1000km altı 2021 Fc5 ilk sürüş

Aracınız
Civic FB7 2016
Arkadaslar merhaba. 2021 mayıs trafiğe cıkıslı fc5 700 kusur km de yeni satın aldık servisten galeriye kadar kullanilmis. Sorum şu rodaj diye birşey var mı veya ilk kullanımlarda nelere dikkat etmeliyim arac 1 ay sonra elime gececek kapali alanda muhafaza altinda bu surecte yerinde calistirma yeterli olur mu km yapilmali mi. Sizce 14 ayda 700kusur km yol yapılması araç için sakıncalı olmusmudur.(ara ara calistirildi). birde 700km olmasına rağmen 12 ayı gectigi için bakıma girmeli mı 14 15 ay garantide sorun oluşturur mu? tecrübelerinizi paylaşırsanız sevinirim.

Arkadaslar merhaba. 2021 mayıs trafiğe cıkıslı fc5 700 kusur km de yeni satın aldık servisten galeriye kadar kullanilmis. Sorum şu rodaj diye birşey var mı veya ilk kullanımlarda nelere dikkat etmeliyim arac 1 ay sonra elime gececek kapali alanda muhafaza altinda bu surecte yerinde calistirma yeterli olur mu km yapilmali mi. Sizce 14 ayda 700kusur km yol yapılması araç için sakıncalı olmusmudur.(ara ara calistirildi). birde 700km olmasına rağmen 12 ayı gectigi için bakıma girmeli mı 14 15 ay garantide sorun oluşturur mu? tecrübelerinizi paylaşırsanız sevinirim.
merhaba,
hayırlı olsun yeni aracınız.
"işleyen demir ışıldar" diye bir atasözü var, bence ara ara kullanılarak yapılmış 700km tek seferde yapılıp yatırılmış araçtan daha iyidir.
araç size sürülmeden önce yağ bakımını yaptırın bence.
onun dışında rodaj güncel motorlu araçlarda gerekmiyor deniliyo ki zaten 700 km yapmış araç.

Aracı takribi 600 km sürdükten sonra başka bir ilde servise sokmayi düşünüyordum sıkıntı olur mu sizce. Birde yolda 120 130 sorun olur mu bir süredir yattıktan sonra yola çıkan aracta

Aracı takribi 600 km sürdükten sonra başka bir ilde servise sokmayi düşünüyordum sıkıntı olur mu sizce. Birde yolda 120 130 sorun olur mu bir süredir yattıktan sonra yola çıkan aracta
yolda kalmaz, ama motor sağlığı açısından değişmesinde fayda var çünkü yıl geçtiği için motor yağı özelliğini yitirmiş olabilir.
tabi birde yattığı yer de önemli. nemsiz kuru ortam sıcaklığı ideal yerde muhafaza edilenle nemli çok sıcak ve ya çok soğuk yerde duran araba aynı olmaz.
bu risklere girmemek için ben olsam yola çıkmadan yağ bakımını yapardım.

Dediginiz gibi teslim alacağım yerde servis randevusu aldım. 2750 tl suanki fiyat olduğu söylendi. Yeni araçta devirli mı düşük devirli mı sürmek gerekir ya da farketmez mı? cok farklı görüşler var. Sağır motor, motor açma vs.

Geri