0 km araç ta rodaj nasıl olmalıdır?

Selam honda ailesi.
Aracımı 0 km aldığım için ilk 1000km de yalnizca benzinde ve performanslı kullanmam gerektiğini söyleyenler var.. konu hakkında bilgisi, tecrübesi olan varsa yardımcı olursa sevinirim... saygılar

Redmi Note 5 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016
@Yusufcuk İlk 1000 km aracı fazla zorlamayın, sonrasında istediğinizi yapabilirsiniz :)

ywzckr

0
Selam honda ailesi.
Aracımı 0 km aldığım için ilk 1000km de yalnizca benzinde ve performanslı kullanmam gerektiğini söyleyenler var.. konu hakkında bilgisi, tecrübesi olan varsa yardımcı olursa sevinirim... saygılar

İlk bin km 3500 deviri pek gecmeyin 1500km e kadar 4500 deviri gecmeyin sonra otoban bulursaniz arabayi tam hiza ulastirabilirsiniz. Sabit devirde degilde devirleri degistirerek kullanmanizi tavsiye ederim, ilk 300 km ani hizlanma ve sert fren yapmayin. Parcalarin birbirine alismasi icin cok hirpalamayin sonrasinda normal kullanabilirsiniz.

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

İlk bin km 3500 deviri pek gecmeyin 1500km e kadar 4500 deviri gecmeyin sonra otoban bulursaniz arabayi tam hiza ulastirabilirsiniz. Sabit devirde degilde devirleri degistirerek kullanmanizi tavsiye ederim, ilk 300 km ani hizlanma ve sert fren yapmayin. Parcalarin birbirine alismasi icin cok hirpalamayin sonrasinda normal kullanabilirsiniz.

Peki benzinde olması şart mı

zero

0
Ben benzin yaktim ilk 1000-1500 km. Ne kadar gerekli? Onu bilemiyorum ama bana rodaj asamasinda iyi olur gibi gelmisti. Sanirim iyi de oldu. Motorumun sesi solugu gayet guzel geliyor halen. Ama bu dedigim gecen sene idi, malum; benzin fiyatlari... O acidan siz bilirsiniz. Bu sadece bir tavsiye... Ne kadar fark yaratir? Teknik bir bilgim veya bir tecrubem yok.
Gerisi arkadaslarin belirttigi gibi. 3000 devri asmadan, fazla yormadan. Surekli sabit devir iyi degildir, ama bu konuda endise etmeyin; zaten ilk 1000 km.de anca alisirsiniz devir saatini kontrol edebilmeye. Devri dalgalanmadan sabit tutmak biraz tecrube istiyor. Biz hep oyle olduk mesela :ROFLMAO::ROFLMAO::ROFLMAO: Hayirli ugurlu olsun..

Aracınız
Civic FC5 2019
Gecen ay Bayiden araci teslim alirken ilk bin km de benzinde kullanmak gerekir mi diye sordum ..gerek yok hemen gazla kullanabilirsiniz dediler ...

ywzckr

0
Şart değil ama 1 depo harcasanız iyi olur parcalar alisana kadar hocam, ben benzini lpgyi fullemistim aldigimda, benzini bitirmistim sonra arada benzinde kullandim hic benzinde kullanmayanlarda var.

Bende iki depoyuda fulledim.benzin 3 centik kalana kadar devam.sonra biraz benzin alirim ama bidaha lpg ye devam ederim... saygılar

Aracınız
Yıl olmuş 2019, hala rodajımı konuşuyoruz. Rodaj işi bilgisayarlı üretim başladığından beri bitti. Her parça özenle hazırlanıyor artık, eskisi gibi el işçiliği yok. Yani parçalar arası uyum, alışma diye birşey yok. Kafana göre kullan aracı.

SM-G900FQ cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Geri