Kaza yaptık dostlar

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Muhtemelen sigortadan değer kaybını avukat vasıtası ile talep etmiş, avukatta sigortadan gelen paradan vekalet payını almış.

Aracınız
Civic FC5 2020
Muhtemelen sigortadan değer kaybını avukat vasıtası ile talep etmiş, avukatta sigortadan gelen paradan vekalet payını almış.

avukatı resmen soymuş... benim bildiğim avukat tutmadanda değer kaybı için karşı sigortadan talep edebiliyorsun. Allah kimseyi o duruma getirmesin tabikide, avukatın aldıgı ücret çok fazlaymış.

Aracınız
Civic FD6 2010
Kazadır, olur. Dert etmeyin, cana gelmesin. Mal da canın yongası ama yapacak bir şey yok. Her sürücü sizler kadar dikkatli değil, trafiğe çıktığınız an, bu tür durumlarla başbaşasınız. Sırf bu sebeplerden dolayı, hatasız araç almayan o kadar çok tanıdığım var. Böyle durumlar için, en ideali (şayet hatasız araç kullanmak için) 2 nci ucuz yollu, bir araç almak (yoğun şehir trafiği için)

Aracınız
Civic FD6 2010
Arkadaşlar araba onarıldı , ağır hasar olmadı , sanayide tanıdık ustaya yaptırıldı , işçiliği güzel oldu ama bi 2-3 ay kadar beklemek zorunda , arabasız kalmak durumunda kaldım , sadece 10 gün kaskodan Passat kullandım , 30 bin tl hasar çıktı , değişenler; ön-arka tampon , sol ön far , arka bagaj kapağı , sol ön çamurluk , ön arka sis altı LED’ler, düfüzör, ışıklı spoiler , boyanan parçalar sağ arka çamurluk , değer düşüklüğü olarak 22 bin lira aldım 4 bin lirası, avukata gitti , araç 5 bin km de şuan. biraz geç yazdım ama olsun :)

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Peki, aracınız hatasız araçlar ile kıyaslandığında, 18 bin tl altına cazip bir rakam olacak mı? Bu da önemli.

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
avukatı resmen soymuş... benim bildiğim avukat tutmadanda değer kaybı için karşı sigortadan talep edebiliyorsun. Allah kimseyi o duruma getirmesin tabikide, avukatın aldıgı ücret çok fazlaymış.
Avukatların büyük çoğunluğu en ufak dilekçe gerektiren durumlarda bile maalesef 3-4bin talep ediyorlar.

Tekrar geçmiş olsun, geri bildirim için de teşekürler.,
Nihayetinde sokaklarda duran birşey için kaporta durumlarından dolayı bu derece masraf çıkması ve değer kaybı yaşaması sinir bozucu.
Kendime tecrübe olması adına süreç hakkında birkaç sorum olacak;

1-Kazada kusur durumunuz neydi ?
2-Kaskonuz var mıydı ?
3-Onarımlar için kasko/sigorta hangilerini ne kadar kullandınız?
4-Neden avukat parası vermek durumunda kaldınız ?

1. Si kazada kusurum yok , sürücüsü alkollüydü , zincirleme kaza oldu benden başka 3 araca daha çarptı
2. Kaskom vardı ama benim kaskom kullanılmadı sadece kaskodan kiralık araba tarafıma temin edildi 1 haftalık (passat)
3. Onarım için karşı taraf suçlu olduğu için karşı tarafın sigortası zararı karşıladı,
4. Değer düşüklüğü davası açıldığı için avukat tutmak durumunda kaldık,

Peki, aracınız hatasız araçlar ile kıyaslandığında, 18 bin tl altına cazip bir rakam olacak mı? Bu da önemli.

Bence olmaz , her türlü zararda oluyorsun , cazip bir rakam değil kesinlikle 25 bin lira olsaydı cazip olabilirdi, gelen parayla araba için çektiğim krediyi kapattım, tek faydası o oldu

Geri