Sabahları gaza geç geçme sorunu

Sabahları 5 dk sonra lpg geçiyor aracım gazcı değerleri normal dedi motor soğukken radyatör kapağını aç suyuna bak dedi eksikse su ekle diye söyledi eksikmi sizce yardımcı olursanız sevinirim Image1519733864.425738.jpgImage1519733873.598814.jpg

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016
Sabahları 5 dk sonra lpg geçiyor aracım gazcı değerleri normal dedi motor soğukken radyatör kapağını aç suyuna bak dedi eksikse su ekle diye söyledi eksikmi sizce yardımcı olursanız sevinirim

Resimden net anlaşılmıyor ama dolu gözüküyor, havalar soğuk olduğu için geç geçebilir 5 dk bu havalar için uzun süre değil.

Gösterdiğim kapak bogazina kadar dolu olacak. Yedek su deposunada max. A kadar ekle.
Lpg ile sivi miktarini iliskilendiremedim?

LG-D855 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Gösterdiğim kapak bogazina kadar dolu olacak. Yedek su deposunada max. A kadar ekle.
Lpg ile sivi miktarini iliskilendiremedim?

LG-D855 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Regülatörden geçen su radyatör suyudur. Motor suyu azalıp yeterince devirdaim olmaz ise gaz sıvı fazdan gaz fazına geç geçer.

E6633 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Antifriz mi koyalım abi şimdi buna nasıl yapalım su mu koymam lazım nerden doldurcsm radyatör kapağındamı

Bence öncelikle kırmızı antifiriz ekle. Eklediğin miktarı not al. Ekleme yeri açtığın kapak. Araç soğuk iken eklemen daha isabetli olur. Seviyesi ise kapak açtığında suyu görmen dolu olduğu anlamına gelir. Yedek depoyu şimdilik doldurma kaçak varsa erken tamamlar farkedemezsin. Radyatöre gelen büyük boruya basınç uygulandığında su hareket eder dolumu boşmu daha rahat anlarsın. Antifiriz derecesini öğrenmek için fan çalıştıktan sonra kontrol ettirmelisin.
Lpg ile ise gaza geçiş kaç dereceye ayarlı. 35-40-45 gibi yaparlar. Erken olursa araç silkeler. Benimki 45 dereceye ayarlı. Kıştan çıkıyoruz. Bu sürenizin azalması lazım.

E6633 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Geri