Civic FC5 1.5 turbo 10.000 baķım

Polen filtresini canım sıkıldıkça çıkartıp Bi temizliyorum dezenfekte edip takıyorum mis gibi oluyor. Zaten aracınızın içi toz almaya başlarsa bozulduğu belli olur yenisini alın takın.

Servislerin 20 binde şanzıman yagi degistirme olayi ilginc degil mi kitapcikta 4 yil ya da 60 bin yaziyor.
kesinlikle katılıyorum. 2 Yılda şanzuman yağı değişmesi çok saçma. Aşırı performans arabası olur anlarım. Nerdeyse ömür boyu yağ değişimi gereksinim duymayan şanzuman var. Bizimki çalışma prensibi gereği bakımı önemli ama 2 yıl nedir anlayamadım.

1.5 turbolarda gaza bastığınızda turbo sesi duyuyor musunuz?
Ben duymuyorum bazen garajda relantide Bi viiiiuuy diye ses duyuyorum onunda sanziman dan geldiğini düşünüyorum cunki hiç gaza basmadan geliyor. Tapa gazda tislama şeklinde bir ses geliyor sanırım bu turbo ama hiç hoş değil :)

Ben duymuyorum bazen garajda relantide Bi viiiiuuy diye ses duyuyorum onunda sanziman dan geldiğini düşünüyorum cunki hiç gaza basmadan geliyor. Tapa gazda tislama şeklinde bir ses geliyor sanırım bu turbo ama hiç hoş değil :)
Güzel ses almak istiyorsanız sound plate takın :)

Güzel ses almak istiyorsanız sound plate takın :)
o sesin turbo ile alakasi yokki geri donen basincin tahliyesi sirasinda bir duduk yapmislar. tahliyeyi azda olsa azaltip zarari olabilir. ve videolara baktigimda abuk subuk cok fazla durumda ses çıkartıyor gibi geldi. bir nevi cakma blow off sesi.

o sesin turbo ile alakasi yokki geri donen basincin tahliyesi sirasinda bir duduk yapmislar. tahliyeyi azda olsa azaltip zarari olabilir. ve videolara baktigimda abuk subuk cok fazla durumda ses çıkartıyor gibi geldi. bir nevi cakma blow off sesi.
Turbodan çıkan sesi duyamazsınız ki hareket halinde motor sesi bastırır.
Turbo whistle denen olay zaten dediğim olay :)
Zararı olmuyor çünkü dump valve iptal etmiyorsunuz onun üzerine takıyorsunuz.
2 tip tahliye aparatı var 1 blow off 2 dump valve. çakmalık bir durum yok.
Bizim araçlara blow off takmak için dump valve sökmen lazım. O da saçma bir durum olur çünkü orjinal dump valve işlevini çok iyi şekilde gerçekleştiriyor.

Turbodan çıkan sesi duyamazsınız ki hareket halinde motor sesi bastırır.
Turbo whistle denen olay zaten dediğim olay :)
Zararı olmuyor çünkü dump valve iptal etmiyorsunuz onun üzerine takıyorsunuz.
2 tip tahliye aparatı var 1 blow off 2 dump valve. çakmalık bir durum yok.
Bizim araçlara blow off takmak için dump valve sökmen lazım. O da saçma bir durum olur çünkü orjinal dump valve işlevini çok iyi şekilde gerçekleştiriyor.
hicam simdi bu aparatı dump valvle uzerine takmıyor muyuz? bu aparattan sonra cikan basinc tahliyesi ile aparati takmadan onceki tahkiyenin esit olup olmadigini hickimse olcmus mu? sonuç olarak bayagi şiddetli bir ses cikartiyor bu parça ve bu sesin oluşması için teknik olarak bir direnc gerekiyor. ve bu direncin tahliyede az da olsa eksi olusturacagini dusunuyorum.

ayrica nasil cakma durum yok yahu :)) bildiginiz blow off sesi yaratmak icin blow offla alakasi olmayan sadece ses cikartan bir parca. bloww off a gerek olmadigi konusunda hem fikirim.

Geri