Yüksek voltaj hatası ve egr tam açmıyor hatası

Aracınız
Civic ES7 2002
Aracım 2002 model es paket otomatik vites. Aldığimdan beri egr hatasi var ama lpg den kaynakli diye biliyorum. İlk zamanlar çok asiri yakiyordu subap ayari yaptirdim. km ye 55 kurustan 40 kurusa düştü. Bu aralar cekişi düştü ve yakiti artti. Ecu arizasinda yuksek voltaj vs yaziyordu. Oksijen sensorü hatasi dediler. Bu durumla ilgili bilgisi çozümü olan yada tecrübesi olan varsa paylasabilir mi

resul

0
Aracım 2002 model es paket otomatik vites. Aldığimdan beri egr hatasi var ama lpg den kaynakli diye biliyorum. İlk zamanlar çok asiri yakiyordu subap ayari yaptirdim. km ye 55 kurustan 40 kurusa düştü. Bu aralar cekişi düştü ve yakiti artti. Ecu arizasinda yuksek voltaj vs yaziyordu. Oksijen sensorü hatasi dediler. Bu durumla ilgili bilgisi çozümü olan yada tecrübesi olan varsa paylasabilir mi
Egr nin lpg ile bi alakası yok diye düşünüyorum benin aracimdada egr sorunu var ama ona rağmen şuan 30 kr yakıyor lpg de önceden 23 kr gecmezdi
Cihaza bağladım egzost gazi geri besleme valfi EGR yetersiz diyor düzgün bi usta bulursam gidip yaptiricam

SM-G610F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Bendede tam açmiyor yaziyor
Öncelikle arıza kodlarınızı Honda okuyucusu ile tam olarak öğrenin. EGR ayrı oksijen sensörleri ayrı iş yapar.

> Egr için önce temizlik yapılıp tekrar takılıp takip edilir.
> 1. Sensör ise yakıt ve performansı etkiler. 2. Sensör yakıt ve ekonomiyi etkilemez.

EGR > Motorun daha verimli ve sağlıklı çalışmasını sağlar. Emisyon değerini düşürür. Yakıtla direk ilgisi yoktur. Dolaylı yoldan vardır.

Faaliyet ayn-ı lezzettir...

Aracınız
Civic ES7 2002
Tesekkür ederim. Egr ilk aldigimda temizlendi tekrar takildi arıza ışığı söndu 5 km sonra tekrar yandı. Az önce hava filtresine takilan akismetrenin yerinden cikmis oldugunu gördüm. Ondan dolayi da yaktigini düşünüyorum ama hafta sonu tekrar götürüp göstereceğim

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Tesekkür ederim. Egr ilk aldigimda temizlendi tekrar takildi arıza ışığı söndu 5 km sonra tekrar yandı. Az önce hava filtresine takilan akismetrenin yerinden cikmis oldugunu gördüm. Ondan dolayi da yaktigini düşünüyorum ama hafta sonu tekrar götürüp göstereceğim
Evet oda yapar. Ah ah birşey yaparken başka yerleri bozuyorlar ya en çokta buna kızıyorum. Adam gibi yapsalar sıkıntı yok.

Faaliyet ayn-ı lezzettir...

Geri