Oyun tavsiyesi

Buradaki yorumları okuyunca net anladımki ben yaşlanmışım :) FB7 ondan bana çekici geliyor muhtemelen :)
Şu anda youtube’de hazır oynanış videosunu izlemek oynamaktan daha kolay geliyor :D
FPS tarzı oyunlarda sıkıntı yok ta otomobil yarışı tarzı oyunları youtube tan izleyince video sahibinin yaptığı tur zamanı epey moral bozabiliyor:) adam yememiş içmemiş arabaya setup kasmış en sonunda pisti kese kese elindeki direksiyon setine asıla asıla rekor tur zamanı çekmiş oluyor

FPS ve TPS oyunlarında öyle değil:) geçemediğimiz bölümün ipucunu videodan yakalayıp sallana sallana oynayıp geçiyoruz video vesilesi ile. Ama iyi olmuyor:) keşke kendim çözseydim diyebiliyorsunuz özellikle Tomb Raider gibi bulmacalı oyunlarda:)

Hocam yakında corolla da alırsın :) şaka bir yana yaş ilerledikçe tercihler de zamanla değişebiliyor.
Hocam 170 civarına almaya niyetliydim, Corolla Hyrid Passion X-Pack'e 3-4 kere baktım ve hiçbirinde alışamadım, sanki dış tasarım için içten fazlaca feragat etmişler hissi oluştu, ayrıca Corollaya bindikten sonra tekrar her FB7ye bindiğimde FB7 hep daha iyi ve tok hissettirdi :)
Mesela çoğu kişi Civic'in orjinal teybindeki kocaman ses ve diğer tuşları sevmez ama bence en fonksiyonel düğme boyutları onlar, hiç gözümü yoldan ayırmadan çok rahatça teybi inanılmaz rahat değiştirebiliyorum :)
Bi de FD6nın kıymetini bilin, eski ancak bakımlı ve kondisyonunu çok iyi bildiğim aracımı sattığıma çok pişmanım :(

Hocam 170 civarına almaya niyetliydim, Corolla Hyrid Passion X-Pack'e 3-4 kere baktım ve hiçbirinde alışamadım, sanki dış tasarım için içten fazlaca feragat etmişler hissi oluştu, ayrıca Corollaya bindikten sonra tekrar her FB7ye bindiğimde FB7 hep daha iyi ve tok hissettirdi :)
Mesela çoğu kişi Civic'in orjinal teybindeki kocaman ses ve diğer tuşları sevmez ama bence en fonksiyonel düğme boyutları onlar, hiç gözümü yoldan ayırmadan çok rahatça teybi inanılmaz rahat değiştirebiliyorum :)
Bi de FD6nın kıymetini bilin, eski ancak bakımlı ve kondisyonunu çok iyi bildiğim aracımı sattığıma çok pişmanım :(
Sürüş hissi,hissiyat,malzeme kalitesi FD6>FB7 kesinlikle.

PUBG mobile i PC de nasıl oynuyorsunuz ki? android emulatör mü çalıştırıyorsunuz PC de?

PUBG nin minimum sistem gereksinimleri win 7-8-10, i5 4. nesil amd fx 6000 veya üzeri işlemci 8GB ram ve gtx 960 2gb ekran kartı istiyor ama bunlar minimum gereksinimler yani en kısık grafik ayarında oynamak için,

tavsiye edilen gereksinimlerde gtx1060 ekran kartı i5 6. nesil veya üzeri ve 16GB ram istiyor.

linkten bakabilirsiniz

kullandığınız ekran kartınızın performansı günümüzde göre ve PUBG için çok düşük gtx 960M modeli 960 ın standart modelinin dizüstü versiyonudur ve 960 tan yüzde 20-25 daha düşük performans verir ancak 2015 yılı ve öncesi oyunlarının hepsini full detay oynayabilirsiniz.

işlemciniz i7 demişsiniz ama birinci nesil i7 ile 9. nesil i7 arasında 10 kat hız farkı var i7-370 ile i7-9600k gibi biri ilk diğeri dokuzuncu nesildir. 9600k 370 modeli i7 yi 10 a katlar. Yani i7 nin 2600 olan 2. nesil versiyonu i5 in 7600 versiyonundan hatta i3 ün 8. nesilinden yavaştır. i7 9600 yada 10600 gibi bir işlemci ise bütün i5 ve i3 lerden hızlıdır:)

yaşadığınız problem LOD yani level of detail problemi, ekran kartı driver ını güncellemeniz ve grafik ayarlarını azıcık kısmanız gerekiyor, daha güçlü ve güncel bir grafik kartı ile daha seyrek yaşanan bir problemdir ama LOD problemleri yüzde 80 ihtimalle genellikle oyunun kodlamasından kaynaklanır hemen PC nize kabahat bulmayın derim:) fakat güçlü bir PC genelde bu tür oyun kodlama hatalarını tolere eder hissettirmez:)

aynı sorun LOD sorunu bazı sahnelerde açık dünya oyunu tom clancy ghost recon wildlands oyununda da var, ateş ediyorsunuz adam ölmüyor:) dürbünle bir bakıyorsunuz meğer orada düşmanın önünde duvar varmış mermi oraya çarpıyormuş ama uzaktan aradaki duvar değil düşman görünüyor.

eldeki PC ye yapacak bir şey yok :) oyun güncellemesi bekleyebilir grafik kartı driver ını güncelleyebilir yada grafik ayarlarını kısabilirsiniz genellikle düzelir:)

grafik kartı driverı güncellemek te her zaman iyi değildir yeni çıkan driverlar bazen 4-5 senelik eski yıpranmış ekran kartlarını bozuyor ve yakıyor kullanılmaz hale getiriyor çünki ya yeni ekran kartı alsınlar diye bir üretici tarafından bunda bir komplo var yada yeni oyunları çalıştırsın diye yeni driver içeriğinde grafik işlemci saat hızı arttırılmış halde oluyor ve yeni driver ile kart çok ısınıyor ama illa bozacak diye birşey yok bazen alınan riske değiyor:)termal macun ve soğutma iyiyse genelde sıkıntı olmaz.
Bilgileriniz ışığında resmen aydınlandım. Çok çok teşekkür ederim.
Benim PC MSI PE60 6QE-406TR Core i7-6700HQ 16GB 128GB SSD +1TB GTX960M 15.6" Full HD Win 10
Evet pubg mobile tencent emulator ile PC de oynanabiliyor.

SM-G935F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

God Of War serisini, Uncharted serisini. Last Of Us'ı,Bloodborne'u,Heavy Rain'i oynamayan ben Gamer'ım demesin:D
Şaka bir yana eğer playstation edinmemiş ve bu oyunları oynamamış iseniz çok şey kaybetmişsiniz.
PlayStation kafede çalışmışlığım var fakat hiç PS almadım. Almam da...
Söylediğiniz oyunları biliyorum fakat oynama fırsatım olmadı, bunun yerine mesela PC için Shadow of Mordor, Shadow of War, Darksiders gibi oyunları oynadım. Yerini tutar mı elbette God serisi bir efsane tutmayabilir ama şöyle bir antitezim var. Empire TOTAL WAR gibi bir oyunu PS'de oynama imkanı yok. Mesela AgeOfEmpires2'yi burada bilmeyen yoktur. Bunlar PS'de yok. Kontrolcüler ile oynamak zaten bazı türler için çok zor, mesela Rainbow için konuşmak gerekirse ya da CS.GO için...
Street Fighters, Fifa, Pes, Nba, belki NFS serisi biraz da Tom Raider gibi seriler PS için uygun fakat bunları bilgisayardan da oynamak mümkün üstelik bilgisayara kontrolcü takmak gibi bir seçeneğimiz de var.
Eğer bir gün Play Station orijinalinde Klayve Fare desteği sunarsa o zaman düşünebilirim =) yoksa imkansız benim için.

Söylediğiniz oyunları biliyorum fakat oynama fırsatım olmadı, bunun yerine mesela PC için Shadow of Mordor, Shadow of War, Darksiders gibi oyunları oynadım. Yerini tutar mı elbette God serisi bir efsane tutmayabilir ama şöyle bir antitezim var. Empire TOTAL WAR gibi bir oyunu PS'de oynama imkanı yok. Mesela AgeOfEmpires2'yi burada bilmeyen yoktur. Bunlar PS'de yok. Kontrolcüler ile oynamak zaten bazı türler için çok zor, mesela Rainbow için konuşmak gerekirse ya da CS.GO için...
Street Fighters, Fifa, Pes, Nba, belki NFS serisi biraz da Tom Raider gibi seriler PS için uygun fakat bunları bilgisayardan da oynamak mümkün üstelik bilgisayara kontrolcü takmak gibi bir seçeneğimiz de var.
Eğer bir gün Play Station orijinalinde Klayve Fare desteği sunarsa o zaman düşünebilirim =) yoksa imkansız benim için.
evet doğru çok doğru, mesela hideo kojima gibi bir dahinin yaptığı oyunun hikayesi taaa 1987 lere dayanan metal gear serisini tam manasıyla oynamak için değil tek bir playstation, NES, PSP, PS1 - PS2 - PS3 hatta son olarak ta iyi bir PC yada PS4 lazım. Emulatörler ile bu iş bir yere kadar, emulatörler hiçbir zaman sorunsuz değiller kasma yapar donar save kayıt yapmaz klavye ve fareyi tam manasıyla desteklemez.

Mesela Gran turismo serisi sadece PS için üretildi, bu oyunu oynamayan araba yarışı oynadım demesin gibi birşey denmesi abestir, bunun dile getirilmesi bile yanlış:) çünki tamamen ticari politikalar ile üretilen oyunlardır bunlar. Playstation satmak için mesela. İlla herkesin PS ye sahip olması şart değil ki. Gran turismo oynamam o zaman olur biter zorla mı Sony e para vereceğim:) Bakalım evde konsol çalıştıracak imkanımız var mı?

Ancak metal gear serisinin son oyunları klavye ve fare ile çok daha rahat oynandı, bunca sene Sony nin bu TPS gizlilik oyununda trendlerden geri kalacak düzeyde boşa çalışmış olduğu anlaşıldı. Millet PC faresi ile nişan almanın kolaylığını öğrendi,

PC oyunu piyasası esnekliği ve geniş özgürlüğü ile halen bütün konsolların ve oyun platformlarının üzerinde bir tercih oranına sahip. Buradan bu anlaşılıyor. Sony sırf ticari politikaları yüzünden Kojima yı kovdu abi:) Electronic Arts Slightly Mad studios a NFS Shift i yaptırıp parasını ödemedi sonra ne oldu? özgürlüğüne kavuşan Slightly Mad ten ortaya EA firması olmadan çok daha güzel bir oyun çıktı Project Cars gibi.

Kimse de dememiş ki Championship Manager 03-04. Biraz eski olabilir fakat kim bilir kac saatimi gecirdim basinda. Bucasporu ,Altayi, Göztepeyi ,Galatasarayi ,Bursasporu,Trabzonsporu hatta gsli olmama ragmen oradan bi kere kovuldugumda fb den teklif gelmisti fb yi bile yillarca basaridan basariya koşturmuştum.Cok net bagimlilik yapiyor uyarmadi demeyin. Gs deyim smdi orta saha merkezde cruzeirodan alınma alex, forvette boca juniors tan alinma tevez 2003 2004 sezonundan beri tüm şamp. Ligi kupasi ve digerleri benim.Yil oldu 2009 Alex Türk oldu F.Terim 2 yildir Fb nin basinda, Milli takimla 2006 dunya kupasi ve 2008 avrupa şampiyonasini kazandik iste oyle devam :D

evet doğru çok doğru, mesela hideo kojima gibi bir dahinin yaptığı oyunun hikayesi taaa 1987 lere dayanan metal gear serisini tam manasıyla oynamak için değil tek bir playstation, NES, PSP, PS1 - PS2 - PS3 hatta son olarak ta iyi bir PC yada PS4 lazım. Emulatörler ile bu iş bir yere kadar, emulatörler hiçbir zaman sorunsuz değiller kasma yapar donar save kayıt yapmaz klavye ve fareyi tam manasıyla desteklemez.

Mesela Gran turismo serisi sadece PS için üretildi, bu oyunu oynamayan araba yarışı oynadım demesin gibi birşey denmesi abestir, bunun dile getirilmesi bile yanlış:) çünki tamamen ticari politikalar ile üretilen oyunlardır bunlar. Playstation satmak için mesela. İlla herkesin PS ye sahip olması şart değil ki. Gran turismo oynamam o zaman olur biter zorla mı Sony e para vereceğim:) Bakalım evde konsol çalıştıracak imkanımız var mı?

Ancak metal gear serisinin son oyunları klavye ve fare ile çok daha rahat oynandı, bunca sene Sony nin bu TPS gizlilik oyununda trendlerden geri kalacak düzeyde boşa çalışmış olduğu anlaşıldı. Millet PC faresi ile nişan almanın kolaylığını öğrendi,

PC oyunu piyasası esnekliği ve geniş özgürlüğü ile halen bütün konsolların ve oyun platformlarının üzerinde bir tercih oranına sahip. Buradan bu anlaşılıyor. Sony sırf ticari politikaları yüzünden Kojima yı kovdu abi:) Electronic Arts Slightly Mad studios a NFS Shift i yaptırıp parasını ödemedi sonra ne oldu? özgürlüğüne kavuşan Slightly Mad ten ortaya EA firması olmadan çok daha güzel bir oyun çıktı Project Cars gibi.

Hocam Kojima Konami çatısı altında çalışıyordu ve sorunu konami ile yaşadılar.Son oyunu zaten kojima göstere göstere özensiz yaptı.Sony kojimanın yeni oyun stüdyosu kurmasına destek oldu.Dead Strandig i yaptı vs.
Klavye mause a gelince PS için oyunların kontrolleri optimize ediliyor. Ben çocukluğumdan buyana oynarım.Mause olmadan çok rahat headshot alıyorum.
Şu bir gerçek strateji tabanlı oyunlar joystick ile oynanmıyor.Mause mutlaka gerekli.Ps4 mause klavye destekliyor izin veren oyunlarda.
Tabiki hepsi ticari makinayı yapıp save için ayrı kart satan sony i ticari açıdan göklere çıkarmaya gerek yok.Ama 1. parti stüdyoları inanılmaz işler yapıyorlar.Bunu bütün oyun camiası hatta rakip firma xbox ceo su Phil Spencer bile kabul ediyor.
Gran Truismo oynamasakta olur ben oynamıyorum şahsen.Smilasyon ilgimi çekmiyor.
Fanboy değilim pc de de oyun oynuyorum.Ama bahsettiğim oyunları deneyimleyin fırsatınız olursa mutlaka ve mutlaka deneyimleyin.

PS4 te var hocam klavye maus desteği ama oyun geliştiriciler çok destek vermiyor o kanatta.multiplayer oyunlarda klavye mause kullananlar için farklı server açmak oraya yönlendirmek zorundalar rekabette dengesizlik olamaması için.Buda extra mesai ve masraf demek.
Alıştıktan sonra joystik hiç problem olmuor tabi belli bir zaman zorluk çekebilirsiniz.
Sonuç itibariyle oyun hocam hepsi yaşadığımız dünyanın strestinden uzaklaşıp kendimizi eğlendirmek amaç.
Captan Comando'da aynı The Whicher'da kişiye geöre.Maksat hoş vakit geçirmek.
Siz sanırım RPG ve sıra tabanlı strateji oyun seviyorsunuz.
Tamamen iyi niyetle söylüyorum yinede fırsatınız olursa bi deneyin bahsettiğim oyunları.

Hocam Kojima Konami çatısı altında çalışıyordu ve sorunu konami ile yaşadılar.Son oyunu zaten kojima göstere göstere özensiz yaptı.Sony kojimanın yeni oyun stüdyosu kurmasına destek oldu.Dead Strandig i yaptı vs.
Klavye mause a gelince PS için oyunların kontrolleri optimize ediliyor. Ben çocukluğumdan buyana oynarım.Mause olmadan çok rahat headshot alıyorum.
Şu bir gerçek strateji tabanlı oyunlar joystick ile oynanmıyor.Mause mutlaka gerekli.Ps4 mause klavye destekliyor izin veren oyunlarda.
Tabiki hepsi ticari makinayı yapıp save için ayrı kart satan sony i ticari açıdan göklere çıkarmaya gerek yok.Ama 1. parti stüdyoları inanılmaz işler yapıyorlar.Bunu bütün oyun camiası hatta rakip firma xbox ceo su Phil Spencer bile kabul ediyor.
Gran Truismo oynamasakta olur ben oynamıyorum şahsen.Smilasyon ilgimi çekmiyor.
Fanboy değilim pc de de oyun oynuyorum.Ama bahsettiğim oyunları deneyimleyin fırsatınız olursa mutlaka ve mutlaka deneyimleyin.
pardon konami diyecektim:) sony demişim :)

evet gamepad ile PS de oynanan FPS tarzı oyunlarda nişan alma ve hareketi çevirme için ekstra destek ve yardımlar oluyor.

Geri