10 binlik bakım hakkında.

Aracınız
Civic aracım yok
Selamun Aleyküm arkadaşlar. Honda city 2007 model benzin+LPG 170binde 10 binlik bakımında nelere baktıracağım ayrıca Hangi yağları öneriyorsunuz hangi marka vs bunlar hakkında bilgilendirirseniz sevinirim..

İsmail Beşiroğlu

Super Moderator
Yönetici
Ad Soyad
İsmail Beşiroğlu
Aracınız
Civic FB7 2016
10w40'tan, 5w30'a geçmeniz iyi bir adım. PO'da olsa orjinalliğinde bir sıkıntı yoksa bir zararı elbette ki olmaz. Ülkede daha kötü yağlar kullanıp da memnun olanlar var. Araçların tolere edebilecekleri bir sınır var elbette ki. Bu noktada sadece yağ değil filtreler ve kullanım tarzı da rol oynamakta. Kullanılan yağ Maxima FM 5w30 ise oldukça iyi yağdır . Kazasız, sağlıklı sürüşler dilerim.

Aracınız
Civic aracım yok
10w40'tan, 5w30'a geçmeniz iyi bir adım. PO'da olsa orjinalliğinde bir sıkıntı yoksa bir zararı elbette ki olmaz. Ülkede daha kötü yağlar kullanıp da memnun olanlar var. Araçların tolere edebilecekleri bir sınır var elbette ki. Bu noktada sadece yağ değil filtreler ve kullanım tarzı da rol oynamakta. Kullanılan yağ Maxima FM 5w30 ise oldukça iyi yağdır . Kazasız, sağlıklı sürüşler dilerim.
Çok teşekkür ederim ismail hocam. Kullanılan yağ maxima FM 5w30 du. Gözümün önünde açtı sıfırdı. Hepsine baktım. Ama netteki fiyatına göre bana pahalı verdi. İnsanımız daha insanlaşmamış onu da öğrenmiş oldum ??

İsmail Beşiroğlu

Super Moderator
Yönetici
Ad Soyad
İsmail Beşiroğlu
Aracınız
Civic FB7 2016
Çok teşekkür ederim ismail hocam. Kullanılan yağ maxima FM 5w30 du. Gözümün önünde açtı sıfırdı. Hepsine baktım. Ama netteki fiyatına göre bana pahalı verdi. İnsanımız daha insanlaşmamış onu da öğrenmiş oldum ??
Daha neler var hocam siz yağ kısmında yine iyi denk gelmişsiniz. Olur o kadar. :)

Aracınız
Civic FK7 HB 2018
üretici o araç için ne tavsiye ediyorsa yağı da ondan kullanmalısınız bence, ki markalar aynı araç için kışların çok daha soğuk geçtiği yerlerde, başka yağ bile önerir.

İsmail Beşiroğlu

Super Moderator
Yönetici
Ad Soyad
İsmail Beşiroğlu
Aracınız
Civic FB7 2016
İsmail hocam. Selamun Aleyküm, MOTUL X CLEAN EFE 5. 30 yağını aldım. Ayrıca hava polen ve yağ filtresini de honda marka aldım. Yağ konusunda aldığım yağ nasıl sence :)
Dizeller için iyi yağ, bizim araçlarda da kullanılmasının bir sakıncası yok.

Geri