1.5 TURBO VTEC KULLANICILARI ??

Merhaba arkadaşlar. 1.5 Turbo Vtec alma düşüncesindeyim. Lpgli almak istemiyorum çünkü biraz seri bir araç alma niyetindeyim.
Bulunduğum yer ufak bir ilçe öyle çok fazla dur kalkı ve trafiği yok, hatta kırmızı ışık bile yok. şehir dışı yolculuğu da yapan birisiyim. Kullanan ve 1.5'e sahip olan arkadaşlardan yakıt tüketimi konusunda bilgi almak istiyorum, ayrıca herhangi bir kronik problem yaşayan var mı ? Sedan mı tercih etmeli HB mi ?
şimdiden teşekkürler.

Aracınız
650-670 bin bandında ; otomatik ve güçlü pek rakibi yok. seat leon FR larda iyi gidiyor ama hacim olarak civic HB değil; en önemlisi de DSG güven vermiyor.

Bende aracımı ilana koydum; bu defa kararlıyım FK7 sport+ almak istiyorum. inşallah pişman olmam. fiyat / performans olarak bence üst düzey bir model.

Hulk

Özel Üye
Aracınız
Civic FC5 2020
2 yılı geçen süredir 2020 1.5T Manuel Ex+ kullanıyorum. Araçtan genel anlamada memnunum.
Araçta kronik sizi yolda bırakacak bir problem gözlemlemedim. Sadece geçen ay
aşınmadan dolayı garantiden sürücü koltuğu sırt kısmı deri kılıf değişimi ve kararan dikiz aynası değişikliği yapıldı.
Yakıt konusunda tasarruflu bir motor olduğunu düşünüyorum. Performansı oldukça yeterli bir motor 1.5T.

Fikir vermesi açısından az önce aldığım yakıt tüketim değerlerimi paylaşayım sizinle.
20220915_123708.jpg20220915_123715.jpg20220915_123726.jpg
Depoyu doldurduktan sonra 3 kişi bagaj dolu şekilde Antalya-Muğla (300km) yaptım. Daha sonra hafta içi 4 gün şehir içinde 58 km yapmışım.
Antalya-Muğla dönüşü ortalama tüketimim 5.0 litre/100Km idi.

Ayrıca daha önceki seyahatlerimi paylaşmıştım. Buradan bakabilirsiniz tüketim değerlerime.

UK61

0
Yönetici
Ad Soyad
Uğur
Aracınız
Civic FK7 HB 2017
Turbo motorla 5. yılıma girdim. Sakin trafiksiz sürüşte 5.5-6 lt arası yakar motor gücüne göre ekonomik bence.

Ad Soyad
OZAN ACAR
Aracınız
Civic FB7 2015
Aynen son kasa
Premuim plus lpg benzin. 1000 kmye kadar benzin kullanmayı düşünüyorum. Lpg deyimim henüz yok merak ediyorum.
Tam emin olmamakla birlikte onlar 100 km'de 1,5 litre - 2 litre arasında benzin tüketebiliyor diye izlemiştim bir tanıtım videosunda

Ad Soyad
OZAN ACAR
Aracınız
Civic FB7 2015
Ço
2 yılı geçen süredir 2020 1.5T Manuel Ex+ kullanıyorum. Araçtan genel anlamada memnunum.
Araçta kronik sizi yolda bırakacak bir problem gözlemlemedim. Sadece geçen ay
aşınmadan dolayı garantiden sürücü koltuğu sırt kısmı deri kılıf değişimi ve kararan dikiz aynası değişikliği yapıldı.
Yakıt konusunda tasarruflu bir motor olduğunu düşünüyorum. Performansı oldukça yeterli bir motor 1.5T.

Fikir vermesi açısından az önce aldığım yakıt tüketim değerlerimi paylaşayım sizinle.
Ekli dosyayı görüntüle 269575Ekli dosyayı görüntüle 269576Ekli dosyayı görüntüle 269577
Depoyu doldurduktan sonra 3 kişi bagaj dolu şekilde Antalya-Muğla (300km) yaptım. Daha sonra hafta içi 4 gün şehir içinde 58 km yapmışım.
Antalya-Muğla dönüşü ortalama tüketimim 5.0 litre/100Km idi.

Ayrıca daha önceki seyahatlerimi paylaşmıştım. Buradan bakabilirsiniz tüketim değerlerime.
Çok çok iyi hocam. bu değerlerle turbosuz 1.6 lpg almak saçma geliyor :)

Ad Soyad
serkan özaydın
Aracınız
Civic FK7 HB 2017
Merhaba arkadaşlar. 1.5 Turbo Vtec alma düşüncesindeyim. Lpgli almak istemiyorum çünkü biraz seri bir araç alma niyetindeyim.
Bulunduğum yer ufak bir ilçe öyle çok fazla dur kalkı ve trafiği yok, hatta kırmızı ışık bile yok. şehir dışı yolculuğu da yapan birisiyim. Kullanan ve 1.5'e sahip olan arkadaşlardan yakıt tüketimi konusunda bilgi almak istiyorum, ayrıca herhangi bir kronik problem yaşayan var mı ? Sedan mı tercih etmeli HB mi ?
şimdiden teşekkürler.

öncelikle bende senın gibi önce sedan mı yoksa hb mi diye baya düşündüm fakat benım hb alma sebim daha cok işimle alakalı daha büyük bir bagaja sahip olmak istiyordum o yüzden 2017 model 1.5 sport hb aldım 1.5 de 182 beygir rs olarak sedan kasa var birde fk7 olan hb kasa var bence hb si daha güzel bu biraz kişisel tercirh ile alakalı yakıt konusuna gelirsek inanılmaz az yakıyor gücüne göre şehir içini sert kullanım olmaz ise ortalaması 7 ama bunu biraz daha hafif kullanımlarda 6.3 e kadar düşüyor şehir dışı ise 100 120 km de 4. 8 e kadar düştüğünü gördüm ortalama yakıtın benım kişisel tavsiyem 1.5 sport hb yada rs açıkcası lpgli olanlara aralarında öyle uçurum farkı yok çok aşırı sert kullanımlar yapmadıkça tabi çünkü size istediğinizde tasarruf istediğini tabiri caiz ise köpek gibi giden çok memnun kalacağını düşünüyorum

Ad Soyad
Gökhan Bakkal
Aracınız
Civic FC5 2017
şimdiden teşekkürler.
Merhaba,

uzun zamandır değerler paylaşılıyor. şehir içinde lpgden fazla, şehirler arası lpgli ile aynı ya da bir tık fazla yakar.

şehir içi sakin 8-9 lt, gazlamalı 10-11 lt
şehirler arası sakin 4,5-5,5 lt gazlamalı 6-7 lt

kronik problem klima kompresörü değişiyor.
hb lerin benzin pompası değişiyor. bildiğim bunlar.

Aracınız
Merhaba,

uzun zamandır değerler paylaşılıyor. şehir içinde lpgden fazla, şehirler arası lpgli ile aynı ya da bir tık fazla yakar.

şehir içi sakin 8-9 lt, gazlamalı 10-11 lt
şehirler arası sakin 4,5-5,5 lt gazlamalı 6-7 lt

kronik problem klima kompresörü değişiyor.
hb lerin benzin pompası değişiyor. bildiğim bunlar.
Kronik sıkıntılar degistikten sonra tekrarlıyor mu ?
Bende almaya cok niyetliyim ama mutlaka garanti kapsamında olan araçlara bakıyorum. Sıkıntı yaşamak istemiyorum.

Geri