10.000 bakımı yağ değişimi..

arkadaşlar yeni bakım yaptırdım, 3-4km sonra yağ çubuğuna baktığımda yağ siyahtı. normalde bu kadar kısa sürede o sarı rengi görmem gerekmi yormu? birde yağ çubuğunda yağ seviyesi biraz yukarda, sorun olur mu? 2019325_193311898.jpeg

6055P cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016
@renovatio Resim net değil yağın rengi ve seviyesi belli olmuyor.

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016
@renovatio Araç bir süre çalışmadan bekler ise yağ seviyesi max. çizgisinin üzerinde çıkabilir, çalışır durumda kontrol eder iseniz orta seviyelerde stop edip kısa sürede kontrol ederseniz tam max. değerde çıkabilir.

Yağ rengi konusunda araç benzinli olsa yağ bitik derdim :) çok fazla dizel tecrübem yok o yüzden yorum yapamıyorum.

@renovatio Araç bir süre çalışmadan bekler ise yağ seviyesi max. çizgisinin üzerinde çıkabilir, çalışır durumda kontrol eder iseniz orta seviyelerde stop edip kısa sürede kontrol ederseniz tam max. değerde çıkabilir.

Yağ rengi konusunda araç benzinli olsa yağ bitik derdim :) çok fazla dizel tecrübem yok o yüzden yorum yapamıyorum.
eyvallah hocam. şu yağ olayını araştırayım biraz bakalım

hocam vakti zamanında benim gibi peugeout, fiat, ford kullanıcıları da bu siyahlaşmayı merak etmiş :) dizellerde normal bir durummuş. yağın kaliteli olduğunu, motorun iyi yağlandığını gösteriyormuş. dizel kullanıcılarının bilgisine..

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
hocam vakti zamanında benim gibi peugeout, fiat, ford kullanıcıları da bu siyahlaşmayı merak etmiş :) dizellerde normal bir durummuş. yağın kaliteli olduğunu, motorun iyi yağlandığını gösteriyormuş. dizel kullanıcılarının bilgisine..

Tam dizelse normaldir o dediğimde siz mesaj yazdınız :)

evet hocam bulanık çıkmış. ben yağ seviyesini işaretledim. rengide 6200km de ki gibi bildiğin siyah. nette biraz baktım dizellerde hemen siyahlaşıyor diye yazanlar var ama sormak istedim. Ekli dosyayı görüntüle 251393

Böyle çabuk karardığına sevinmelisiniz çünkü yağınız görevini iyi yapıyor.

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Tam dizelse normaldir o dediğimde siz mesaj yazdınız :)
cidden kafama takılmıştı bu durum. neyse ki gerek forumumuz gerekse diğer forumlardan aldığımız duyumlar sayesinde içim rahatladı. bende ilk kez dizel kullanıyorum. teşekkür ettim arkadaşlar.

Geri