100 bin bakim acil

okn737

0
Arkadaslar herkese iyi gunler aracim 2015 fb7 manuel 100 bin bakimi geldi bu filtre ve yaglarini aldim fakat bujilerde kararsizim normal bujimi ngk yoksa ngk nin laser iridyum diye bujisi var fiyati da yuksek irudyum alsam araca bi zarari olurmu yada avantaji olurmu

SM-A515F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.
Ekli dosyayı görüntüle 268161

Emirbey26

0
Yönetici
Ad Soyad
Emirbey26
Aracınız
Civic FB7 2015
Yağ ve filtrede alternatif aranabilir fakat bujiyi servisten ngk yada denso almanızı öneririm. İridium bujiler kullanıma bağlı olarak 100 bin km. ortalama ömre sahipler. Fiyatları pahalıdır. Yıllık ortalama 10 k. yol yapan birisi için 8-10 yıl sorunsuzluk demek. İridium buji diğerlerine göre ateşleme performansı daha yüksek. Bu nedenle yakıt ve performansta avantaj sağlıyor diyebiliriz.

okn737

0
Yağ ve filtrede alternatif aranabilir fakat bujiyi servisten ngk yada denso almanızı öneririm. İridium bujiler kullanıma bağlı olarak 100 bin km. ortalama ömre sahipler. Fiyatları pahalıdır. Yıllık ortalama 10 k. yol yapan birisi için 8-10 yıl sorunsuzluk demek. İridium buji diğerlerine göre ateşleme performansı daha yüksek. Bu nedenle yakıt ve performansta avantaj sağlıyor diyebiliriz.
Yaği 0/20 eneos filtre setinide man aldim bujiyide eger araca zarari yoksa ngk laser irudyum alicam bujiler ilk defa degisecek biraz pahali.olsun

Aracınız
Civic FC5 2018
Modeli ,bütçenize kalmış bir durum ama servis dışından alım tavsiye etmem.Riske girilecek bir parça değil.

Emirbey26

0
Yönetici
Ad Soyad
Emirbey26
Aracınız
Civic FB7 2015
Yaği 0/20 eneos filtre setinide man aldim bujiyide eger araca zarari yoksa ngk laser irudyum alicam bujiler ilk defa degisecek biraz pahali.olsun

Orjinali lazer iridium hocam. Hiçbir sıkıntı olmaz. Yetkili servisten yada ngk nin distribütör bayilerinden alın. Öbür türlü sahte çıkma olasılığı çok yüksek

Aracınız
Civic FB7 2013
Bujiyi neden servisten daha pahalıya alasınız???
Aşağıda Ngk'nın kendi sitesinde satış noktalarını vermiş. Aydın'a en yakın İzmir gibi görünüyor. Telefon etseniz kargo da yaparlar.
Hangisinden alsanız orjinal ürün gelecektir.

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Bujiyi neden servisten daha pahalıya alasınız???
Aşağıda Ngk'nın kendi sitesinde satış noktalarını vermiş. Aydın'a en yakın İzmir gibi görünüyor. Telefon etseniz kargo da yaparlar.
Hangisinden alsanız orjinal ürün gelecektir.

Birçok kullanıcının servisten alın demesinin nedeni piyasada NGK'nın çok ciddi sayıda sahte bujisi mevcut, 100bin km.de bir değişen parça için risk almaya pek gerek yok, yoksa kimse daha fazla para ödemek istemez. Birkaç ay önceye kadarda servisteki buji fiyatı piyasadan çok pahalı değildi, ama güncel durum nasıldır bilmiyorum.

Aracınız
Civic FB7 2013
Birçok kullanıcının servisten alın demesinin nedeni piyasada NGK'nın çok ciddi sayıda sahte bujisi mevcut, 100bin km.de bir değişen parça için risk almaya pek gerek yok, yoksa kimse daha fazla para ödemek istemez. Birkaç ay önceye kadarda servisteki buji fiyatı piyasadan çok pahalı değildi, ama güncel durum nasıldır bilmiyorum.

Doğrudur kimse sahte ürün almak istemez tabi o yüzden sanayi dükkanından değil de NGK'nın kendi sitesinden yetkili satıcı linki verdim.
Ama servis fiyatının sorulmasında fayda var tabi. Çok düşük bir ihtmalle piyasa ile aynı olabilir ama o zaman da 100.000 km de bir değiştireceği bujiden servis nasıl kazanacak.
Ben servisin orjinal ürün satan bayiden daha ucuz olacağını hatta aynı olacağını düşünmüyorum.
Biri çıkıp benim yanıldığımı kanıtlarsa inanın Honda kullanıcıları adına serviste bir ürünün piyasadan daha ucuza olduğuna çok sevinirim ama Türkiye'de servis gerçeği maalesef bu.

Son düzenleme:
Geri