Yeni Honda Civic FE Kasa

Hocam buyurun dediğim motor Simagpur pazarında satışa sunulmuş.İkimcisi eğer Turbosuz direkt enjeksiyon getirirlerse yedikleri kaba pislerler.Onun uetine turbo+direkt enjeksiyon gelse daha mantıklı verimli olur.Ve 1400 küsür araca 155 tork mu koyacaksınız? En azından diğer motor nm daha fazla ve turbo su var.Ekli dosyayı görüntüle 266106

SM-A515F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.
Hocam ben sizin tezinizi yalanlamadım yanlış anlaşılmasın ?? Ama motorları ile dünyada hatrı sayılır bir yeri olan, motor sporlarının zirvesi Formula 1 ‘de Red Bull takımına motor tedariği sağlayan, yıllar önce üretilen 1.5 turbo motordan 182 bg güç elde eden Honda ‘ya 1.5 turbolu 130 bg ‘lik motoru yakıştıramadığımdan bu söylemim ? sanki yıllar Honda’ya ilerleme değil gerileme yaptırmış gibi , yoksa bu veriler 1.2 turbolardan alınabiliyor, umarım verimli olur ??

Aracınız
Civic FC5 2018
Hocam ben sizin tezinizi yalanlamadım yanlış anlaşılmasın Ama motorları ile dünyada hatrı sayılır bir yeri olan, motor sporlarının zirvesi Formula 1 ‘de Red Bull takımına motor tedariği sağlayan, yıllar önce üretilen 1.5 turbo motordan 182 bg güç elde eden Honda ‘ya 1.5 turbolu 130 bg ‘lik motoru yakıştıramadığımdan bu söylemim sanki yıllar Honda’ya ilerleme değil gerileme yaptırmış gibi , yoksa bu veriler 1.2 turbolardan alınabiliyor, umarım verimli olur

Sevgili arkadaşıma katılıyorum. Bu verilerin turbo 1.5’e hakaret olduğunu düşünüyorum ben de. Atmosferik’ten ne farkı kaldı? Turbo araca geçmek isteyen biri olarak dudak büktüm resmen.

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FC5 2018
Sevgili arkadaşıma katılıyorum. Bu verilerin turbo 1.5’e hakaret olduğunu düşünüyorum ben de. Atmosferik’ten ne farkı kaldı? Turbo araca geçmek isteyen biri olarak dudak büktüm resmen.

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.
Kanada da üretilip ABD de satılan modeller 180 HP. O gözüken 129 HP Singapur belki ülkeyle ilgili bişey olabilir. Mesela bizim burda ki 1.5 FC5 ler 182 HP , ABD de olan modeller aynı araç 174 HP tamamen ülkenin izin verilen değerleriyle alakalı bence.Screenshot_2021-08-22-08-41-01-39_4641ebc0df1485bf6b47ebd018b5ee76.jpg

CPH1893 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FC5 2017
İçimden bir ses bu araba yine 1.6 125 hp atmosferik motorla satılacak diyor LPG için :D
Hocam buyurun dediğim motor Simagpur pazarında satışa sunulmuş.İkimcisi eğer Turbosuz direkt enjeksiyon getirirlerse yedikleri kaba pislerler.Onun uetine turbo+direkt enjeksiyon gelse daha mantıklı verimli olur.Ve 1400 küsür araca 155 tork mu koyacaksınız? En azından diğer motor nm daha fazla ve turbo su var.Ekli dosyayı görüntüle 266106

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
İçimden bir ses bu araba yine 1.6 125 hp atmosferik motorla satılacak diyor LPG için :D
Bana kalsa az miktarda olsa isteyene tercih şansı vermelerini isterdim ama atmosferik 1.8 ve 1.6 motor global olarak üretimden kaldırılıyor.

Aracınız
Civic FB7 2016
Hocam ben sizin tezinizi yalanlamadım yanlış anlaşılmasın Ama motorları ile dünyada hatrı sayılır bir yeri olan, motor sporlarının zirvesi Formula 1 ‘de Red Bull takımına motor tedariği sağlayan, yıllar önce üretilen 1.5 turbo motordan 182 bg güç elde eden Honda ‘ya 1.5 turbolu 130 bg ‘lik motoru yakıştıramadığımdan bu söylemim sanki yıllar Honda’ya ilerleme değil gerileme yaptırmış gibi , yoksa bu veriler 1.2 turbolardan alınabiliyor, umarım verimli olur
Haklısınız,belki aynı notor TR ye daha güçlenmiş halde gelir.

Aracınız
Civic FC5 2017
Normal şartlarda Civic'in yeni kasasında LPG olmaz diye düşündüm. 1.0 Turbo 129 HP motoru getirir ve VAG grubu gibi iyi satar diye düşünmüştüm.

Ama honda inatla atmosferik'ten vazgeçmiyor.
1.5 130 HP 155 tork atmosferik hayırlı olsun.

Bunların yapacağı iş bu kadar olur. LPG olmuş 5 TL. Bu saatten sonra ne LPG'si ? Ne atmosferiği ?

1.0 Turbo'yu getirde bari 1000 TL MTV den düşelim.

Adamlarda LPG kafa yapmış.

İsmail Beşiroğlu

Super Moderator
Yönetici
Ad Soyad
İsmail Beşiroğlu
Aracınız
Civic FB7 2016
Normal şartlarda Civic'in yeni kasasında LPG olmaz diye düşündüm. 1.0 Turbo 129 HP motoru getirir ve VAG grubu gibi iyi satar diye düşünmüştüm.

Bunların yapacağı iş bu kadar olur. LPG olmuş 5 TL. Bu saatten sonra ne LPG'si ? Ne atmosferiği ?

Forumdonanımda gördüm ben de. Resmî olarak bir bilgiye ulaşamadım.

Aracınız
Civic FB7 2016

Ya usta sen nerden 1.5 atmosferik olduğunu söylüyorsun? Belki turbo ha atmosferik te olabilir.Tahmin ediyoruz sadece ve araba daha gelmeden tanıtılmadan neden böyle bir ön yargı yapıyorsunuz ki? Ama 1.5 t 130 hp bir motor çıkmış bizde dedik bu motorla gelebilir.Ha atmosferikte gelebilir.Ayrıca LPG mevzusumda katılıyorum saçma ve ilk başta bende gelmeyeceğini düşündüm.Ama Honda bu akılda gidiyor.İnşallah turbo lpg liyi getirirde iyi bir iş çıkarır.

Geri