Sol Balatanın Erken Bitmesi

Bundan 30bin km önce dedistirdigim ön balatalarin solu bitmek üzere 5bin gitmez, sag daha 15bin gider gibi. Bu erken bitisin nedeni nedir?

Ericsson A1018s cihazıkullanılarak gönderildi

nokiac

0
[MENTION=5039]7Boyraz8[/MENTION] hocam muhtemel sebepleri sıralamak gerekirse;
-Balata kalitesiz olabilir,
-Fren merkezlerinin sökülüp bakımının yapılması gerekiyor.
-Şu da olabilir sol fren sıkı olabilir bu yüzden de bitirebilir. Bu şekilde kullanmanız durumunda disklerin yapısını da bozabilir.
-Fren hidroliğinizi değiştirmenizde faydalı olur.
Hocam fren şakaya gelmez bence geciktirmeden işinin ehli bir ustaya göstermeniz sizin menfaatinize...Kazasız sürüşler dileğiyle....

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Benim arka balatada benzer birsey oldu. Sol arakda sıkıntı yoktu sag arkadaki balatalardan tekerin ic tarafinda olani erken bitti. Sebebi kaliper piminin sıkışmasindan olmus.

SM-E500H cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Kalite olarak sıkıntı yok. Ancak dediginiz gibi bir şey ve üstelik biten daha fazla ısınıyor diger taraftan. Zaten disk veya disklerde tornaya girecek pedala vurma var.

Ericsson A1018s cihazıkullanılarak gönderildi

20 bindeki fb7 iminde frenleri iyi tutmuyor gibi hissediyorum başka bi arkadaşıma sordum fb7 si olan çok kaçar az tutar gibi bi espiride bulundu baktırayım diyorum

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Arkadaşlar ben tam 1 yıl önce kaza yaptım. Bana ikame araç astra verdiler. Astranın frenleri daha hoşuma gitmişti. Aynı silgi ile kağıt siler gibi hissediyordunuz freni. Bizim frenler uzun süre dayansın diye sertmiş. Bir de sonuna kadar basmak lazım yani iyi basmanız lazım başınıza bişey gelmeden önce. Ben biraz gevşek davrandım ve öndeki araca girdim. Kazadan sonra frenlerimi daha iyi buldum. Sanki ayarı daha yukarıya çekmişlerdi yani basınca daha çabuk frenleme yapıyordu. Ne kadar kazalı Honda varsa hep önden. Demekki fren sistemimiz sıkıntılı..

Geri