10 binlik bakım hakkında.

Aracınız
Civic aracım yok
Selamun Aleyküm arkadaşlar. Honda city 2007 model benzin+LPG 170binde 10 binlik bakımında nelere baktıracağım ayrıca Hangi yağları öneriyorsunuz hangi marka vs bunlar hakkında bilgilendirirseniz sevinirim..

İsmail Beşiroğlu

Super Moderator
Yönetici
Ad Soyad
İsmail Beşiroğlu
Aracınız
Civic FB7 2016
10w40 değil de 5w30 koydurun en fazla. Önümüz kış, Shell Helix "Ultra" yağların kalitesi iyidir ancak tamirhaneden değil de bizzat yetkili satıcıdan vs. siz alıp koydurun yağı daha güvenilir olur.

Son düzenleme:

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
@Sefcn Demek ki ayrıntılı sente aparatı elinde yokmuş. Yaptığı civiclere yapılan bir ayar. Ustam emme için farklı söylemişti. İş bitti ise yapacak birşey yok.
Subapların ise sıkı çıkması doğru yolda olduğunu gösterir. Benzinde teste devam edin.

Aracınız
Civic aracım yok
@Sefcn Demek ki ayrıntılı sente aparatı elinde yokmuş. Yaptığı civiclere yapılan bir ayar. Ustam emme için farklı söylemişti. İş bitti ise yapacak birşey yok.
Subapların ise sıkı çıkması doğru yolda olduğunu gösterir. Benzinde teste devam edin.
Şimdi sabah erken kalkıp kullanacağım bakalım nasıl olmuş eğer düzgün çalışırsa o zaman sorun kalmaz. Ama 20 25 sorun eder mi yani?

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Şimdi sabah erken kalkıp kullanacağım bakalım nasıl olmuş eğer düzgün çalışırsa o zaman sorun kalmaz. Ama 20 25 sorun eder mi yani?
Eskisinden daha iyi nefes alıp verecek. Motora stent yapılmış gibi düşünün. :)

Faaliyet ayn-ı lezzettir...

Aracınız
Civic aracım yok
Tam sormayı bilememişsin, ustam ayarları kaça kaç yapıyorsun diye soracaktın. :)

Faaliyet ayn-ı lezzettir...
Ahmed hocam hakkını helal et seni rahatsız etcem. Moralim sıfır valla. Ben arabanın yağını değiştirecektim aradım motul bulamadım. Sonra işim çok acile bindi bir yere grdim adam dedi ki petrol ofisinin var maximus mu ne 5 30 nu koydu. Şimdi çok pişman oldum castrol de vardı hiç düşünmedim ya sence nasıl oldu? Herhalde en kalitesizini koydum yaw moralim fena bozuk

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Ahmed hocam hakkını helal et seni rahatsız etcem. Moralim sıfır valla. Ben arabanın yağını değiştirecektim aradım motul bulamadım. Sonra işim çok acile bindi bir yere grdim adam dedi ki petrol ofisinin var maximus mu ne 5 30 nu koydu. Şimdi çok pişman oldum castrol de vardı hiç düşünmedim ya sence nasıl oldu? Herhalde en kalitesizini koydum yaw moralim fena bozuk
Helal olsun. 10w40 yerine 5w30 olması iyi derim. Lakin içeriğini ve diğer markalar ile kıyasını bilmiyorum. @İsmail Beşiroğlu hocamdan yardım alalım.

Aracınız
Hocam çok sıkıntı yapmayın çoğu yetkili serviste petrol ofisi kullanıyormuş. Herhangi bir sıkıntı yaratacak olsa kullanmazlar heralde. Bir sonraki bakımda gönlünüzdeki yağ ile değişim yaparsınız.

Redmi Note 9S cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic aracım yok
Hocam çok sıkıntı yapmayın çoğu yetkili serviste petrol ofisi kullanıyormuş. Herhangi bir sıkıntı yaratacak olsa kullanmazlar heralde. Bir sonraki bakımda gönlünüzdeki yağ ile değişim yaparsınız.

Redmi Note 9S cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.
Öyle mi? Çok teşekkür ederim hocam. Yani ne bilim herkes yok şöyle yok böyle diyince insan tedirgin oluyor sanki arabayı ateşe verdim ?

Geri