Civic FB7 Lpg de enjektör sesi çözümü

Aracınız

Necat

0
Kardeş eline sağlık. Uzun zamandır bu ses için forumda açılmış başka bir başlığı takip ediyordum orada gördüğüm takozu sanayide bulamamıştım ama kullandığın takozladan göstermişlerdi en kısa zamanda uygulayacağım. Bizleri şu dizel sesini duyurmayacak çalışmayı sunduğun için teşekkür ediyorum

SM-T700 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Kardeş eline sağlık. Uzun zamandır bu ses için forumda açılmış başka bir başlığı takip ediyordum orada gördüğüm takozu sanayide bulamamıştım ama kullandığın takozladan göstermişlerdi en kısa zamanda uygulayacağım. Bizleri şu dizel sesini duyurmayacak çalışmayı sunduğun için teşekkür ediyorum

SM-T700 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.
Eyvallah hocam [MENTION=12555]zero[/MENTION] hocamın sayesinde bende ayıktım bu sese ve çözüme. Bu sesi kaderimiz sanıyordum meğerse bizim sıralı sistemcilerin halt yemesiymiş. İki kuruş için bu sesi engelleme gayreti göstermemisler ve bizi bu sese mecbur bırakmışlar.
Deneme sürüşünde araç bayır falan çıkarken devir çevirirken gelen o ses bayağı azaldı. Resmen aracımı daha çok sevdim. Ama o vtec sesi sandığım yarış arabası sesi gidince üzülmedim değil

zero

0
arkadaşlar parçanın ebadına takılmayın derim. illa ben alacağım ucuza getireceğim demeye de gerek yok. herhangi bir markanın LPG ustasına danışın yeterli. "usta" olsun sadece yeterli. olmadı videoyu izletin. onlar parçayı biliyorlar ve temin ediyorlar. ben bilerek söylüyorum parça 10-15 lira. bir de ustaya bir el hakkı atacaksınız elbette. hakkıdır. elde edeceğiniz fark ile kıyaslarsanız masraf bile sayılmaz. her rolanti beklemesinde, her gaza yüklenişinizde o saçma sapan sesleri duymaktansa ben 50 lira da verirdim! ustam arkadaşım zorla 20 lira verdim bitti..
kesinlikle çözün bu işi . çok da kolay, çok da ucuz..
düşündüğünüze değmez ;)

Aracınız
Aynı uygulamayı dün itibarı ile izmir karabağlar 2a mühendislik brc yetkili servisine yaptırdım daha anlatmadan usta konuyu bildiğini ve arkadaşın resmini paylaştığı takozları taktı sonuçtan memnunum :)) 30 tl de ben verdim.

LG-D855 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Aynı uygulamayı dün itibarı ile izmir karabağlar 2a mühendislik brc yetkili servisine yaptırdım daha anlatmadan usta konuyu bildiğini ve arkadaşın resmini paylaştığı takozları taktı sonuçtan memnunum :)) 30 tl de ben verdim.

LG-D855 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.
Hadi hayırlı olsun hocam, ses nasılda gitti traktörden arabaya binmeye başladık resmen ben vtec sesi sandığım 5000 6000 devirde gelen o ses gidince çok şaşırdım hocam ya sizde fark ettiniz mi?

Necat

0
Arkadaşlar lpg de traktör, dizel sesi benzeri bir ses sorunu vardı ve bu sorun bayağıdır ortalıktaydı, bazı arkadaşlar bu sorunun lpg enjektöründen gelen sesten kaynaklandığını ve araya lastik takoz konulduğunda geçtiğini söylemişti. Bugün uygulandı ve sonuç harika. Araç devir yaptığında vtec sesi sandığım seste meğerse enjektör sesiymis, motor bağırıyor sanıyordum. Eğer aracınızın lpg sisteminde bu takoz vb. ses kesici ara parçalar yoksa şiddetle takılmasını isteyin. Kanalımda çözümü yayınladım umarım faydalı olur

https://youtu.be/nveQftsALDA

Ekli dosyayı görüntüle 6181
Kardeş bugün uygulamayı yaptım ses bariz bir şekilde kesildi teşekkürler. Enjektörleri tutan civatanın birini söktüm sanayide bir hırdavatcıdan parçayı 6 tlye temin ettim. İşlemi yapmak isteyen arkadaşlar uygulama zor değil 10numara bir anahtar yeterli. 10 numara civatanın olduğu bir lastik takoz temin edeceksin lastiği fazla yüksek ve geniş olmasın.(Yüksek olması enjektörlerin üst kısma degmesine neden olur alırken buna dikkat edin) Masrafa gerek yok :)

GT-I9100G cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Geri