Civic FC5 Kaza yaptım, süreçle ilgili bilgisi olanlar

Aracınız
Civic FC5 2017
Merhaba, bugün öndeki aracın geri geri gelmesi sonucu ön kısımda hasar meydana geldi. Karşı taraf %100 suçlu ki bunu kaza tutanağında da belirttik. Onarımı serviste Kendi kaskomdan yaptırıp karşı taraftan karşılanacak. Merak ettiğim konu bu tamirat sonucu tramerde herhangi bir sıkıntı çıkar mı, sonuçta değişen herşey plastik aksam olacak

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FB7 2015
hocam sana çarpan karşı taraf, dolayısıyla çarpan aracın trafik sigortası senin hasarı karşılaması gerekmez mi.? çarpan araçtaki hasarıda arkadaş kendi kaskosundan halleder. siz neden kendi kaskonuzu bozuyorsunuz anlamadım.

6055P cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.
Kaskoyu zaten bu gibi durumlarda karşı tarafla vesaire uğraşmamak için yaptırıyoruz. Kasko varsa gider istediğiniz serviste (poliçe şartlarına bağlı olarak) aracınızın onarımını sağlarsınız. Hasarın giderilmesini kaskonuzdan yaptırırsınız ancak kusur %100 karşıda ise kaskonuz da hasarsızlık indiriminiz de bozulmaz. Kasko yaptırdığınız sigorta şirketi masraflarını gider karşı tarafın sigortasından tazmin eder.

Kaskonuz olmasa da karşı taraf kusuru oranında trafik sigortasından masrafı karşılar ama çok uğraştırır. Önce cebinizden ödersiniz, sonra sigortadan masraflar hesabınıza yatar. Ayrıca aracınız 3 yıldan yaşlı ise karşı tarafın sigortası keyfine göre orijinal yerine muadil parça kullanabilir.

Aracınız
Civic FC5 2017
hocam sana çarpan karşı taraf, dolayısıyla çarpan aracın trafik sigortası senin hasarı karşılaması gerekmez mi.? çarpan araçtaki hasarıda arkadaş kendi kaskosundan halleder. siz neden kendi kaskonuzu bozuyorsunuz anlamadım.

Hocam süreç aynen bir alttaki hocamın söylediği gibi, benim kendi kaskomdan dosyayı açtıracağız sürecin hızlı ve orjinal serviste ilerlemesi için, benim kaskom bedeli karşı tarafın trafik sigortasından tahsil edecek, benim kaskom delinmeyecek, beni tedirgin eden plastik aksamda tramere işleyecek olması, yarın birgün satarken inşallah bu gereksiz kaza için başımız ağrımaz değer kaybımız olmaz. Sonuçta hasar alan herşey plastik, sök tak yapılan parçalar

Aracınız
Civic FD6 2010
Öncelikle geçmiş olsun. Yakın zamanda kaza yapmış ve bu konularla uğraşmış biri olarak şöyle söyleyeyim. Dosyani kendi kaskondan açıp aracın onarımı tamamlayacaksın ve senin kaskon bozulmayacak. Bu konuda kafan rahat olsun. Tramer malesef sana islenecek elinde fotoğraflar ve servis faturası olacağından elbet bir miktar piyasadan düşük olacaktır ama çok da abartılacak bir durum olmayacaktır. Bunları kafaya takmamak en iyisi olacak. Sonuçta sıfır parça ile değişecek ve için rahat olacak. Değer kaybı olayına gelirsek.
Arabanın onarımı tamamlandıktan sonra servisten yada kendin direk ekspere başvuru yaparak eksper onarım raporunu muhakkak al. Karşı tarafın sigorta firmasıyla telefonla görüş ve oradan taleplerin gönderildiği mail adresini al ve değer kaybının istendigine dair dilekçeyle başvuru yap. 15 gün içerisinde dönüş olmazsa tahkim komisyonuna başvurunu sağla. Araban eski olsa yıpranmış olsa plastikten bişey çıkmaz derdim ama araba yeni ve gerçekten piyasa değeri düşecektir. Danıştay'ın araçların değer kaybı hesaplanirken resmi gazetede yayinlanan katsayı üzerinden hesaplansa da piyasada kaybettiği değer üzerinden hesaplanması gerektiği yönünde kararları var. Bence değer kaybında fazlasıyla alırsın. Ben şuan tahkime başvuru yaptım sonuç bekliyorum. Değer kaybı ile aklına takılan birşey olursa yardımcı olmak isterim.
Allah bundan sonra kaza bela yaşatmaz inşallah.

RMX2170 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Kaskoyu zaten bu gibi durumlarda karşı tarafla vesaire uğraşmamak için yaptırıyoruz. Kasko varsa gider istediğiniz serviste (poliçe şartlarına bağlı olarak) aracınızın onarımını sağlarsınız. Hasarın giderilmesini kaskonuzdan yaptırırsınız ancak kusur %100 karşıda ise kaskonuz da hasarsızlık indiriminiz de bozulmaz. Kasko yaptırdığınız sigorta şirketi masraflarını gider karşı tarafın sigortasından tazmin eder.

Kaskonuz olmasa da karşı taraf kusuru oranında trafik sigortasından masrafı karşılar ama çok uğraştırır. Önce cebinizden ödersiniz, sonra sigortadan masraflar hesabınıza yatar. Ayrıca aracınız 3 yıldan yaşlı ise karşı tarafın sigortası keyfine göre orijinal yerine muadil parça kullanabilir.
eyvallah hocam. yakın arkadaşım küçük bir kaza yapmıştı, anlattığım şekilde halletmişti. henüz başımıza gelmediği için bilmiyordum, teşekkür ettim.

Aracınız
Civic FD6 2010
Merhaba, bugün öndeki aracın geri geri gelmesi sonucu ön kısımda hasar meydana geldi. Karşı taraf %100 suçlu ki bunu kaza tutanağında da belirttik. Onarımı serviste Kendi kaskomdan yaptırıp karşı taraftan karşılanacak. Merak ettiğim konu bu tamirat sonucu tramerde herhangi bir sıkıntı çıkar mı, sonuçta değişen herşey plastik aksam olacak

Arkadaşlar plastik aksam dan değer kaybı alamazsınız demişler yeni kanun çıktı bunun ile ilgili 2019 sonu 2020 başında ve ben tamponuma vuran kişiden 4600 TL deger kaybı aldım 2019 daki bir Kazadan bu işi yapan şirketler sizi daha iyi yönlendirip bilgi verirler

SM-A715F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FC5 2017
Hocam karşı tarafın sigortayı yaptırdığı acentayla mı muhattabız yoksa ana sigorta şirketi ile mi, Pazartesi günü aracımın tamiratı yapılacak 15 bin tl tutuyor masraf, tamirden sonraki süreçte önce sigorta firması ile görüşüp tahkim komisyonuna mı başvuracaz, bir de hocam bu tahkim komisyonu tam olarak nedir online mı çalışıyorlar

Geri