Uzun farlara led ampul alırken nelere dikkat edilmeli

Uzunlara veya kisalara led ampul alirken herseyden once kelvin degerine bakilmali, beyaz isikta en iyi aydinlatma saglayan 4000-5000 kelvin degeridir. Ardindan tabikide lumen degeride yuksek olmali. Kelvin (renk sicakligi ) 6000 ve uzerine cikildikca mavi ve mora dogru renkler degisir. Gorus o seviyede duser. Bircok led ampul deneyen biri olarak tecrubeyle sabit :)

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.
Hocam 6000 e kadar beyaz ama 6000 den sonra maviye dönüyor. Birde 4300 kelvine kadar sarı 4300 den 6000 e kadar beyaz

GM 5 Plus d cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Hocam dün konuştuktan sonra bende baktım tekrar
cosmo led 8000 lümen ve 250 TL bizim taktirdigimiz blade led 6000 lümen 150 TL
Easy led 3800 lm 100 TL imiş bana sorarsanız blade led hayli hayli yetiyor ama karar sizin tabiki. Bu arada kelvin değeri 6000 kelvin. Öyle mavi bi renk değil.

Lumen disinda farki nedir bu markalarin

SM-G800H cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Kisa farlar icin fc5 aracimda 5200 lumenlik 5000 kelvinlik led ampuller kullanmistim , sonrasinda mercek odaklamasinda sikintilar olustugunu farkettim, zira ledler cok noktadan aydinlatma verdigi icin mercekli farlarda isigi toplama sorunu oluyor. Bu sebebten bicok ampul denedikten sonra careyi exe ve ra lerdeki led farlardan taktirmakta buldum, suanda aydinlatma konusunda en ufak bir sikintim yok. Yagmurlu hava ve acik havada cok basarili.

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.
FB7 nin uzun farları için bakıyoruz hocam haliyle mercek yok bende kullandığımız ampuller ışığı dagitmadığı için onerdim :)

Lumen disinda farki nedir bu markalarin

Abi kimisi plastik kasalı oluyor eriyebiliyor kimisi metal kasa erime vs gibi sorunu olmuyor ve led daha soğuk oluyor ayrıca kullanılan led in kaliteside önemli örneğin birkaç zaman sonra ilk güne nazaran daha az aydınlatan ampullerde var birde fanlı, fansız olanlar var fanlı olanlar ledi soğuk tutuyor bu sayede daha uzun ömürlü oluyor fansız olanlar tabiri caizse daha çabuk patlıyor bildiğim kadarıyla bu şekilde daha iyi bilenler cevap verecektir

Abi kimisi plastik kasalı oluyor eriyebiliyor kimisi metal kasa erime vs gibi sorunu olmuyor ve led daha soğuk oluyor ayrıca kullanılan led in kaliteside önemli örneğin birkaç zaman sonra ilk güne nazaran daha az aydınlatan ampullerde var birde fanlı, fansız olanlar var fanlı olanlar ledi soğuk tutuyor bu sayede daha uzun ömürlü oluyor fansız olanlar tabiri caizse daha çabuk patlıyor bildiğim kadarıyla bu şekilde daha iyi bilenler cevap verecektir

Vermis oldugun bilgiler icin cok tesekkur ederim :)

Geri