16lt gaz yakıyor

Evet kısa mesafe kullanıyorum. Buradaki arkadaşlar normal olduğunu soyluyor

MAR-LX1M cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Bende sizin gibi 3 km işe git gel kullanıyordum. Tek kişi bana otopark vs aylık 350 tl civarında masrafı oluyordu.
Mart ayında 50 cc scooter aldım işe gidip gelmek için.
Sonra onu kendim 80cc ye çevirdim.(Rüzgarı hissettim, motor kullanan arkadaşlar bilir.)
Artık zehri almıştım
IMG_4259.JPG
Sonra Yamaha YBR125 aldım. Özgürce mahalle köy trafiksiz kullanım derken.
IMG_4369.JPG
Honda CBR250R aldım geçen ay. Ve hala arabaya binmedim o gün bugün. Hanım sağa sola giderken kullanıyor.

Ekonomi yapalım derken iş nerelere geldi bende anlamadım

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FC5 2019
2019da sifir aldim arabayi. Ayni anda bide motor aldım. Suoloerlight 200. Bende arabama binmiyorum denebilir. Su an icin siirtteki yakit tüketimlerine göre 65 kurus lpg 66 kurus benzin yakiyo. Bizde 15gundur benzinle gidiyoruz. Motor 100 km de en fazla 3, 3.5 litre yakiyo. Arabada 8.6 gorunuyo.

Redmi Note 9 Pro cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Bazı arkadaşlara tuhaf geliyor ama kısa mesafe git gel, dur kalk bendeki fb7 de 14-15L yakıyor.Bu arabanın karakteristik özelliği, şehir içi benzini gazı içmesidir.Garipseyecek bir durum yok:)

Aracınız
Civic FB7 2012
Çok doğru, Siirt’te görev yaparken 4-5 kmlik çap içerisindeki şehirde lpg(35lik tank) ile 220-240 km gidebiliyodum, şu an Ankara’da 300-330 bandındayım ki ana arter uzun yol değil trafikte. Araç sürekli dur kalk kontak kapat aç olayını sevmiyor.

Volkan Dizge

0
Yönetici
Ad Soyad
Volkan Dizge
Aracınız
Civic FD6 2011
Kısa mesafeler için (10-15 km) motor çok mantıklı, ne olduğu önemli değil motoru olan bişey olsun yeterli 50-100 cc işinizi görür. Max 10 bin tl ye sağı solu dökük kırık vs bişey alın. Araba gibi irdelemeyin.Gerçekten işinizi görecek.Bisikletler zaten 3-5 bin olmuş.Ben de scooterla başladım şuan 3. Motorum 750 cc Honda integra. Ş.içi 3-3,2 litre tüketiyorum.Araçla İstanbul-Manisa yapınca feribot+yakıt 1,000 tl( gidiş dönüş) aynı yolu yazın aynı şekilde motorla 400 tl ( gidiş dönüş) aradaki 600 tl farkı da çocuğumun eğlenmesi için harcıyorum. 10 km altında bisiklet/külüstür bir motor kullanın,arabayı unutacaksınız emin olun

Aracınız
Diğer Markalar
Ev ile iş arası 900 metre sürekli yokuş olduğu için yürürken terliyorum a sınıfı ehliyet kursuna gidiyorum, bir ktm duke 200 alırsam araba artık hanımın olacak, bende fıtı fıtı gezerim :)

2019da sifir aldim arabayi. Ayni anda bide motor aldım. Suoloerlight 200. Bende arabama binmiyorum denebilir. Su an icin siirtteki yakit tüketimlerine göre 65 kurus lpg 66 kurus benzin yakiyo. Bizde 15gundur benzinle gidiyoruz. Motor 100 km de en fazla 3, 3.5 litre yakiyo. Arabada 8.6 gorunuyo.

Redmi Note 9 Pro cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.
Hocam kısa mesafe önceki FD6 ımda şu anki FB7 imde göstergede 11.5-12 lt altına düşüremedim.Asla agresif kullanmam tamamen yaşadığım şehir ve dur kalk ile alakalı.

Bazı arkadaşlara tuhaf geliyor ama kısa mesafe git gel, dur kalk bendeki fb7 de 14-15L yakıyor.Bu arabanın karakteristik özelliği, şehir içi benzini gazı içmesidir.Garipseyecek bir durum yok:)

+1 Kesinlikle katılıyorum.
Kısa mesafeler için (10-15 km) motor çok mantıklı, ne olduğu önemli değil motoru olan bişey olsun yeterli 50-100 cc işinizi görür. Max 10 bin tl ye sağı solu dökük kırık vs bişey alın. Araba gibi irdelemeyin.Gerçekten işinizi görecek.Bisikletler zaten 3-5 bin olmuş.Ben de scooterla başladım şuan 3. Motorum 750 cc Honda integra. Ş.içi 3-3,2 litre tüketiyorum.Araçla İstanbul-Manisa yapınca feribot+yakıt 1,000 tl( gidiş dönüş) aynı yolu yazın aynı şekilde motorla 400 tl ( gidiş dönüş) aradaki 600 tl farkı da çocuğumun eğlenmesi için harcıyorum. 10 km altında bisiklet/külüstür bir motor kullanın,arabayı unutacaksınız emin olun

Nacizane tavsiyem sıfıra yakın çin motor almaktansa ölüsü olsun Japon bir motorsiklet alınması.İlk scooter ım çin menşei idi 2700 km de , ama illallah ettirdi.
Şu an güncel fiyatlar ile benim kullanımımla araç ile gidip gelsem ortalama 600-700 tl masrafı olucak bana tek kişi için. Motorla aynı işi ortalama 200 e bitirebiliyorum arabadan da fazla geziyorum.
Artan parayıda bahsettiğiniz gibi çocuklarımın rızkına harcıyorum.

Geri