Civic FC5 Yeni Honda Civic Ortalama LPG Yakıt Tüketimi...

Aracınız
Civic FC5 2018
Benim araç ilk dönemlerinde lpg de 13-14 litre yakıyordu. motor alıştıktan sonra şuan 10,5-11lt yakıyor ama 10 litre altını beklemek çok hayal olur gibi.

ywzckr

0
Benzinli RS bana da çok mantıklı geliyor. Ancak aynı şartlar altında RS ile dizelin yakıt tüketim farkı sadece 1 lt olmaz. Aracın fabrika verileri aynı şartlarda yapılır. RS 8.3 çıkarken dizel 4.7 çıkmış. Fark 3.6 litre. Eğer dizel 7 tüketir diyorsanız RS aynı şartlar altında 10 civarı tüketim gösterir.

MI 5 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Hocam 1.2 jetta ile 7-7.5 tuketiyorsam 1.5 honda civic ile de 1 litre ekledim ustune 9 litrenin ustune cikmaz, ben araci kullandigim guzergahin bana gore olan tuketimi bahsettim. Ama siz istanbul diyorsaniz 2 km yarim saatte gidiliyorsa tuketim 10-11 olmasi muhtemel. Ben cok dizel arac kullandim sehir icinde 6-6.5 altina inen arac gormedim daha, dizel test araci da kisa mesafe ortalama hizi 38 kullaniliyordu ortalama yakit tuketimi 6.7 yaziyordu ben kullandigimda bu arac manueldi 7 nin altina inilir mi inilir 6 litre de elde edilir, ama devirli kullanmayip az yaktirirsa da zaten dpf arizasi verir. Bence yakit da etken buna turkiyede iyi motorin yok. Dizel civic icin uzun yol yapan biriyle karsilasmistim shellde arac dolu adam karadeniz turundaydi ne yakiyorsun diye sordum, uzun yolda 4-5 arasiydi ama trabzondan itibaren adamin tuketim 7 ye cikti dedi adam daglik cunku arazi ben sadece daga ziganaya cikarak 17 litre lpg tuketimi elde ettim turbo benzinlinin bu kadar yakacagini sanmiyorum. Nasil kullandiginiza guzergahiniza cok bagli hersey. secim yaparken dusunulmeyen kismini bahsediyoruz benim kendi gorusum hepsini okuyup alacak kisiye gore dusunup hangisi kendine yatkinsa karar almasi gerekiyor bence.

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

ywzckr

0
Hocam 1.2 jetta ile 7-7.5 tuketiyorsam 1.5 honda civic ile de 1 litre ekledim ustune 9 litrenin ustune cikmaz, ben araci kullandigim guzergahin bana gore olan tuketimi bahsettim. Ama siz istanbul diyorsaniz 2 km yarim saatte gidiliyorsa tuketim 10-11 olmasi muhtemel. Ben cok dizel arac kullandim sehir icinde 6-6.5 altina inen arac gormedim daha, dizel test araci da kisa mesafe ortalama hizi 38 kullaniliyordu ortalama yakit tuketimi 6.7 yaziyordu ben kullandigimda bu arac manueldi 7 nin altina inilir mi inilir 6 litre de elde edilir, ama devirli kullanmayip az yaktirirsa da zaten dpf arizasi verir. Bence yakit da etken buna turkiyede iyi motorin yok. Dizel civic icin uzun yol yapan biriyle karsilasmistim shellde arac dolu adam karadeniz turundaydi ne yakiyorsun diye sordum, uzun yolda 4-5 arasiydi ama trabzondan itibaren adamin tuketim 7 ye cikti dedi adam daglik cunku arazi ben sadece daga ziganaya cikarak 17 litre lpg tuketimi elde ettim turbo benzinlinin bu kadar yakacagini sanmiyorum. Nasil kullandiginiza guzergahiniza cok bagli hersey. secim yaparken dusunulmeyen kismini bahsediyoruz benim kendi gorusum hepsini okuyup alacak kisiye gore dusunup hangisi kendine yatkinsa karar almasi gerekiyor bence.

ywzckr

0
Benim araç ilk dönemlerinde lpg de 13-14 litre yakıyordu. motor alıştıktan sonra şuan 10,5-11lt yakıyor ama 10 litre altını beklemek çok hayal olur gibi.

Ne kadar zaman sonra indi hocam tuketiminiz ? Benimki 12000 kusurlerde bakim da gecti birkac litrelik azalis gozlemleyemedim sizin gibi malesef.

Gfb

Aracınız
Civic FC5 2018
2018 eco exe var bende. Şuan 1100 km de. Şehir içi ( aslında şehir içi sayılmaz ev okul arası çok trafik yok. Birkaç ışık sadece o kadar) ortalama 8.5 lt gösterdi.

Shell den lt fiyatı 3.06 dan gaz aldım. 270 km de 82.5₺ lik gaz aldı.
Saygılar...

Yol bilgisayarı LPG de ort. Yakıtı gösteriyor mu? Exe Eco var bnde 18 model hesap Mak. Elimde hesaptayim hep ?
Arkadaşlar selam, 2 haftalık Elagace Eco Otomatik aracım var. Şu anda 1500 km'de. Haftada 3-4 gün İzmit-İstanbul arası gidiyorum.

Cruise Control ile 110 km civarında yolu tamamlamaya çalışıyorum. İstanbul çamlıca gişelerden Kozyatağı arasında trafiğe giriyorum. Yol bilgisayarı LPG'de 6.8 ile 7.2 gösteriyor. Pompada 7.5 lT ile 8 lt. hesaplıyorum. Aynı istasyon Aynı Pompa. Shell'den alıyorum.

Şehir için 10-11 litre civarı yakıyor. Uzun yolda biraz sert kullanırsam 8-9 arası yakıyor.

@ywzckr hocam nacizhane birkaç öneri verebilirim bir miktar az yaktirabilmek adına;
#Gaz tepkilerin muhtemelen keskin biraz daha hafif tepkiler yapmaya çalış,
#Arabalarımız atmosferik motor yani gücü belli devir yükseliyor hız birden karşılık vermiyor,
#cvt de ani tepkilerde 3 yakiyorsa 5 yaktırır.
#Arada arabayı ivmelenmeye bırak ki araba aksın tabiri caizse (vites D gaza basnayarak)
#En önemlisi de deviri birden yiksrktmemeyeye çalış ki devir yüksek ise yakıt fazladır.
?

ywzckr

0
@ywzckr hocam nacizhane birkaç öneri verebilirim bir miktar az yaktirabilmek adına;
#Gaz tepkilerin muhtemelen keskin biraz daha hafif tepkiler yapmaya çalış,
#Arabalarımız atmosferik motor yani gücü belli devir yükseliyor hız birden karşılık vermiyor,
#cvt de ani tepkilerde 3 yakiyorsa 5 yaktırır.
#Arada arabayı ivmelenmeye bırak ki araba aksın tabiri caizse (vites D gaza basnayarak)
#En önemlisi de deviri birden yiksrktmemeyeye çalış ki devir yüksek ise yakıt fazladır.

Hocam dediginiz gibi kullaniyorum, devir saatini 2000 devirin ustune cikarmadan yokus bile cikmiyorum gaza hafif hafif dokunarak gostergeyi takip ediyorum yesil olan ekonomi gostergesini beyaza cevirmeden ama tuketim hicbir sekilde sehir icinde 13kusur litrenin altina inemedim. Benim bulundugum yorede gaz kalitesi dusuk sanirim bunun etkisi olabilir ama shellde bile boyleyse daha iyisini nereden bulucaz zaten. Ben kabullendim hocam arac fazla yakiyor, hesap yapmaktan da sıkıldım gönlümce kullanıyorum artık en fazla benzinliye biniyorum derim yukarida gostegede gosteriyormu diye sormussunuz arkadasa 2018 agustos sonrasinda lpg tuketim verilerini de gorebiliyorsun malesef bizim araçlarda yok.

Vallahi bende kitlendim. Araç kaç km de? Ve servise gittiniz mi? Çünkü fabrikada çalışan bir ark. Bana fazla yakiyorsa götür servise yazılımı guncellettir (LPG) demişti. Bu arada servis danışmanı aradım belki yazılım olarak bize de yakıt verileri( tüketim ve menzil) guncellenir diye. kadın yakıt göstergesi var diş olarak diyor sadece. Neyse hesap Mak. Alıştım zaten.?

ywzckr

0
Vallahi bende kitlendim. Araç kaç km de? Ve servise gittiniz mi? Çünkü fabrikada çalışan bir ark. Bana fazla yakiyorsa götür servise yazılımı guncellettir (LPG) demişti. Bu arada servis danışmanı aradım belki yazılım olarak bize de yakıt verileri( tüketim ve menzil) guncellenir diye. kadın yakıt göstergesi var diş olarak diyor sadece. Neyse hesap Mak. Alıştım zaten.

Ben fabrikaya kadar aradim guncelleme yapmiyoruz dediler hocam, ben servisi aradim gaz kacak kontrolu yaptilar lpg yazilimini guncelleme ile ilgili hicbirsey demediler. Hatta karadeniz bolge bayisi mehmet ozencleri aradim biz baglanamiyoruz fabrika cikislilara servis yapabilir dedi, tekrar servise gittim guncelleme olmuyor arac kendi kendine ayar yapiyor dediler.

Geri