Yeni aldığımız aracın başına sürekli bir şeyler geliyor?

Ad Soyad
Atakan Atmaca
Aracınız
Civic FC5 2018
Ya büyük bir hevesle aldığım 2018 mavi civic aracım park halinde birisi marşpiyeli sürttü, aynı şekilde ön tamponun kenarına öyle. Bugün trafikteyken salak motorcu eksozunu tamponun kenarına sürttü vallahi inip boğzlayasım geldi. Bı nedir ya, sırf trafikte daha hızlı gitmek için insan canı pahasına ters şerite girer mi? 1 hafta önce kaldırıma çektiğim arabamın sağ kapısına el arabası sürttü. Aracı alalı 1 ay oldu. Yemin ediyorum bunaldım. Size içimi dökeyim diye bu konuyu açıyorum. Yani ben dikkat ettikçe başıma böyle mallıklar geliyor. :(

fx2006

0
Ad Soyad
Ahmet Mehmet
Aracınız
Civic FE1 2021
Geçmiş olsun, Allah insanı hep özendiği koruduğu üstüne düştüğü şeyle sınar, kimisi parasıyla kimisi işiyle, eşiyle çoluğu çocuğuyla, sağlığı ile ailesi ile sınanır, çok şükür daha da kötü olabilirdi deyip geçmek gerekir, illa ki her insan bir şeylere önem verir ama önemli olan isyan etmemek kadere razı olmak. Sakınan göze çöp batarmış diye boşuna dememişler.

Ad Soyad
Atakan Atmaca
Aracınız
Civic FC5 2018
Geçmiş olsun, Allah insanı hep özendiği koruduğu üstüne düştüğü şeyle sınar, kimisi parasıyla kimisi işiyle, eşiyle çoluğu çocuğuyla, sağlığı ile ailesi ile sınanır, çok şükür daha da kötü olabilirdi deyip geçmek gerekir, illa ki her insan bir şeylere önem verir ama önemli olan isyan etmemek kadere razı olmak. Sakınan göze çöp batarmış diye boşuna dememişler.
Doğru vallahi ama bende baya üzülüyorum çünkü ilk defa istediğim renkte bir arabaya biniyorum ve ister istemez dikkat etmeye çalışıyorum.

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Yorum yaparken daha dikkatli olalım. Kullanılan üslup önem arzeder. Gerekli düzenlemeyi yaptım.

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Ya büyük bir hevesle aldığım 2018 mavi civic aracım park halinde birisi marşpiyeli sürttü, aynı şekilde ön tamponun kenarına öyle. Bugün trafikteyken salak motorcu eksozunu tamponun kenarına sürttü vallahi inip boğzlayasım geldi. Bı nedir ya, sırf trafikte daha hızlı gitmek için insan canı pahasına ters şerite girer mi? 1 hafta önce kaldırıma çektiğim arabamın sağ kapısına el arabası sürttü. Aracı alalı 1 ay oldu. Yemin ediyorum bunaldım. Size içimi dökeyim diye bu konuyu açıyorum. Yani ben dikkat ettikçe başıma böyle mallıklar geliyor. :(
Geçmiş olsun hocam üst üste olan bir durum var ise çevrenizden nazara gelmiş olabilirsiniz. Sadaka belayı defeder. Genelde sıfır veya yeni araç alanlar bela ve musibetleri defetmek adına adak adar.

Ad Soyad
Suat Tanar
Aracınız
Civic HB 9. Jen.
Çok geçmiş olsun,o renk araçtan bendede vardı ve 1.5 sene kullandım.Bende başına bir şey gelmesin diye mümkün olduğunca dışı kirli ,içi temiz biniyordum.Çok kafanıza takmayın,sonuçta bir araç önemli olan sizsiniz.Sizlere bir şey olmasın.

mturker

Özel Üye
Hocam geçmiş olsun benimde aracım mavi aynı dert bende de var.
Daha dün malın teki forum İstanbul'da kapalı otopark içinde trafikte beklerken küt dedi tamponun sert köşesine vurdu arkadan, gelde çıldırma hergun farklı gorselle karşılaşıyorum.
Bence sizde bende problem yok, renkle alakalı gözle alakalı, benim araca bakan bir daha bakıyor.
Herkes bahsetmiş aslında sadaka şart,
bilinçsizce konuşanlara bakmayın helal haram vs gibi ğöz abi başka bişey değil.
Allah herkese bizdekinden 10 kat fazlasını versin yeterki göz olmasın...
Kazasız belasız inşallah rabbim büyük dert vermesin...

Honda madness

Aracınız
Diğer Markalar
Hocam Çok geçmiş olsun gece mavisi mazda'm var dediğiniz gibi bir sürü musibet bizimde başımıza geldi, en son arabayı köpek ısırdı son noktam o oldu ondan sonra saldım her şeyi, bir arkadaşımız vardı ne zaman arabaya binse mutlaka bir bela bizi buluyordu sağ olsun bizimle arasını açtı rahatladık :) mutlaka bir kem gözlü var siz duanızı okuyun nazar boncuğu asın birşey yapın Allah büyük kazalardan korusun.

Geri