Lpg ayari

Emirbey26

0
Yönetici
Ad Soyad
Emirbey26
Aracınız
Civic FB7 2015
Arkadaslar merhaba atiker grand obd2 takili 2008 fd6 aracimin lpg ecusunu resetleyip yazilimi guncelledikten sonra kalibrasyon yaptim map1 sayfasindaki harita degeri 165 ten 138 e dustu. Bu kalibrasyonu 3 kez tekrarladim ayni sonucu aldim. Aracin seriliginde pek bir fark yok ama 50 km. Sonra yanmayan ariza isigim yandi. Obd yi devreden cikardim. Neden yanmis olabilir yorumlarinizi bekliyorum.

Volkan Dizge

0
Yönetici
Ad Soyad
Volkan Dizge
Aracınız
Civic FD6 2011
Arkadaslar merhaba atiker grand obd2 takili 2008 fd6 aracimin lpg ecusunu resetleyip yazilimi guncelledikten sonra kalibrasyon yaptim map1 sayfasindaki harita degeri 165 ten 138 e dustu. Bu kalibrasyonu 3 kez tekrarladim ayni sonucu aldim. Aracin seriliginde pek bir fark yok ama 50 km. Sonra yanmayan ariza isigim yandi. Obd yi devreden cikardim. Neden yanmis olabilir yorumlarinizi bekliyorum.

Oksijen sensöründan dolayı yanar , genellikle de fakir karışımdan kaynaklı oluyor

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Emirbey26

0
Yönetici
Ad Soyad
Emirbey26
Aracınız
Civic FB7 2015
1 yilda hic yanmadi. Kalibrasyon yapip obd yi devre disi birakinca lamba yandi. Sensorlerde bir sorun yok. Aracta lpg kaynakli en ufak bir problem yok. Titreme rolanti bozma tekleme silkeleme vs.

Son düzenleme:

Volkan Dizge

0
Yönetici
Ad Soyad
Volkan Dizge
Aracınız
Civic FD6 2011
Obd nin amacı zaten arıza lambası yakmasını önlemek değil mi? Onu devre dışı bırakınca arıza ışığı yakması normal diye biliyorum. Obd araçtaki lpg sisteminin benzinde olduğu gibi anlık olarak değişimleri görüp ona göre lpgyi ayarlamayı sağlayan bir sistem. Lpg nin devamlı olarak değişen başınc,sıcaklık vb değerleri kontrol altında tutuyor, bu sistemi kapatınca da arıza lambası yanması olası.

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Geri