Civic FC5 10bin km bakım sonrası yakit değerleri

2020 Eco elegance sahibiyim.gecen ay itibariyle 10k bakımını yaptırdım.bakim öncesi yakıt değerlerim şehir içi 8.8 lt iken şu an 10.5 lt.bu artışin sebebi ile ilgili düşünceleriniz nedir...

Redmi Note 9 Pro cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

İsmail Beşiroğlu

Super Moderator
Yönetici
Ad Soyad
İsmail Beşiroğlu
Aracınız
Civic FB7 2016
@sm_mehmet Şimdi bakım öncesi yaptığınız kilometrede sayaç nasıldı ? 10bin km ortalaması mı 8.8 ? Yoksa her depoda mı bu ortalamayı alıyordunuz ? Tüketimdeki aynı hız ortalamasındaki değerler farklıysa bir sorundan söz edebiliriz. Tek başına tüketim ortalaması yetersiz kalıyor doğru değerlendirme için. Öte yandan araç boşta, ışıkta ya da çok kısa mesafelerde kullanılıyorsa, bekliyorsa "ortalama yakıt tüketimi" çok yüksek olur.

Honda Type 2.0 0w20 kullanmaya gayret gösterin arkadaşlar serviste bakım yaptırıyorsanız. Servis dışında Motul, Shell, Mobil 1, Eneos vs. orjinal olduğundan emin olduğunuz 0w20 yağları kullanabilirsiniz. @ufukinan55

Aracınız
Civic FC5 2017
Moto gp yarışlarında idemitsu reklamları görüyorum ama ülkemizde hemen hemen hiçbir yerde satılmıyor ne yazık ki.

Aracınız
Civic FC5 2020
Yakıt durumunuzda yeni bir deneme yaptınız mı. Ben de 2 gün önce 10.000 bakıma girdim orjinal honda yağı kullanıldı. Castrol de ısrar ettiler fakat honda orj. İstedim ve konuldu. Yakıtın düşmesini bekliyorum ama şu an aynı psikolojik olsa gerek yüksek geldi yakıt bana da.
Bakım öncesi aynı güzergah 8,8-9,2 arası iken hiç düşmüyor şu an ve düşük devir kullandım 9 üstünde geziyor hep. Ama dediğim gibi psikoloik düşünüyorum sanırım ve tam deneme yapamadım. Uzun yola çıkacam 1400 km civarı bir yol. Konuyu unutmazsam yazarım sonuçları

Mate 20 pro cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Geri