun...

Geri